Tatuazhe dhe rock'n'roll. Duke kujtuar idhujt tanë

Tatuazhe dhe rock'n'roll

Ne të gjithë e pëlqejmë shkëmbin, dhe nëse nuk ju pëlqen ... shumë keq, duhet. Dhe është se tatuazhet dhe rock'n'roll duket se shkojnë dorë për dore. Shumë këngëtarë ose anëtarë të grupeve rock janë tatuazhuar. Duket se simbioza midis tatuazheve dhe rock'n'roll është diçka magjike, sikur t’i jepte më shumë fuqi diçkaje që tashmë ka mjaft nerv. Imagjinoni për një moment James Hetfield (Metallica) ose Axl Rose (Guns'n'Roses) pa tatuazhet e tyre. Ose Melendi (sarkazëm). Shakatë mënjanë, nuk do të ishte e njëjta gjë ...

Shumë janë lëkundësit që bëjnë tatuazhe, edhe pse me sa duket disa duken (dhe ka të ngjarë) që ata e kanë bërë tatuazhin në ndonjë klub dhe me një gur të mirë. Nga ana tjetër, tifozët janë shumë më të përkushtuar, nëse duhet ta bëjmë, ne e bëjmë atë në një mënyrë të madhe. 

Tattoo Rock

Nuk është e pazakontë që ne duam të formojmë diçka abstrakte si një këngë. Mbi të gjitha, një këngë nuk është vetëm një këngë, Loveshtë dashuria jote e parë ose zhgënjimi yt i parë (ti bastard i ndyrë më the zemrën). Mund të jetë ai i dehur, ku gati sa përfundove duke kaluar natën në birucë. Mund të simbolizojë mikun tuaj më të mirë ose kundërshtarin tuaj më mizor. Ndoshta pasqyron momentin tuaj më të mirë ose më të keq, cilado qoftë muzika, ajo lë gjurmët e saj tek ne.

Pra, nëse po mendoni t'i jepni ngjyra muzikës, këtu janë disa ide.

Llojet e tatuazheve

Fotografitë:

Nëse keni mundësi dhe jeni të sigurt që doni t'i kushtoni një pjesë të mirë të trupit tuaj atij grupi ose këngëtarit, një portret është më i suksesshmi. Më e mira gjithmonë në të zezë dhe me hije, jep më shumë realizëm dhe ajo prekje e morriñës që gjithmonë duket mirë.

Teksti i këngës:

Ndoshta më selektivi, ata që e dinë saktësisht se cila është fraza që shënoi një para dhe pas, ky është tatuazhi i duhur. E thjeshtë por konkrete. Ndoshta opsioni më i mirë. Gjëja më logjike është të bësh tatuazh tekstin ose një frazë të një kënge. Gjithashtu pse jo, tablatura ose partitura e një pjese të pjesës muzikore (le të mos e teprojmë sepse mund të mbaroni hapësirë ​​...). Të dy mund të jenë elegante dhe diskrete në të njëjtën kohë, nëse ju pëlqen.

Simbolet e grupeve:

Ndoshta keni aq shumë lidhje me një grup dhe aq shumë përkushtim saqë ndoshta nuk mund të zgjidhni një përbërës ose një këngë, basti më i përshtatshëm është të bëhet tatuazhi i logos së bendit. Një tjetër mundësi është të përdorni një imazh tipar nga një disk. Pavarësisht nga madhësia ose zona e trupit, veshja e simbolit karakteristik të grupit gjithmonë duket mirë. Këtu unë gjithmonë rekomandoj t'i bëj tatuazhe me ngjyra. Jepni të gjitha dhe tregoni grupin tuaj të preferuar.

Dhe për më diskrete ...

Ne e dimë që nganjëherë është shumë e vështirë të zgjedhësh midis një larmie të tillë grupesh. Ndoshta muzika përfaqëson gjithçka për ju, cilado stil të jetë. Nëse doni edhe diçka më intime, të vogël, diçka thjesht tuajin, kjo është një ide shumë e mirë. Tresh të trefishtë, muzikë, nota muzikore… Diçka gjenerike, por në të njëjtën kohë koncize.

Dhe si këshillë e fundit ...

Për hir të Zotit, zbuloni kush është kush dhe mos u ngatërroni me drejtshkrimin e saj. Dhe le të shpresojmë që artisti i tatuazheve gjithashtu të ketë kriteret për të korrigjuar nëse është e nevojshme, domethënë, ai ka një kulturë muzikore. Nuk është interesante të dukesh injorante, duke folur muzikor.

Dhe e dini, siç tha titulli i një albumi shumë të mirë të Rollings ... Tattoo Ju

rrokullisje-gurë-tatuazh-ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.