Tatuazhe mbi shpatulla për gratë, thjesht të mrekullueshme

Tatuazhe Shpatullash për Gratë

L Tatoos në shpatull për gratë (edhe pse në të vërtetë mund të punojnë edhe për burra) ato zakonisht janë pjesë të një madhësie të caktuar qe duken mrekullueshem.

Qoftë me ngjyra apo bardh e zi, e madhe apo e vogël, kjo zonë është ideale për të nxjerrë në pah një lloj specifik të tatuazh. Lexoni për të zbuluar!

Thelbi i çështjes: forma

Lule Tatuazhe Shpatullash për Gratë

Një nga gjërat më të rëndësishme për të mbajtur parasysh kur frymëzoheni nga tatuazhet e shpatullave për gratë është forma e dizajnit. Meqenëse forma e shpatullës është e rrumbullakosur, më e mira për të cilën mund të zgjedhim është një formë e tillë, e cila do t'i japë tatuazhit përfundimtar një lehtësim që do të duket i shkëlqyeshëm.

Përveç kësaj, ka tatuazhe të tjerë shumë interesantë që përfitojnë nga forma e shpatullës për të marrë maksimumin prej saj dhe që nuk janë të rrumbullakëta. Për shembull, ato që kanë një formë ylli ose ato që ngjiten në qafë, shumë të shpeshta në modelet me lule për të krijuar iluzionin e një kaçube.

Stilet dhe përmbajtja për frymëzim

Tatuazhe Shpatullash për Gratë Rozë

Ka shumë stile dhe përmbajtje nga të cilat mund të frymëzohemi. Midis atyre më të mëdhenj, një nga më të shpeshtat janë lulet e stilit realist, ose me ngjyra ose në të zezë dhe të bardhë, sepse ato përfitojnë shumë mirë nga zona. Mandalasë dhe modelet me kafshë të tilla si oktapodët, dragonjtë ose fluturat gjithashtu duken shkëlqyeshëm.

Nëse dëshironi një dizajn më të vogël, është gjithashtu e mundur, megjithëse më e zakonshmja në këto raste është të përdorni pjesën para shpatullës (atë që është afër ngjitur me klavikulën). Ju mund të zgjidhni për modele të tilla si zogj, yjësi, kame, hëna ose luleradhiqe.

Tatuazhet e shpatullave për gratë (dhe burrat) janë shumë të gjithanshme, apo jo? Na thuaj, a ke një tatuazh të tillë? Na tregoni në komente!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.