Si të jesh artist tatuazhesh: bazat që duhet të dish

Si të jesh një Tattooist

Nëse keni menduar ndonjëherë se si të jeni artist tatuazhesh sepse nuk ka asgjë që preferoni në këtë botë sesa të pikturoni lëkurën përgjithmonë me artin tuaj, mos u shqetësoni, këtu do t'ju japim disa hapa të parë që mund të ndiqni për të drejtuar karrierën tuaj.

Do të shihni që mësoni si të jeni artist tatuazhesh Nuk është aspak e lehtë dhe kërkon shumë përpjekje dhe sakrifica për ta bërë atë mirë. Dhe fakti është se një dështim në një tatuazh mund t'ju kushtojë shtrenjtë, si ju ashtu edhe klientin tuaj!

Mësoni të vizatoni

Si të jesh një tatuazhist i krahut

Padyshim, gjëja e parë që duhet të mësosh para se të jesh tatuazhist është të vizatosh, dhe jo vetëm mirë, por shumë mirë. Bërja e tatuazheve nuk është e kufizuar vetëm në gjurmimin e shablloneve në lëkurën e klientit, por tatuazistët më të mirë kanë stilin e tyre që është ai që i dallon ata nga të tjerët dhe ai që i bën ata të njihen dhe të kenë një radhë në derën e studios së tyre.

Prandaj, Vitalshtë jetike jo vetëm që të mund të kopjoni, por edhe të jeni në gjendje të përballeni me sfida të vërteta siç është modelimi i pjesëve tuaja dhe bëji ato aq spektakolare sa të lërësh të gjithë me gojën hapur (jo, hileja që me një gjashtë e katër e bëj portretin tënd nuk ia vlen).

Studioni shumë dhe praktikoni edhe më shumë

Si të jesh një Tattooist i Gjelbër

Edhe pse nuk ka vend që mund të ofrojë akreditime zyrtare se si të bëhesh një artist tatuazhesh. Edhe ashtu, Rekomandohet që të regjistroheni në një kurs për të konsoliduar njohuritë dhe për ta bërë atë në praktikë (aq sa miqtë tuaj janë të gatshëm të bëjnë një tatuazh falas). Ju do të gjeni kurse në qendra të ndryshme, megjithëse një nga më të rekomanduarit është ai i ofruar nga Shkolla Zyrtare e Mjeshtrave të Tattoos, me zyra në qytete të ndryshme dhe të hapura që nga viti 1984.

Pasi të keni mësuar se si të jeni një artist tatuazhesh, rruga juaj nuk mbaron, pasi do t'ju duhet të vini në praktikë artin tuaj. Gjëja më e mirë është të mësoni në një studim që ju pëlqen para se të filloni të hapni tuajin për të forcuar më tej njohuritë tuaja.

Shpresojmë se kemi zgjidhur dyshimet tuaja se si të jeni artist tatuazhesh. Na tregoni, a keni përvojë në këtë fushë? A i rekomandoni dikujt një kurs ose këshillë? Mos harroni se mund të na tregoni se çfarë dëshironi në komente!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Peter V dijo

  Përshëndetje. Artikull i shkëlqyeshëm, i cili mbulon shumë nga dyshimet që kemi pasur të gjithë kur kemi filluar për këtë. Kam filluar 3 vjet më parë në një kurs ESAP ( https://www.esapmadrid.com/ ) dhe e vërteta është se unë jam shumë i kënaqur me vendimin tim për të drejtuar jetën time të punës përgjatë këtyre rrugëve.

  të fala