Origjina dhe kuptimi i tatuazheve të kartave të pokerit

Tatuazhe me letra në gishta

Me siguri keni parë ndonjëherë dikë me një tatuazh të kartave të pokerit në trupin e tyre, nëse jo të gjallë përmes imazheve. A keni menduar ndonjëherë kuptimin e këtij dizajni? Unë e bëj, si një person kurioz që jam, dhe sot dua të ndaj atë që kam zbuluar me ju.

Ekziston një lojë shumë e veçantë, ajo e aceve të zeza dhe tetë e zeza, e njohur si "dora e të vdekurit” Kjo vjen nga año 1876 moment në të cilin një lojtar poker vdiq gjatë një loje me letër, për shkak të një të shtëne me armë zjarri, në qytetin e Deadwood në Dakota. Sipas legjendës, letra e pestë nuk ishte e njohur kurrë dhe që atëherë Lëvizja e Billit Shtë një nga tatuazhet më të shpeshta në mesin e dashamirëve të kësaj loje.

letra poker ato konsiderohen sharma të fatit të mirë. Lojërat me letra zakonisht varen nga aftësia e lojtarit dhe fati që mund të kemi, dhe të them të vërtetën, i cili nuk ka nevojë për pak fat në jetën tënde herë pas here ?. Kartat shfaqen gjithashtu si modele tatuazhesh që paralajmërojnë për rreziqet e bixhozit, pasi ato konsiderohen si një pjesë e jetës së keqe që mund të shkatërrojë një person. Këto dizajne shoqërohen ndonjëherë me topa, shenja bilardo ose zare, si dhe patkua, si një simbol i basteve në garat me kuaj.

Nga ajo që shihni, shkronjat në trupin tonë mund të kenë dy kuptime, për të na kujtuar një mënyrë të keqe ose për të na dhënë fat. Padyshim që kjo do të varet nga secili person. Shpresojmë që nëse vishni një tatuazh i këtij stili është të tërheqësh fat të mirë.

letra tatuazhe-poker

Tattoo Card Poker: Shakaxhi

Brenda kartave të pokerit, ne gjejmë një të veçantë që është Shakaxhi. E veçantë më shumë se gjithçka sepse është një kartë e egër dhe mund të gjendet në kuvertat më moderne. Për më tepër, është gjithashtu një nga simbolet kryesore kur flasim për tatuazhe. Për çfarë arsye? Epo, sepse ai përfaqëson një mundësi të re, por edhe shaka dhe humor. Pa dyshim, përballë asaj që simbolizon fjalë për fjalë në lojë, është një triumf i mundshëm. Pra, ne po përballemi me një mundësi krejtësisht pozitive, e cila gjithashtu do të ofrohet në ngjyra të ndryshme si e kuqja apo e zeza dhe e bardha. Pavarësisht nga fakti që shumë e krahasojnë atë me kartonin e Budallait të Tarotit, i cili bashkon simbolikën e marrëzisë si dhe spontanitetin. Pa harruar se kjo kartë mund të ketë edhe një fytyrë të dyfishtë, kjo është se ndonjëherë kuptimi i saj mund të lidhet me mashtrimin.

Tattoo lopata

Çift kartash

Kur mendoni për një tatuazh çift me letraE vërteta është se ne po flasim për një simbolikë të madhe. Meqenëse duhet ta dimë që ndër kuptimet e saj më të spikatura janë ai i suksesit ose i fitores dhe natyrisht, ai i të paturit fat shumë të mirë në çift. Si mbreti, ashtu edhe mbretëresha e zemrave janë dy prej kartave më të tatuazheve. Sidomos kur flasim për dy njerëz që duan të simbolizojnë dashurinë përmes tyre. Edhe pse siç themi, tatuazhi me disa letra është i zakonshëm midis dy personave, nuk ka pse të jetë gjithmonë kështu. Ju mund të zgjidhni midis dy kartave të preferuara që do të transmetojnë fat ose fuqi, varësisht nga cila janë.

Tatuazhe me letra poker

Kuptimi i kartave të pokerit

Para së gjithash, ne duhet të bëjmë ndryshimin midis ngjyrave që do të gjejmë në kartat e pokerit. Gjithmonë është thënë se e kuqja do të simbolizojë të mirën, ndërsa e zeza do të jetë versioni më pak optimist. Sigurisht, si me shumicën e tatuazheve, ne gjithashtu mund t'i japim asaj simbolikën tonë. Brenda kostumeve të këtyre kartave, ne duhet të nxjerrim në pah secilën prej tyre, sepse ato na sjellin kuptime të ndryshme:

