Studiot e tatuazheve në Oviedo

Cilësia dhe bukuria në tatuazhin Oviedo

Cilësia dhe bukuria në tatuazhin Oviedo

Kur dielli lind në veri, shumë zbulojnë të vetat Vizatimet e trupit të fshehur gjatë muajve të dimrit. Ato janë dizajne të bëra, në shumë raste, në kryeqytete vetë. Kjo është arsyeja pse sot ne do të përqendrohemi në cilat janë studiot më të mira të tatuazheve në Oviedo.

Si gjithmonë, oferta më e madhe përqendrohet në zonën e qendrës së qytetit. Po, shumë studime ata nuk kanë një faqe në internet, kështu që do të duhet të kërkojmë mundësi të tjera për të vendosur nëse ato përshtaten me ato që ne po kërkojmë.

Fuqia e rrjeteve sociale gjithashtu në botën e tatuazheve

Kub (C / Principado nº8, kati përdhes)
Tatuazhe dhe studio piercing me një bazë e shkëlqyeshme e rekomandimeve të mira përmes rrjetit. Më shumë se 10 vjet punë i garantojnë ata dhe vizatimet e tyre tregojnë një histori të tyre. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë të vizitoni faqen e tyre në Facebook për të parë të dorës së parë se çfarë nënkuptojmë

Kultura e tatuazheve, e përhapur në Oviedo

Kultura e tatuazheve, e përhapur në Oviedo

Moda Klan (Av. Santander S / N)

Një studim i kahershëm që tregon një pjesë të dizenjove të tij më të fundit përmes rrjetit social Facebook. Aty do të gjejmë disa nga bastet që kanë dalë nga seminari i tij i imazhit të trupit. Shumë prej tyre, tatuazhe autentike me mesazh ose për një të dashur që kemi pranë ose për dikë që nuk është më atje.

Tatuazh spektakolar i madh në pjesën e pasme

Tatuazh spektakolar i madh në pjesën e pasme

Alternativa gjithashtu nëse duam të heqim qafe tatuazhin tonë

Bojë brenda (Quintana nr 9)

Një studio ku mund të bëjmë tatuazhet më komplekse, të të gjitha llojeve dhe stileve, por edhe të heqim qafe ato nëse vendosim që nuk duam të vazhdojmë t’i kemi të shtypura në lëkurë. Dhe është se Ink Inside ka një lazer i aftë për të shkatërruar atë vizatim që besonim se do të ishim me ne gjithë jetën.

Burimet - Të ndryshme

Fotografitë - Marga Robles në Flickr, Fotografi në Somoza në Flickr. Perturbao në Flickr


10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Plankton dijo

  Ky artikull duket sikur është bërë me mbushës. Ne do të hedhim pak dritë mbi temën e studimeve në Oviedo.
  Studio më tradicionale për mendimin tim është Corona Tattoo. Pablo, banori bën tradicionale dhe shkronja të mira, por mos e nxirr nga atje, dhe Rodrigo kalaka është një makinë në stilin e tij ... shkollë e re ??. Ky dyqan sjell tatuazheve shumë të mira të të gjitha stileve për të vizituar. Ata përdorin lazer të nivelit më të lartë për të fshirë.
  Kubike shume e kushtueshme per mendimin tim.
  Në Hell´s House është Damián, i cili bën një çmim tradicional të patëmetë, shumë të mirë.
  As për studimet e tjera nuk di shumë.
  Moda Klan merr pëllëmbën. Ky studim, ta quajmë kështu, është i papërcaktuar. Ata kishin tatuazhistë të mirë në të kaluarën, dhe kohët e fundit ata kanë një fillestar shumë të mirë, por pa përvojë, i cili praktikon me klientët. Si e shkruaj. Vajzat në dyqan nuk e këshillojnë mirë klientin dhe gjithçka që ajo dëshiron është të marrë paratë prej tij. Ata kanë oferta të tipit të tregut. Ata thonë se shumë klientë që bëjnë tatuazhe atje shkojnë direkt në studiot aty pranë duke kërkuar kuotime për të mbuluar tatuazhet.
  Me këtë mendim nuk dua të diskreditoj askënd por është e vërteta.

