Tatuazhe klasike: zemra me emra

zemrat e tatuazheve me emra

Kur isha i vogël mbaj mend që në fazën para-adoleshente unë gjithmonë vizatoja zemrat tipike me emra brenda dashurive platonike që ishin mësuar të ishin në atë kohë. Por kur i vizatoja në letër nuk do të më shkonte kurrë në mendje se do të ishte një frymëzim për shumë njerëz ta bënin atë si tatuazh në disa zona të trupit të tyre.

Dhe është që zemrat me emra jo vetëm që duhet të jenë modele klasike të një zemre me një emër brenda, dhe nuk ka pse të jetë emri i një të dashur. Dizajnet mund të jenë të shumëllojshme dhe të ndryshme dhe kjo do të varet nga personi që do ta bëjë atë tatuazh që zgjedh një dizajn ose një tjetër. 

Madhësia e tatuazheve të zemrës me emra mund të ndryshojë shumë në varësi të zonës ku dëshironi të bëni tatuazhe dhe modelit. Për shembull, nëse doni të bëni një tatuazh të një zemre me emra në kyçin ose qafën tuaj, është e qartë se madhësia duhet të jetë shumë më e vogël sesa nëse vendosni ta bëni në këmbë, krah ose mbrapa.

zemrat e tatuazheve me emra

Projektimet gjithashtu mund të ndryshojnë shumë, pasi mund të jetë një zemër minimaliste me një emër të shkruar brenda, një zemër të kuqe me një legjendë ku shkruhet emri, zemrat me një shigjetë dhe një emër brenda saj, një zemër që vizatohet me linjat që shkruajnë emrat, një zemër me inicialet e emrave ... modelet mund të jenë aq sa të doni dhe nuk ka asnjë mënyrë të vetme për të perceptuar një zemër.

zemrat e tatuazheve me emra

Në varësi të asaj që dëshironi të përcillni ose asaj që dëshironi të arrini, mund të zgjidhni një dizajn ose një tjetër, por ajo që ka rëndësi është që më në fund ju pëlqen dizajni që zgjidhni dhe e dini që pa marrë parasysh sa kohë do të kalojë, ju nuk do të lodheni duke e parë atë dhe emri që mban brenda është i saktë.

zemrat e tatuazheve me emra


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.