 • Zemrat janë përfaqësimi i dashurisë si dhe familjen. Pra, duke folur gjerësisht, mund të themi se ato do të simbolizojnë emocionet dhe ndjenjat.
 • Lopata: Mund të jetë të mësuarit nga njëra anë dhe nga ana tjetër, ato probleme që duam t'i zgjidhim, por që janë instaluar në jetën tonë.
 • Diamantet: Duke treguar formën e tyre, ato kanë të bëjnë me paratë dhe pasurinë në përgjithësi. Por ato janë gjithashtu perfekte për të simbolizuar forcën dhe gjithashtu gjallërinë e secilit person.
 • Tërfili ka të bëjë me punën dhe përpjekje. Edhe pse edhe me planet e ardhshme.
 • Kartat e aceve: Ace i lopata është një nga më të zakonshmet për tatuazhe. Por në një çështje kuptimesh duhet të themi se ajo ka më të ndryshmet. Meqenëse nga njëra anë ne gjejmë fat dhe fat të mirë në përgjithësi, por kjo mund të nënkuptojë edhe vdekje. Për njërin ose tjetrin, duhet të marrim parasysh detajet që do të shtojmë kur ta veshim në lëkurën tonë.
 • Mbretëresha e Zemrave: Persshtë këmbëngulje dhe vullnet janë kuptimet për karta si këto.

La 'Flush Royal' Shtë një tjetër nga dizenjot më të kërkuara. Ajo përbëhet nga një ace, si dhe një mbret, mbretëreshë, jack dhe një 10 që duhet të jetë me të njëjtën kostum. Një kombinim që meriton suksesin dhe të qenit i pamposhtur.

Kuptimi i tatuazheve me letra poker

4 Aces Tattoo: Kuptimi

Midis kartave të pokerit dhe varieteteve të tyre, ekziston një që nuk dështon kurrë. Prandaj ai Tatuazh 4 acesh Shtë një tjetër nga më të kërkuarit. Sepse do të jetë në përputhje me të gjitha stilet që duam dhe atë zonë të trupit që ne kemi krijuar për të. Kuptimi i tij është ai i fatit të mirë dhe natyrisht, sinonim i fitores së plotë. Diçka që, siç e shohim, është e zakonshme në shumicën dërrmuese të shkronjave. Këto lloj kombinimesh janë perfekte për adhuruesit e lojërave, por edhe për të gjithë ata që duan të mbajnë sukses me vete.

Kartat e pokerit dhe tatuazhet në zare

Kur kartat e pokerit bashkohen me zare, atëherë simbolika kryesore është loja, por përveç kësaj, ajo ka variacione të caktuara. Fati është një nga kuptimet, pasi që ky detaj zakonisht është tregues i rastësisë dhe një amulet për të tërhequr pasuri. Por gjithashtu flitet që mes të dyve është një tjetër kuptim që nuk mund të na mungojë, pasi flet për jetën. Një mënyrë për të folur se sa i paparashikueshëm mund të jetë udhëtimi i gjatë i jetës. Kuptimi i rrezikut gjithashtu mund t'i atribuohet atij. Meqenëse nuk e dimë kurrë se çfarë mund të na sjellë një lojë e tillë.

Tatuazhe me letra pokeri për çifte

Ne tashmë kemi folur për rëndësinë e zemrave dhe gjithashtu kuptimin e tyre. Sa për çiftet, ekziston një simboli kryesor për tu bërë tatuazh. Më e zakonshmja është se një nga të dy do të mbajë një zemër ose kartën e mbretëreshës së zemrave, ndërsa pala tjetër do të mbajë kartën e mbretit. Kombinimet që paraqiten do të varen nga madhësia dhe vendi ku duam tatuazhin e thënë. Të dy zemrat dhe kurorat do të jenë themelore në tatuazhe si këto, si dhe ngjyra e kuqe ose e zezë.

Ku mund të bëni një tatuazh në kartën e pokerit

 • Krahët dhe duart: E vërteta është se krahët, si dhe parakrahët dhe madje edhe pjesa e sipërme e duarve janë disa nga zonat më të zakonshme ku mund të vishni këtë lloj tatuazhesh.
 • Gishtat: Pa dyshim, fytyra anësore e gishtave është gjithashtu e përsosur për të mbajtur simbolet e pokerit. Edhe për çiftet që duan të mbajnë një nga të ashtuquajturit tatuazhe të dyfishta me zemra ose inicialet dhe kurorat.
 • Gjoksi: Sigurisht, kur kombinoni disa letra ose një stil të mesëm tatuazhesh, gjoksi po del si një nga kanavacat më të mira.
 • Në këmbë: Në këtë fushë ju mund të kombinoni të dy letrat dhe zaret dhe gjithmonë të vini bast për një fitore të shkëlqyer. Kjo është, për dizajne më të mëdha dhe më të plota.

Imazhe: Pinterest


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.