Si të bëni tatuazhe false me fotokopje dhe shënues

Si të Bëni Tattoos Fake

Nëse keni menduar ndonjëherë se si të bëni tatuazhe të rreme, mos u shqeteso, pasi që sot do të flasim për një nga mënyrat më të lehta për t'i bërë ato: me fotokopje dhe shënues të përhershëm.

Edhe pse rezultatet janë larg tatuazheve gjatë gjithë jetës, ky udhëzues vazhdon si të bëjmë tatuazhe fallco mund të të trajnojë nëse ende po mendoni të bëni një tatuazh të vërtetë ose nëse thjesht doni të dekoroni trupin tuaj tani që po vjen vera.

Si të bëni tatuazhe të rreme me fotokopje

Si të bëni stilolapsa të shënjuara të tatuazheve të rreme

Edhe pse rezultatet nuk janë aq të mira sa tatuazhet gjatë gjithë jetës ose metoda të tjera të tilla si letra Decal, si p.sh. kjo metodë është më e lira, më e lehtë dhe më e thjeshtë, ia vlen ta provoni. Ndiqni hapat më poshtë:

 1. Së pari, gjeni një model që ju pëlqen dhe shtypni ose fotokopjoni atë. Mos harroni ta rregulloni atë në madhësinë e dëshiruar dhe ta bëni modelin sa më të thjeshtë. Më mirë nëse e bëni kopjen në karton ose letër të trashë.
 2. atëherë prerë projektin nga brenda (në mënyrë që të jetë "bosh" dhe kështu të formojë një model me një prerës ose gërshërë. Si të Bëni Tattoo Fake Hand
 3. Merrni disa shënjues të përhershëm. Për të dhënë përshtypjen e vërtetësisë, është më mirë nëse ato kanë një ngjyrë të fortë dhe të errët, siç është e zeza. Përveç kësaj, është më mirë të përdorni vetëm një ngjyrë (mos harroni se me perms nuk mund të bëni hije ose sende të tjera të zbukuruara). Sigurisht, zgjidhni një markë që nuk është e dëmshme për lëkurën.
 4. Vendosni shabllonin ku të doni bëni tatuazhin dhe pikturojeni me perm. Mund ta rregulloni me shirit në mënyrë që të mos lëvizë.
 5. Hiqni modelin me kujdes dhe spërkatni tatuazhin me llak për ta rregulluar atë në lëkurë.
 6. Kur lodhesh mund ta fshini tatuazhin duke larë zonën me ujë të ngrohtë me sapun.

Shpresojmë që me këtë udhëzues të keni bërë të qartë se si të bëni tatuazhe të rreme me fotokopje dhe shënues të përhershëm. Na thuaj, a ke bërë ndonjëherë një tatuazh të tillë? Na lini një koment!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.