Tatuazh me shirit: si të përfitoni nga këto dizajne

Tattoo Nape

Un tatuazh në qafë mund të jetë zgjidhja ideale për lloje të caktuara të dizenjove, pasi vendi është çelësi për të përfituar sa më shumë prej tyre që mundemi.

Prandaj, në këtë artikull në lidhje me planet e një të mundshme tatuazh në qafë, ne e analizojmë këtë vend të trupit dhe ne reflektojmë në planet e mundshme që mund të jenë ideale për të arritur rezultatin më të mirë të mundshëm.

Rreth madhësisë së tatuazhit tuaj në qafë

Tatuazh me gishtin gozhdë

Këto lloj tatuazhesh janë shumë të shkathët, dhe mund të përshtaten për çdo madhësi që e keni në mendje, megjithëse do të duhet të merrni parasysh formën e saj, për të cilën do të flasim në pikën tjetër.

Kështu, Mbani në mend se madhësia do të vendosë se ku do ta vendosni këtë tatuazh në qafë, ose më shumë në zonën e qafës ose në anën e pasme.. Për shembull, është më e këshillueshme të vendosni modele shumë të vogla tatuazhesh në zonën e sipërme të qafës, pasi në këtë mënyrë forma e qafës do t'i kornizojë ato. Përkundrazi, tatuazhet e mëdha janë më të mira drejt pjesës së poshtme, ato madje mund të shtrihen deri në shpinë ose shpatull.

Forma: trekëndëshat, vertikalët ...

Luftimi i Tattoo Nape

Forma e tatuazhit tuaj në qafë do të jetë gjithashtu vendimtare në vendosjen për këtë vend ose një tjetër. Siç thamë, është e rëndësishme që të merrni parasysh si madhësinë ashtu edhe formën për të marrë një vendim të saktë.

Në këtë zonë tatuazhet vertikale duken veçanërisht të miraJo vetëm për shkak të qafës, por sepse shpinë (një vend tjetër në pjesën e pasme të trupit tonë për të bërë tatuazhe) shënon një vijë që ndan trupin në dy gjysma. Gjithashtu për shkak të vetë formës së zonës ju mund të zgjidhni tatuazhet e trekëndëshit me bazën të kthyer poshtë.

Por, siç kemi thënë, Ata janë tatuazhe shumë të zhdërvjellëta, prandaj mos u mbyllni me format e tjera: mund të zgjidhni qarqe të vegjël, për një dizajn që mbështjell tërë qafën ...

Një tatuazh në qafë është ideal nëse jeni duke kërkuar dizajne diskrete dhe të gjithanshme, e verteta? Na tregoni, a keni një tatuazh si ky? Mos harroni se mund të na tregoni se çfarë dëshironi!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.