Tatuazhe trëndafili në dorë

tatuazhe trëndafili në dorë

Tatuazhet me trëndafila janë tatuazhe shumë të njohura si tek burrat ashtu edhe tek gratë, ato kanë kuptim të shkëlqyeshëm dhe mund të jenë shumë simbolike në varësi të jetës dhe përvojave të secilit. Trëndafilat janë lule të çmuara që shpesh pëlqehen për bukurinë, elegancën e tyre dhe gjithashtu për paqartësinë e tyre. Edhe pse nuk është e lehtë të zgjedhësh një vend për të bërë këtë lloj tatuazhi, ka nga ata që vënë bast për të bërë tatuazhin e trëndafilit në dorën e tyre.

Trëndafilat janë të butë në petalet e tyre, por kanë ferra të mprehta që gërmojnë në duart e atyre që përpiqen t'i marrin dhe t'i heqin nga habitati me gishtat e tyre të zhveshur. Trëndafilat tregojnë ëmbëlsinë dhe gjithashtu pjesën më të hidhur, atë që të dhemb, atë që të lë plagë.

tatuazhe trëndafili në dorë

Shumë njerëz zgjedhin të bëjnë tatuazhin e trëndafilit pikërisht për këtë arsye, për të treguar bukurinë dhe paqartësinë e jetës. Njerëzit e tjerë mund ta bëjnë këtë tatuazh sepse i kujton dikë, sepse atyre u pëlqen ajo trëndafil apo për shumë arsye të tjera, cila do të ishte e jotja?

tatuazhe trëndafili në dorë

Por ajo që nuk është aq e lehtë është të zgjedhësh se ku të bësh tatuazhin e trëndafilit. Ka nga ata që kanë trëndafila në krah, në këmbë, në shpinë ... por një vend më pak i zakonshëm dhe më i dukshëm është në duar - në pjesën e sipërme të pëllëmbës.

tatuazhe trëndafili në dorë

Edhe pse është një vend që nuk mund të mbulohet lehtë, Shtë një tatuazh që burrat kanë tendencë të bëjnë më shumë sesa gratë. Ajo simbolizon forcën e trëndafilave në paqartësinë e tyre.

tatuazhe trëndafili në dorë

Ngjyra e tatuazhit të trëndafilit në dorë mund të ndryshojë në varësi të asaj që dëshironi të përcillni, por normalisht ngjyra do të varet nga ajo që do të thotë trëndafili për ju. E zeza mund të jetë zi, pasion i kuq, etj. A do të bënit një tatuazh trëndafili në dorën tuaj?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.