Studiot e tatuazheve në Salamanca

Tatuazh i vogël mace e zezë

Salamanca, vendi i artit dhe tatuazheve

Në qytetin e Rilindjes Salamanca, nuk kishte më pak shpresë që, duke pasur në ndërtesat e saj historinë e periudhave të ndryshme me tendencat e tyre artistike të momentit, të gjendeshim atje. art në fushën e tatuazheve. Për më tepër, Universiteti i Salamanca vazhdon të jetë një nga universitetet më prestigjioze në Spanjë.

Thisshtë ky universitet ku shumë nga artistët e tatuazheve u trajnuan për të dhënë krijimin e projekteve të shkëlqyera të personalizuara për Salamancanët e tyre. Këta artistë vendosin shërbimet e tyre në dispozicionin tuaj në të gjithë Salamanca, gjithmonë duke ofruar një këshilla paraprake për zgjedhjen e tatuazhit dhe kujdesin e tij.

Artistët e Salamancës i kushtojnë vëmendje të veçantë këshillave

Në këtë qytet ka një predispozitë të qartë nga ana e klientëve për të bërë tatuazhe vizatime të stilit japonez mbi të gjitha, si dhe për të përcaktuar vizatimin e tyre. Kjo është arsyeja pse ne mund të shohim se disa nga studimet janë të specializuara në stilin japonez, si dhe të gatshëm për të kryer një vizatim i personalizuar duke iu përshtatur secilit klient sipas preferencave të tyre, dhe është se nëse disa prej tyre kanë ardhur nga një prej universiteteve më prestigjioze në Spanjë, diçka duhej vërejtur.

Tatuazh i madh në anën e pasme

Tatuazh i madh në anën e pasme

Këtu kemi një përzgjedhje të më të kërkuarave:

-Lëkura e virgjër: Ata duhet të kenë vizatuar shumë "lëkurë të virgjër", pasi ka shumë dizajne në të cilat artistët e tyre janë të specializuar: lule, tatuazhe japoneze ose portrete, ndër të tjera. Aser dhe Chus janë artistët që janë në dispozicionin tuaj në këtë studio, të cilat bëjnë shumë ndryshim nevoja për kujdes dhe zgjedhjen e tatuazhit qe deshironi

C / Vasco de Gama 22, 37004 Salamanca virgin_skin@yahoo.es

Tattoo me letra japoneze, një nga më të kërkuarat në Salamanca

Tattoo me letra japoneze, një nga më të kërkuarat në Salamanca

-Ylli i Argjendtë: Kjo studio i kushtohet tatuazheve artistike dhe shpimit të trupit. Ata i kushtojnë punën e tyre edhe realizimit të çdo lloji të dizenjove të personalizuara përshtatuni nevojave të klientelës.

C / Bermejeros 48, 37003 Salamanca info@silvertatoo.es

-Familja e Stresit: ky studim punon me teknikat më inovative, qëllimi juaj është që fundi i tatuazhit të jetë perfekt. Ato janë të dedikuara për dizajne me porosi, por stilet tradicionale japoneze dhe polineziane, fisnore zbukuruese dhe Puna e Zezë dallohen si pikat e tyre të forta.

C / Melendez 17-19, 37001 Salamanca stressfamily@gmail.com


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alberto Perez dijo

  Faleminderit për shpërndarjen; do të jetë një informacion shumë i dobishëm për të gjithë.
  Një përshëndetje