Tatuazhe akrepi me trëndafila: një kombinim i papritur

Tatuazhe akrepi me trëndafila

Në botën e tatuazheve ekzistojnë një sërë elementesh që zënë pikat e para në renditjen e modeleve më të njohura dhe të kërkuara nga studiot që shpërndahen në të gjithë botën. tatuazhe akrepi si dhe tatuazhe trëndafili janë dy shembuj të qartë të kësaj.

Tani, çfarë do të ndodhte nëse i kombinonim? E tatuazhe akrepi me trëndafila ato janë më të njohura sesa mund të prisni.

Kuptimi i tatuazheve të akrepave me trëndafila

Por le të fillojmë në fillim, çfarë do të thotë tatuazhe akrepi? Në vendet ku kjo kafshë është e natyrshme, ne mund të shohim një kulturë në rritje rreth saj dhe, për këtë arsye, është normale që shoqëria e ka përfshirë atë në mitet dhe legjendat e saj. Kështu, akrepi shihet si një simbol i mbrojtjes dhe vdekjes.

Në kultura si Egjiptian akrepi u pa si një qenie e mirë, helmi i së cilës u përdor, ndër të tjera, si një mënyrë për të bërë që gratë të lindnin. Ai ishte aq i nderuar sa deri më tani Vetë Isis kishte dy akrepë si truproje.

Ndërsa akrepi është një kafshë me një ngarkesë të thellë simbolike për shkak të pamjes, sjelljes dhe karakteristikave të saj; trëndafili është një nga lulet më të tatuazhuara në botë. Dhe është se ajo gjithashtu ka kuptime të shumta që ndryshojnë në varësi të ngjyrës së petaleve të saj. Në këtë artikull ne mbledhim të gjitha llojet e tatuazheve akrep me trëndafila.

Tatuazhe akrepi me trëndafila

Budizëm gjejmë edhe referenca për këtë artropod si një simbol i paqes se ai është vetëm një kërcënim ose sulmon kur ndihet në rrezik.

Duke e ditur këtë, është normale që njerëzit që kanë tatuazh akrepi të kenë një personalitet mbrojtës ose "kujdestar" të kujdesen për më të dobëtit dhe më të pambrojtur. Megjithëse nuk mund ta harrojmë natyrën e tij dhe se mundet gjithashtu simbolizon dhimbjen ose vdekjen veçanërisht për të moshuarit, fëmijët dhe njerëzit me shëndet të dobët.

Normalisht, njerëzit që kanë një akrep të tatuazhuar (pa marrë parasysh se ku e marrin) priren të jenë njerëz të vetmuar që kërkojnë mënyrën e tyre pavarësisht nga dhimbja ose vetmia që mund të sjellë kjo. Karakterizohen nga qenia i fortë dhe i pavarur jo pa harruar ata që ishin përreth tij.

Nga ana tjetër, ne kemi tatuazhet e trëndafilave. Le të fillojmë duke shpjeguar pak kuptimin e saj; Të gjithë jemi të magjepsur nga trëndafilat për shkak të formës dhe erës së tyre; janë e bukur dhe delikate por ferrat e tyre na kujtojnë se mund të jenë "E rrezikshme" ndërsa na shpojnë dhe na bëjnë të përgjakemi.

Kështu që ne mund të kuptojmë njerëzit që kanë një trëndafil të tatuazhuar, Persona që, në një moment të jetës së tij, atyre u duhej të "krijonin" ferra për t'u mbrojtur emocionalisht nga bota përreth tyre. Por, pasi të ishin pjekur dhe kur «ata lulëzuan«, Ata u bënë trëndafila të bukur që ato na tërheqin nga bukuria (e brendshme dhe e jashtme), aroma, mënyra e të qenit apo të menduarit, por nuk do të thotë se ata kanë kaluar situata shumë të vështira në jetën e tyre që i shndërruan në njerëz që ne i njohim me ferrat e tyre që mund të na shpojnë dhe të na bëjnë të përgjakemi.

Kur flasim tatuazhe akrepi me trëndafila Ne nuk i referohemi specifikisht një akrepi të shkrirë me një trëndafil, edhe pse është e vërtetë që ky lloj modeli është shumë i përhapur. Shumë njerëz bëjnë bast modifikoni akrepin klasik për të zëvendësuar thumbuesin e tij me një trëndafil. Në këtë mënyrë, ne do të eleminonim thelbin e rrezikshëm dhe të paparashikueshëm të artropodit dhe do të shtonim bukurinë dhe delikatesën që rrethon trëndafilat.

Njerëzit që kanë akrepë të tatuazhuar me trëndafila në vendin ku duhet të jetë thumbuesi, janë zakonisht Persona me një personalitet i gëzuar dhe i ngushtë si një trëndafil por çfarë ata nuk do të hezitojnë të nxjerrin "piskatoret" kur gjërat shkojnë keq ose mendojnë se njerëzit që ju afrohen e bëjnë këtë me qëllime të fshehura ose edhe për të dëmtuar ose interesin vetjak.

Ky kombinim i të dy tatuazheve tregon se një person që mundet rriten dhe zhvillohen brenda mjedise më të ashpra dhe më jo-mikpritëse që mund ta imagjinojmë dhe çfarë jo për atë arsye duhet të jetë dikush me të keqe ose që kërkon të dëmtojë të tjerët, siç besohet shpesh.

Tani le të shohim disa ide se ku mund t'i bëjmë tatuazhe këto modele, megjithëse ju kemi lënë disa fotografi me ide të këtyre tatuazheve. Përdoruesit që kanë bërë tatuazh akrepin me një trëndafil, zakonisht e bëjnë këtë në parakrahurat ose katërkrahët. i parë sepse nuk është një zonë shumë e dhimbshme dhe ku mundeni shihni qartë modelin e tatuazhit dhe i dytë për të qenë një zonë shumë e gjerë që pranon një dizajn më të madh dhe më të detajuar.

Isshtë gjithashtu shumë e zakonshme të gjesh akrepë të shoqëruar me trëndafila të ndryshëm që zbukurojnë tatuazhin ose shoqërojnë vetë kafshën. Në galerinë që shoqëron këtë artikull mund të shohim se si duken të dy mundësitë në trupin e njeriut. Në qoftë se nuk bashkojmë të dy elementët nuk do të modifikonim ose ndryshonim elementet kuptimi origjinal i tatuazheve me akrep, si dhe tatuazheve me trëndafila.

Si përmbledhje, modelet dhe zonat për të bërë tatuazhe akrepat me trëndafila janë të ndryshme dhe të ndryshme, i takon secilit t'i japë asaj që prekje personale gjë që do ta bëjë atë totalisht të ndryshme dhe unike.

Tatuazhe akrepi me trëndafila

Fotografitë e Tatuazheve të Akrepave me Trëndafila


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.