Tatuazhe me ananas: plazma këtë frut të ëmbël në lëkurën tuaj

Një ananas i vogël i stilit tradicional

(Burim).

Është e pamohueshme që ananasi kohët e fundit është bërë një nga frutat më të konsumuar në territorin spanjoll, dhe ndoshta për këtë arsye është një nga protagonistët më të dashur të frutave, veçanërisht në tatuazhet e ananasit. Shija e tij e veçantë, prekja e freskët dhe e ëmbël e kanë bërë atë të rregullt në ëmbëlsirat. Nuk duhet të anashkalojmë as aspektin e tij ushqyes.

Në Tatuantes ne kemi kushtuar disa artikuj për të folur rreth tatuazhe frutash, por nuk e kemi bërë kurrë për ananasin. Prandaj, sot do të diskutojmë temën e tatuazheve të ananasit, nga të cilat jo vetëm do të analizojmë se si duken më mirë, por edhe kuptimin e tyre dhe, sigurisht, do t'ju japim shumë ide që të gjeni tatuazhin tuaj perfekt.

Një trend i ri

Stili i ananasit Betty Boop

(Burim).

Edhe pse mund të duket si një shaka e çuditshme ose e thjeshtë, tatuazhet e ananasit ishin një trend i padyshimtë në artin e trupit vitin e kaluar. Ndoshta kjo është për shkak të shijes së saj të shijshme ose për shkak të formës së saj ekstravagante., por është e vërtetë që shumë njerëz kanë vendosur ta kapin përgjithmonë këtë frut në trupin e tyre. E gjithë kjo e bën tatuazhin e ananasit një tatuazh referencë, diçka që nxitet edhe nga shkathtësia e madhe dhe kuptimi i tij, pasi ananasi përcjell një atmosferë të mirë fenomenale.

Kuptimi i tatuazheve të ananasit

Hibiscus dhe elementë të tjerë tropikal shoqërojnë shumë tatuazhet e ananasit

(Burim).

Por çfarë kuptimi kanë tatuazhet e ananasit? Edhe pse në pamje të parë mund të përçojë idenë se është një tatuazh pa asnjë ngarkesë simbolike, asgjë nuk mund të ishte më larg nga e vërteta. Ananasi ka një kuptim pozitiv, pasi në kohët e lashta, indigjenët e vendosnin këtë frut në hyrjet e dyerve. si simbol i mirëseardhjes dhe mikpritjes për ata që i vizituan.

Lulet kombinojnë kuptimin e tyre me atë të ananasit

(Burim).

aktualisht, në disa rajone të planetit ananasi është ende një simbol i mirëseardhjes dhe për këtë arsye, kur turistët hyjnë në disa vende, ata priten me pjata ushqimore në të cilat gjejmë frutat e përmendura.

Ananasi simbolizon gëzimin dhe mikpritjen

Përveç kësaj, ananasi ka shumë kuptime të tjera që ne mund t'i përshtatim me tatuazhin tonë. Për shembull, konsiderohet një simbol i ngrohtësisë dhe dashurisë, duke e bërë atë të përsosur për dizajne me partnerin ose miqtë tuaj. Është gjithashtu ideale për të simbolizuar se ne jemi një person i ashpër nga jashtë dhe i butë nga brenda, dhe është gjithashtu një nga simbolet më të përdorura për të përfaqësuar plazhin, pushimet dhe çdo gjë tropikale (prandaj është e zakonshme ta shoqërojmë me elementë të tillë si palma, hibiscus, kokteje…).

Ide për tatuazhe ananasi

Por le të shkojmë tek ajo që na intereson vërtet: disa ide për të frymëzuar tatuazhin tuaj të ardhshëm dhe kështu mund të shihni shkathtësinë e jashtëzakonshme të këtij elementi. Siç do ta shihni, ananasi është një dizajn veçanërisht i pëlqyer në ngjyrë, dhe është gjithashtu shumë e zakonshme ta gjesh atë në stile të tilla si tradicionale, realiste apo pointilliste.

Ananasi tradicional

Tatuazh ananasi në stilin tradicional

(Burim).

Pa dyshim, tatuazhet më të njohura të ananasit janë ato që e shfaqin këtë frut në një stil tradicional. Ajo që e dallon këtë stil janë linjat e trasha dhe pothuajse mungesa e hijeve, si dhe ngjyrat e fuqishme dhe intensive. Përveç kësaj, duke qenë i lidhur drejtpërdrejt me tatuazhet e marinarëve “të një jete”, i jep një kthesë shumë interesante një stili që ka qenë gjithmonë aty.

Kafkë me ananas

Kafkat dhe ananasi kombinohen për të qenë të kundërta

(Burim).

