Tatuazhe me kuptim: Gjurma e foshnjës sonë

gjurmë-foshnjë-tatuazh

Ata që më kanë lexuar herë pas here do ta dinë këtë për mua Një tatuazh është gjithmonë diçka tjetër, nuk është e kufizuar, vetëm në një vepër arti në lëkurën tonë, por mbart një kuptimi, ajo diçka që kur e shikon të kujton diçka.

Sot doja të ndaja me ju një bisedë që unë dhe një mik i shkëlqyer e bëmë ditën tjetër. Kur të keni një fëmijë një krijesë se varet nga ju, të rriteni, të edukoheni, të evoluoni dhe të jeni një person me të gjitha shkronjat, duhet të jetë një ndjenjë mbresëlënëse dhepse të mos përjetësoj një lidhje si kjo në lëkurën tonë? Ideja është që kur fëmija të lindë le të marrim gjurmët e tij dhe ne e shënojmë atë në një letër, për të qenë në gjendje ta tatuojmë më vonë në trupin tonë, gjëja e bukur, do të ishte që çifti të bëjë të njëjtin tatuazh në të njëjtin vend, pasi që çfarëdo që të ndodhë, ajo foshnje do të bashkohet gjithmonë me ta, ata të ndara ose jo, përgjithmonë ata do të kenë një krijesë Kjo do të varet nga të dy, kështu që kur të shohin tatuazhin ata gjithmonë mund të kujtojnë se çfarë ndienin kur ai lindi, atë që jetuan para se ta shihnin duke ecur, duke thënë fjalën e tij të parë. E vërteta është se më duket një ide vërtet e bukur me një kuptim që tejkalon çdo arsye estetike. Prandaj e rekomandoj, është një tatuazh shumë i veçantë, të cilin kur jam nënë dua ta bëj.

tatuazhe-fëmijë

Tjetër tatuazh i bukur dhe kënaqës në lidhje me më të voglin e familjes, është t'u jepni atyre letra dhe lapsa me ngjyra dhe t'u tregoni atyre se na vizatoni një fotografi, që ata të shprehen, dhe pse jo, ne mund t'i bëjmë ata të marrin pjesë në situatë, ne mund t'u themi atyre se ajo që ata do të tërheqin është të bëjnë një tatuazh dhe që ata të përfshihen në vizatim. Me siguri mund të dalë një vizatim i bukur të cilin më vonë do ta kemi bërë tatuazh në trupin tonë.

Nëse vazhdojmë në linjën e përjetësimit ato qenie të vogla që ndryshojnë jetën e çiftit, ne gjithashtu mund të bëjmë tatuazh emrin e tyre, logjikisht është diçka më tradicionale. Ose edhe vendosni datën e lindjes së fëmijës.

Pa shtuar më shumë, imagjinata në pushtet dhe me siguri do të dalë një ide me të vërtetë e veçantë, të cilën ne mund ta marrim tatuazh në trupin tonë dhe vishni atë, përveç veshjes së diçkaje që gjithmonë do të na kujtojë ato momente të bukura, të cilat tashmë nuk harrohen, por nëse i bëjmë tatuazhe, me siguri do t'i kujtojmë në një mënyrë tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.