 2.   Antonio Fdez dijo

  Faleminderit për kontributin tuaj Plankton. Unë jam nga Murcia dhe referenca këtu është Tattoo Exotic. Përveç kësaj, unë ndjek nga afër studime të tjera në Madrid dhe Barcelona. Edhe ashtu, ajo që është thënë, faleminderit për kontributin tuaj dhe unë do ta marr parasysh në rast se guxoj të thellohem më tej në studimet e Oviedo më vonë. Pershendetje! 🙂

  1.    YYokse dijo

   @Plancton, ju keni plumerete, majete (ose ma- «jeta»). Duhet të dini se si të dalloni mendimin nga gjykimi i vlerës. E shoh që nuk keni një nivel, ose jeni një këndoj. A është "e vërteta" juaj e VRTETA? Apo mos vallë ju bëjnë tatuazhe falas për të përçmuar konkursin? Kush kruhet. u zvarrit.

 3.   Plankton dijo

  Sigurisht, ka dyqane që bëjnë tatuazhe falas në këmbim që ju të shkruani një mendim në një faqe që askush nuk duhet ta shikojë. Nuk ju shqetëson. «Kush kruhet për të filluar» Kush kruhet? Mendoj se po kruhen, them atë që shoh. Dhe ju duhet vetëm të hyni në facebook të çdo dyqani për ta konfirmuar atë.
  Cuélebre, felpeyu thirrjen e tij para jush para se ta vidhosni sikur të jeni duke ndyrë. Unë fali i studimeve ku kisha dhe di. Pikërisht për këtë them që të tjerët nuk bëjnë xuzgo sepse nuk e di.

  Nëse nuk e dini se çfarë është një mendim, dhe jeni miq të një mendimi të ngushtë, është normale që nuk e respektoni atë. Nëse nuk jeni dakord, vendosni linqe për imazhet e studimeve për të cilat po flasim. OS e pëlqen më mirë historinë ...

 4.   Bojëra dijo

  Me sa di unë, studioja e tatuazheve që ka qenë në të njëjtin vend për kohën më të gjatë dhe me të njëjtin artist tatuazhesh, është CUBIC.

  Për CORONA, shumë gjëra mund të thuhen. Ata nuk janë të këqij, në fakt, kam parë punime të tyre dhe më kanë pëlqyer shumë. Por duke thënë se ata kanë "traditë" kur ekzistojnë për rreth 3 vjet tregon se ju nuk keni shumë ide për botën ose se keni një "interes të veçantë" ...

  Dhe çmimi ... Nuk do ta merrja parasysh kur i bëja vetes diçka që do ta shoh çdo ditë, derisa të vdes. Shëtisni dhe do të shihni se ka vende shumë më të kushtueshme se CÚBICO në Oviedo ...

  KLAN? Do të na duhej të bënim një post të veçantë, vetëm për të folur për chambonadat që ata bëjnë ... Kohët e fundit, ata marrin vetëm nxënës, dhe natyrisht, kështu funksionojnë gjërat dhe kjo është arsyeja pse ata ngarkohen kaq lirë.

  HELL HOUSE është shumë i mirë, por ata u divorcuan dhe u mbyllën. Një turp e vërteta.

  Bojë brenda, ato janë shumë të mira, mbase shumë të mira, për një qytet aq të vogël sa Oviedo. Dhe sigurisht, pasi ata sjellin disa artistë tatuazhesh qumështi, po kështu janë edhe çmimet ... Nuk është se janë të shtrenjta, sepse ata shesin vetëm Ferrari, dhe sa mund të blejmë një Ferrari?… Pasi shkova të pyes, dhe ata pyetën mua 400 € PERR SESION.

  MANITOU, nëse doni të bëheni një fis Maori, ky është vendi më i mirë. Por që nëse, MOS E NGARONI ATA, që stilet e tjera, të jepen kështu, kështu dhe kjo ka bërë çdo chambonada, ÇFAR A FLIPAS.

  Gjithsej, nëse më lini të zgjedh, për një çmim cilësor, unë do të qëndroj me djalin nga CÚBICO, i cili është gjithashtu shumë i mirë dhe nëse i kërkoni ide, ai ka shumë gjëra të këndshme dhe të ndryshme nga ato që shihen në të gjitha pjesët.

  1.    Plankton dijo

   Dhe goditi "interesin e veçantë". Solera është fituar me kalimin e kohës, dhe më trego sa kohë ka qenë pronari i Corona në botë. gati, përndryshe gjithçka është e saktë. Sa i zgjuar je, ti me le te trembur. Çfarë mendoni për FLASHBACK atje?

