Tatuazh i vogël i Budës, Budizmi më i thjeshtë dhe më i ndjerë

Tatuazh i Vogël i Budës

(Burim).

Un tatuazh Buda i Vogël është një mënyrë shumë elegante për të shpallur besimin tuaj për Budizmin (ose vishni një nga simbolet e tij).

Në këtë artikull do të flasim për këto tattoos dhe simbole të tjera që i referohen kësaj feje dhe që duken shkëlqyeshëm si dizajne të thjeshta dhe të vogla.

Tatuazhe të vogla të Budës

Tatuazh Buda Buda i Vogël

(Burim).

Shtë e vështirë të bësh tatuazhe me protagonistin e madh të Budizmit me një madhësi të vogël. Pothuajse të gjitha modelet që e kanë atë si një element qendror kanë një madhësi të caktuar për të qenë në gjendje të kryejnë të gjitha detajet ose edhe të shoqërojnë figurën qendrore me simbole të tjera.

Sidoqoftë, disa hile mund ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë. Para së gjithash, ajo përfaqëson Buda në një pozicion të njohur, atë të luleve të lotusit. Nëse zgjidhni një Budë të shëndoshë, të qeshur, do të jetë gjithashtu më e lehtë ta njohësh atë.

Gjithashtu, mbani në mend se sa më i detajuar, aq më i madh duhet të jetë dizajni. Kjo është arsyeja pse është një ide e mirë që e bëni pa hije dhe ngjyrë, domethënë të lini vetëm gjërat themelore.

Simbole të tjera të Budizmit

Tatuazh i Vogël i Budës Unalome

Nëse ju pëlqen një tatuazh i vogël i Budës, por dëshironi të përdorni elementë të tjerë tipikë të Budizmit, ju mund të zgjidhni shumë simbole që duken të shkëlqyera në dizajne shumë të vogla.

P.sh. lulja e lotusit është një nga simbolet më klasike dhe të bukura të Budizmit. Ai mbështet si një model realist, ashtu edhe atë më konceptual, madje i kombinuar me elementë të tjerë të Budizmit, siç është unalome, i cili tregon rrugën e jetës së një individi. Së fundmi, një mundësi tjetër interesante janë sytë e Budës, me të cilët mund të keni një dizajn të vogël, por me ngjyra të ndritshme.

Shpresojmë që ky artikull me mundësitë e një tatuazhi të vogël të Budës t'ju ketë interesuar. Na tregoni, a keni një tatuazh të ngjashëm? Na tregoni gjithçka që dëshironi në komente!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.