Tatuazhet e dragoit, pararendësit e fatit dhe pjellorisë

Tatuazhe dragoi

Këta përbindësha të mitologjisë lindore kanë qenë të pranishëm që nga kohërat antike në shumë legjenda dhe histori që janë akoma të pranishme edhe sot. Dhe është se nuk janë të paktë filmat e Hollivudit që janë projektuar në ekranin e madh dhe në të cilët mund të shiheshin këta monstra fluturues. Dragonët kanë qenë gjithmonë qenie të ngarkuara me simbolikë dhe histori të thellësidomos në Azi.

Kjo është arsyeja pse tatuazhe dragoi ata i bëjnë jehonë të gjithë asaj simbolikës dhe historisë. Në varësi të rajonit të planetit, simbolet e përfaqësuara nga këta zvarranikë fluturues me dhëmbë të jashtëzakonshëm dhe të aftë për të pështyrë zjarrin ndryshojnë shumë. Në rastin e dragoit lindor, në legjendat e ndryshme që mund të lexojmë në librat antikë ne e shohim këtë dragonjtë janë paralajmërues të fatit dhe pjellorisë.

Tatuazhe dragoi

prandaj, tatuazhet e dragoit mund të shihen si një mënyrë për të treguar dhe / ose parashikuar një shenjë të mirë. Krejt e kundërta e Dragoit në Perëndim. Dhe është që në këtë anë të planetit, historitë flasin gjithmonë për qenie të egra, të rrezikshme dhe të paqena. Shkatërruesit e jetës, familjeve dhe shtëpive.

Lidhur me dizenjot e tatuazheve te dragoit, ne mund t'i gjejmë të përfaqësuara në një mori mënyrash. Pavarësisht kësaj, ato zakonisht përfaqësohen në të njëjtën mënyrë në të cilën janë tërhequr nga kultura kineze dhe japoneze. Lidhur me vendoseni në trup ku tatuazhet e dragoit janë më të miratEpo, e vërteta është se kjo varet nga vetë modeli. Edhe pse më e zakonshmja është t'i gjesh ato në gjoks ose në krahë që e rrethojnë atë.

Tatuazhe dragoi

Ne gjithashtu mund të gjejmë fisnore ne forme dragoisidomos nga kur tatuazhet fisnore ishin shumë të popullarizuara. Edhe pse sot gjithnjë e më pak njerëz zgjedhin këtë lloj modeli. Personalisht do ta bëja një në një stil realist dhe duke përdorur pikat e hirta dhe të bardha.

Fotografitë e Tatuazheve të Dragoit


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.