Tatuazhe biker, vetëm për ato më të vështirat

Tatuazhe me motor

(Burim).

Një motoçikletë, një drejtpërdrejtë e pafund, dielli dhe flladi ju ledhatojnë tattoos biker Kush nuk e ka imagjinuar kurrë këtë skenë? Ne tashmë ju sigurojmë se kemi miliona herë.

Kështu që kap një birrë, shko në garazh dhe bëj që Harley të zhurmojë e pandashme, sot është koha të flasim për më imponuesen tattoos të bikerëve. Brum brum!

Tatuazhe të vështira për njerëzit?

Tatuazhe me motor

Tatuazhet, jo shumë vite më parë, dallonin njerëzit e rrezikshëm nga njerëzit e ndershëm ... Epo, apo kështu thanë ata. Midis njerëzve të rrezikshëm mund të numërojmë të dënuar, mafiozë dhe bikers. Dhe seri si Sons of Anarchy Ata nuk kanë ndihmuar saktësisht për të zbutur imazhin e njerëzve të ashpër në të cilin secili prej tyre kishte tatuazhet e tyre biker.

Tatuazhet e bikerit zakonisht karakterizohen duke pasur një ose më shumë elementë të mëposhtëm. Ne kemi kafka (të cilat janë klasike), gjarpërinj, shqiponja, dragonj, gjëra në zjarr, kafka me gjarpërinj, shqiponja me gjarpërinj, kafka në zjarr, dragonj në zjarr, kafka në zjarr me gjarpërinj ... mirë, kjo do të ishte ideja Dhe sa më shumë kafka dhe më shumë flakë aq më mirë. 😛

Kohë të reja, zakone të vjetra

Tatuazhe me motor

Por gjërat ndryshojnë, tani tatuazhet nuk janë aq të vrenjtura dhe ka më shumë njerëz që guxojnë të bëjnë tatuazhe. Ju nuk mund të digjni vetëm kafka, gjarpërinj, shqiponja ose dragoi që djegin tatuazhe nëse ju pëlqen motoçikleta (megjithëse është një zgjedhje plotësisht e vlefshme :)). Imagjinata juaj është kufiri, ju mund të bëni një tatuazh në motorin tuaj nëse mendoni se është dashuria e jetës tuaj (dhe nuk duhet të jetë një Harley), një shpejtësimatës nëse jeni adhurues i shpejtësisë, një EKG në forma e një motoçiklete, një zinxhir apo edhe një përkrenare mund të duket mirë si një tatuazh biker.

Çfarë ju pëlqen më shumë tek tatuazhet e bikerit? A keni ndonjë? Mos harroni të na lini një koment.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.