Tatuazh anash ijeve: Modelet më aktuale për të treguar sensualitetin tuaj!!

hip-tatuazhe-mbulesë anësore

Tatuazhet e kofshëve vitet e fundit janë bërë gjithnjë e më të njohura në mesin e të apasionuarve për tatuazhe. Një tatuazh i hipit është një mënyrë unike dhe me stil për të shprehur veten dhe Duke e pasur atë në anën e ijeve i shton një prekje joshëse dizajnit.

Nëse po mendoni të bëni një tatuazh në ije, patjetër që do të dëshironi të shikoni modelet më të fundit dhe më të modës që do t'ju bëjnë të dalloheni nga turma.
Në këtë artikull, ne do të eksplorojmë modelet më të nxehta të tatuazheve të ijeve që do të keni dëshirë të tregoni, si dhe kuptimet e tyre zbuluese.

Apeli i një tatuazhi të hipit

Tatuazhet e ijeve janë të njohura për sensualitetin e tyre dhe aftësinë e tij për të përmirësuar kthesat natyrale të trupit.
Ijë është një kanavacë ideale për dizajne që kërkojnë një hapësirë ​​më të gjatë dhe më të ngushtë. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një dizajn të vogël, delikat ose një pjesë më të madhe, më të përpunuar, një tatuazh i kofshës ju lejon të keni mundësi të pafundme.

Më pas, do të shohim ide në stile dhe përmasa të ndryshme tatuazhesh në ije, për t'ju ndihmuar të vendosni atë që përputhet me stilin tuaj dhe atë që dëshironi të shprehni përmes lëkurës tuaj.

Tatuazhe të ijeve me mandala

hip-tatuazhe-laeral-mandala

L dizajne mandala janë modele të ndërlikuara gjeometrike që Ata përfaqësojnë universin në simbolizmin hindu dhe budist.
Këto dizajne magjepsëse janë zgjedhje të njohura për tatuazhet e ijeve për shkak të natyrës së tyre simetrike dhe tërheqëse. Ata gjithashtu simbolizojnë unitetin, ekuilibrin dhe harmoninë.

Tatuazhe me lule në ije

tatuazhe me lule-hip

Lulet janë simbole të përjetshme të bukurisë, feminitetit dhe rritjes. Ato delikate dizajne me lule në ijë mund të rrisë feminitetin, ndërsa Marrëveshjet më të mëdha me lule mund të tregojnë elegancë dhe hijeshi.

Opsionet popullore për tatuazhet me lule të hipit Ato përfshijnë trëndafila, lule zambak uji dhe lule qershie.

Tatuazhe të ijeve me pupla

hip-tatuazh-me-pendë

Pendët përfaqësojnë lirinë, spiritualitetin dhe lidhjen me natyrën.

Ato janë opsione të shkëlqyera për tatuazhet e ijeve, pasi ato mund të detajohen në mënyrë të ndërlikuar ose të jepen në një stil më minimalist. Tatuazhet me pendë mund të jenë simbolike të tejkalimit të sfidave ose përqafoni një mënyrë jetese të papenguar.

Tatuazhe në ijë me dizajne gjeometrike

hip-tatuazhet-me-elemente gjeometrike.

L Projektimet gjeometrike Ata kanë fituar popullaritet vitet e fundit për shkak të linjave të tyre të pastra dhe tërheqjes moderne.

Këto tatuazhe mahnitëse mund të krijojnë iluzione optike magjepsëse, duke shtuar thellësi dhe dimension në zonën e ijeve. Tatuazhe gjeometrike Zakonisht zgjidhen për cilësitë e tyre minimaliste dhe abstrakte.

Tatuazhet e ijeve me feniks

feniks-zog-hip-tatuazh

Nëse ju pëlqejnë dizajnet e shkëlqyera dhe shumëngjyrëshe, ky tatuazh i madh feniks është i përsosur për të treguar dhe shprehur të gjitha emocionet tuaja nga jashtë.
Feniksi përfaqëson ringjalljen, ka një kuptim shumë të fuqishëm pasi ngrihet nga hiri i vet dhe simbolizon fillimet e reja dhe një të ardhme të ndritur.

Feniksi
Artikulli i lidhur:
Tatuazhe Shpendësh Phoenix

Tatuazhe në ije me dizajne dantelle

hip-tatuazhet-me-design-dantella

Ky dizajn përfaqëson feminitetin par excellence.  I ngjan qëndisjes së një pëlhure në lëkurën tuaj, Është ideale të shtoni detaje që kanë një domethënie të rëndësishme për ju si lule, flutura, pilivesa, zemra apo çfarëdo që identifikohet me brendësinë tuaj.