Kuriozisht, Ndër elementët më të njohur kur kombinoni ananasin në një tatuazh janë kafkat. Rezultati tenton të kërkojë një ndjesi antagonizmi, të dy gjërave në parim të kundërta (drita, freskia dhe vitaliteti i ananasit kundër errësirës së kafkës), por që kombinohen veçanërisht mirë, veçanërisht nëse zgjidhni një tradicionale ose realiste. stil.

Tatuazh realist i ananasit

Tatuazh realist i ananasit në këmbë

(Burim).

Nuk shkojmë shumë larg sepse vazhdojmë me realizëm, një stil që, i menaxhuar mirë, duket i shkëlqyeshëm. Sekreti për të marrë një ananas që del nga lëkura konsiston në një hijezim shumë të kujdesshëm në mënyrë që lëkura e ananasit të duket e ashpër. Modelet realiste të tatuazheve të ananasit janë zakonisht bardh e zi, edhe pse nëse doni një prekje më të gëzuar, shkoni te ngjyra.

Ngjizni tatuazhet me ananas

Disa vajza të gëzuara rrotullohen me një ananas, simbol i gëzimit

(Burim).

Një tjetër nga elementët më të shpeshtë që gjejmë te tatuazhet me ananas janë vajzat kap me kapëse, një stil që lidhet drejtpërdrejt me atë tradicional (pasi marinarët ishin të parët që bënin tatuazh sirenat apo vajzat e lumtura që i shoqëronin në udhëtimet e gjata në det të hapur). Kështu, goditjet e trasha dhe ngjyrat e ndezura janë gjithashtu një nga karakteristikat kryesore të këtyre tatuazheve.

Ananasi fisnor

Duke qenë nga vendet tropikale, tatuazhet e ananasit dhe fiseve kombinohen shumë mirë

(Burim).

Siç thamë, ananasi është një nga elementët që pasqyrojnë më së miri plazhin apo, në të vërtetë, çdo vend qiellor, ndaj nuk është çudi që një kombinim mjaft interesant është stili tribal. Kështu, ananasi bëhet një koncept pak a shumë surreal dhe struktura e tij shpërbëhet për të formuar valët e çuditshme dhe vorbullat karakteristike të këtij stili, megjithëse pa humbur identitetin e tij.

Tatuazh me fruta dhe lule

Ananasi kombinohet shumë mirë me lulet

(Burim).

Nëse e kombinoni ananasin me elementë të tjerë, si lule apo fruta të tjera, jo vetëm që do të merrni një dizajn shumë ngjyrash, por Ju gjithashtu mund të përfitoni nga kuptimet e tjera dhe t'i kombinoni ato me njëra-tjetrën. Është një tatuazh që tenton të përdorë një stil realist dhe plot ngjyra (mos harroni se ngjyrat gjithashtu duhet të kombinohen me njëra-tjetrën për ta bërë tatuazhin të duket mirë), megjithëse ndonjëherë është edhe bardh e zi.

Ananasi Pointillist

Ananasi shkon shumë mirë me të gjitha llojet e stileve si pointillist

(Burim).

Dhe përfundojmë me tatuazhet e ananasit të stilit pointillist, domethënë ato bëhen në bazë të pikave. Është një stil shumë modern dhe që i jep një prekje shumë të lezetshme këtij fruti, përveç kësaj, ai pranon mirë madhësi të ndryshme (nga më i vogli tek më i madhi) dhe është shumë i ftohtë bardh e zi. Nëse ju pëlqen një prekje ngjyrash, bojëra uji do t'ju përshtatet shumë, pasi goditjet nuk ndjekin domosdoshmërisht konturin e tatuazhit dhe i japin atij një ndjenjë shumë të lezetshme lëvizjeje.

Tatuazh me ananas të përshkruar gati për t'u ngjyrosur

(Burim).

Më në fund, dhe në mënyrë që të mund të merrni ide për tatuazhin tuaj të ardhshëm, mund të hidhni një sy në galerinë e tatuazheve të ananasit që shoqërojnë këtë artikull. Ne kemi përpiluar dizajne të llojeve dhe stileve të ndryshme.

Tatuazhet e ananasit mund të jenë të ëmbla, të lezetshme, shumëngjyrëshe, realiste ose bardh e zi, nëse nuk ka asgjë, ato gjithmonë duken të shkëlqyera dhe janë një dizajn shumë më popullor sesa tingëllon. Na tregoni, a keni një tatuazh me këtë frut apo ndonjë tjetër? Çfarë simbolizon për ju ananasi? Cili është stili që mendoni se i shkon më shumë?

Fotografitë e Pineapple Tattoos


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   josemi dijo

    Ata vendosin kone pishash në portale, jo kone tropikale hahaha