Tatuazhet me hirin e të dashurit tuaj janë tashmë një realitet

Tatuazhe hiri

L tatuazhet me hirin e të dashurit tanë janë tashmë një realitet e prekshme Ideja lindi në një liqen në Florida (Shtetet e Bashkuara) nga dora e Patrick Duffy dhe babait të tij. Ata të dy zhvilluan një program zhytjeje terapeutike për veteranët e Ushtrisë Amerikane. Këta dy njerëz morën frymëzimin për projektin e tyre duke parë këmbën e një gruaje me një tatuazh që ishte një haraç për burrin e saj, një ushtarak i cili vdiq në luftime.

Pas një procesi zhvillimi katër-vjeçar me një grup miqsh, «Everence» Isshtë një produkt që kërkon të thellojë lidhjet - fizikisht - midis familjes, miqve dhe të dashurve të tjerë, edhe nëse ata nuk janë më në botën tokësore. Everence është një pluhur i krijuar nga një mostër e ADN-sëDiçka aq e thjeshtë sa flokët e një personi ose diçka aq e çuditshme sa hiri i djegies mund të shndërrohet në një kavanoz Everence.

Tatuazhe hiri

Më pas, përmbajtja e shishes në fjalë është përdoret nga artist tatuazhesh për ta përzier me bojën do të bëhemi tatuazhe. Compatibleshtë i pajtueshëm me çdo lloj boje. Rezultati përfundimtar do të jetë një tatuazh me hirin e një personi njerëzor për të mbajtur në trupin tonë ADN-në e një qenie tjetër njerëzore që ka vdekur ose është ende gjallë. Ideja e kombinimit të bojës me ADN-në e një personi nuk është e re, por ky nivel i përsosjes dhe "profesionalizimit" nuk është arritur kurrë në të vërtetë.

Siç kemi theksuar më lart, Everence mund të përdoret në çdo lloj boje tatuazhi. Do të kushtojë 650 dollarë (550 euro) dhe për momentin do të jetë i disponueshëm vetëm në Shtetet e Bashkuara. Dhe çfarë mendoni për këtë propozim të rrezikshëm? A do të bëni një tatuazh me ADN-në e dikujt tjetër? A priori është disi makabre.

Burimi - LNN


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.