Dreamcatcher hip tatuazhe

ëndërrimtar-hip-tatuazh.

Gjuajtësit e ëndrrave e kanë origjinën në kulturën vendase amerikane dhe Ata besohet se mbrojnë të fjeturin nga ankthet dhe negativiteti.

Këto dizajne të ndërlikuara dhe simpatike duken mahnitëse si tatuazhet e ijeve, duke simbolizuar mbrojtjen, pozitivitetin dhe spiritualitetin.

Tatuazhe të hipit të dragoit

i kuq-dragon-hip-tatuazh

Dragoi ka një domethënie të fuqishme, është ideale ta vishni në lëkurën tuaj nëse jeni një person i fortë, i vendosur që di të shprehë emocionet tuaja. Gjithashtu ju përfaqëson nëse e konsideroni veten një luftëtar që lufton me pengesa dhe armiq për t'i larguar nga rruga juaj.

Përveç kësaj, dragonjtë janë të lidhur me forcën, shëndetin dhe fatin e mirë dhe kanë kuptime të ndryshme në varësi të ngjyrës së tyre.
Dragoi i verdhë përfaqëson mençurinë, mendimi dhe dituria.
Dragoi i kuq është i lidhur me pjellorinë, pasuri dhe fuqi hyjnore.
Dragoi blu simbolizon harmoninë, dashamirësi, inteligjencë dhe forcë.

Kuptimi pas tatuazheve të ijeve

Çdo dizajn i tatuazhit të hipit ka kuptimin e tij unik, duke i lejuar njerëzit të shprehin personalitetin dhe besimet e tyre. Këtu janë disa kuptime të lidhura zakonisht:
Kuptimi i tatuazheve të mandalës:

 • Harmonia dhe ekuilibri
 • Uniteti dhe ndërlidhja
 • Rritja shpirtërore dhe ndriçimi

 Nga tatuazhet me lule:

 • Bukuria dhe feminiliteti
 • Rritja dhe fillimet e reja
 • Dashuri dhe romancë

 Tatuazhe me pupla:

 • Liria dhe pavarësia
 • Spiritualiteti dhe lidhja me natyrën
 • Kapërceni sfidat dhe përqafoni ndryshimin

Nga tatuazhet gjeometrike:

 • Rendi, simetri dhe saktësi
 • Moderniteti dhe abstraksioni
 • Balancë dhe harmoni në jetë

Tatuazhet e Dreamcatcher:

 • Mbrojtje nga energjitë negative dhe ankthet
 • Manifestim i energjisë pozitive dhe fatit të mirë
 • Përqafoni trashëgiminë dhe besimet vendase amerikane

Kur zgjidhni një dizajn tatuazhi të hipit, është thelbësore të merrni parasysh kuptimin e tij të natyrshëm dhe mënyrën se si ai përputhet me vlerat dhe aspiratat tuaja personale. Mos harroni, një tatuazh nuk është vetëm një element dekorativ, por një formë e fuqishme e vetë-shprehjes.

Nëse po mendoni të bëni një tatuazh kofsh, modelet më të fundit me siguri do t'ju tërheqin vëmendjen me bukurinë e tyre unike dhe kuptimet e fuqishme. Pavarësisht nëse zgjidhni një model mandala, me lule, pendë, gjeometrik ose tërheqës, tatuazhi juaj i kofshës Do të jetë një shprehje mahnitëse dhe kuptimplotë e individualitetit tuaj.

Duhet të keni parasysh se kjo zonë e trupit ka pak muskuj dhe yndyrë, prandaj, Dhimbja mund të jetë pak më e madhe se në zona të tjera. Po kështu, mund të durohet dhe rezultati përfundimtar është i pabesueshëm.
Diçka që ka në favor Është një zonë që rrezaton sensualitet, dhe ju mund të shfaqni tatuazhin kur vendosni se çfarë dëshironi të shprehni ose të tregoni.

Së fundi, përqafoni tërheqjen e një tatuazhi të kofshës dhe lëreni që ai të jetë një zgjatim joshës i vetes suaj. Në artikull kemi parë një përzgjedhje të vogël pasi ka modele dhe stile të panumërta, por është në mënyrë që të keni një ide se sa të pabesueshme duken ato. Thjesht duhet të lini imagjinatën tuaj të fluturojë dhe të zgjidhni atë të duhurin për ju.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.