 5.   Plankton dijo

  Hej Për fat të mirë më përgjigjesh, unë tashmë mendova se do të më linit të vdekur, zemër. I dua ato gjëra që më thua për luanët dhe të tilla. Ju duhet të jeni një luan i madh luftëtar, ose një mushkonjë ... mirë, nuk jam i sigurt.
  Hej, kështu që duke menduar për ty arrita në një përfundim. Nëse thoni tatuazhe "nuk ju pëlqen personalisht" por atëherë vini këtu për të luftuar dhëmbët me gozhdë kundër shpifësve si unë ... Ju nuk do të jeni copa që jeni në botë dhe ju keni kruar sepse keni gabuar me mua mendim?
  Ju thoni se doni të më shihni por më pas nuk bëni hapin e parë për të na gjetur. Kështu që historia jonë nuk mund të jetë kurrë aq e bukur sa mendoja. A jeni ende duke kërkuar për mua? Jam vërtet i lajkatuar.
  Troll troll troll, nxirrni brirët në diell ...

 6.   laura dijo

  Përshëndetje të gjithëve, duhet të jap mendimin tim në lidhje me tatuazhin e modës klan. Unë shkova para 5 muajsh për të vendosur septumin atje, i thashë se doja më të voglin sepse nuk mbaj pircings dhe ai më dha atë që donte sepse tha që me fytyrën time do të shkonte mirë ... derisa gjithçka ishte shumë e bukur, por kishte kaluar më shumë se një muaj me pircing dhe nuk më shëroi dhe më dhembi shumë. Bleva antibiotikë në krem ​​por jo edhe më shëroi dhe një muaj më parë u ndala te dyqani dhe i thashë vajzës që doja të flisja me të (sepse kishte klientë) dhe ajo më tha ta thoja atje. Fjalët e mia ishin që unë vendosa pircong atje 4 muaj më parë dhe se nuk më shëroi dhe ishte infektuar. Ajo më dërgoi në mut duke thënë për dy fqinjët se ajo nuk më vuri mua dhe unë i thashë asaj se ajo nuk po kërkonte asgjë, se ajo vetëm po pyeste pse do të bënte ose çfarë do të bënte. Një javë më vonë shkova në një dyqan tatuazhesh në Calle Santa Susana dhe i thashë atë që më kishte ndodhur dhe ai ndryshoi piercongun tim dhe çuditi atë që më kishin vënë. Dhe fillova të shikoj në internet dhe supozoj që septumi duhet të vendoset në lëkurën e tepërt të hundës. Ata nuk do të rn septum si unë. (Ai ma vuri pa piskatore apo asgjë) pasi që ky djalë e ndryshoi dhe më dha një rutinë për ta kuruar, unë jam duke bërë shumë më mirë, i jap këtij djali një 10 ishte shumë i mirë dhe tani do të shkoj gjithmonë atje. Tek ajo e klan ... Unë që nuk u duk nga dera.

 7.   Kunadhe dijo

  Unë qëndroj me kub pa dyshim, ai është një djalë i shkëlqyeshëm dhe punon shumë mirë, dhe pa marrë parasysh sa klan nuk dëgjoni asgjë përveç ankesave dhe ai kub është i shtrenjtë sepse nuk e di por preferoj të paguaj dhe që gjithçka është perfekte sesa të kesh për të paguar dy Ndonjëherë për shkak të një pune të bërë keq dhe për të rregulluar rrëmujën që bëri një ose një profesionist tjetër, përveç pastrimit dhe dezinfektimit me të cilin ka gjithçka, unë kam bërë tatuazh vetë dhe do ta bëj përsëri por me siguri që jam në duart e një profesionisti pasi është kubik.

 8.   Plankton dijo

  Cuélebre. Unë jam akoma duke pritur, churri, më jep një email ose diçka për të qëndruar. Ky seks në internet nuk më kënaq. Se kam vezë të ngarkuara me dashuri për ty. Uau

  Në një mënyrë tjetër. Kështu që ju e shihni që unë jam i qëndrueshëm, jo ​​si ju, kurvë. Djaloshi për të cilin kemi biseduar që ka kritikuar Klan tani është duke bërë flash dhe duke bërë mandala dhe gjeometrike mjaft të mira. Një që u bë më mirë. Unë dua të shoh ju herpes