Tatuazhe me pisha: kuptimi dhe modelet për të marrë ide

Tatuazhe me pisha

Brenda temës së tatuazhe lule dhe bimë Mund të gjejmë një larmi të madhe tatuazhesh për shkak të llojit të madh të specieve që katalogohen. Dhe nëse kësaj i shtojmë modelet që nuk burojnë direkt nga një specie specifike, mundësitë janë të pafundme. Ka disa artikuj për të cilët kemi kushtuar Bërja e tatuazheve të flasim për një pemë specifike. Sot do ta bëjmë nga një nga më të njohurit. Bëhet fjalë për tatuazhe pishash.

Si në Perëndim ashtu edhe në Lindje, pisha është një pemë e njohur dhe ka një rëndësi të madhe për shumë kultura. Por, para se të vazhdoni të shpjegoni kuptimin e saj, është e rëndësishme të përmendet koleksion tatuazhesh me pisha që mund të konsultohet në galerinë që shoqëron këtë artikull. Ky është një shembull i vogël i llojeve më të popullarizuara të tatuazheve me pisha.

Tatuazhe me pisha

Thjesht duhet të hedhim një vështrim të shpejtë për të kuptuar trendin aktual midis adhuruesve të bojës. Shumica e njerëzve zgjedhin një model që përcjell elegancë, butësi dhe madje qetësi. Ato janë tatuazhe që nuk janë shumë të mbingarkuara me detaje dhe që kur bëhen me të zeza kanë një plus përsa i përket maturisë. Cfare mendoni ju Shumë njerëz zgjedhin të bëjnë një tatuazh me pisha në krahët e tyre ose në shpinë. Tani, ne gjithashtu gjejmë modele të vogla që janë të vlefshme për praktikimin e ndonjë pjese të trupit.

Çfarë do të thotë tatuazhe me pisha? Duke hyrë në detaje në lidhje me kuptimin dhe / ose simbolikën që pisha ka si në Perëndim dhe në Lindje, duhet të theksohet se ajo është një pemë e lidhur me jetën, pjellorinë dhe pavdekësinë. Ky aspekt i fundit lidhet me llojin e tehut që ka. Në rastin e kulturës japoneze, është një pemë që përfaqëson rezistencë dhe forcë për shkak të aftësisë së pishave për t'i bërë ballë erërave të forta. Alsoshtë gjithashtu një simbol i karakterit të palëkundur dhe energjisë jetësore.

Fotografitë e Tatuazheve të Pishave


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.