Idetë e tatuazheve me llastik dhe kuptimi i tyre

tatuazhe me rrip llastik

L tatuazhe me rrip llastik Ato janë të dizajnuara posaçërisht për femra, është një mënyrë për të shprehur feminilitetin e saj, gjithashtu për të nxjerrë në pah sensualitetin, atraktivitetin, erotizmin e saj dhe për të treguar të gjithë botën e saj të brendshme në mënyrën se si e ndjen.

Garterat janë një pjesë e veshjeve që ekzistonin prej shekujsh dhe ishin një pjesë themelore e veshjeve të grave. Përdorej për të mbajtur çorapet në vend me anë të një brezi elastik, i cili e mbante atë poshtë fundeve.

Në atë kohë, gratë nuk mund të tregonin këmbët e tyre apo të brendshmet e tyre, prandaj, ajo filloi të kishte një ngarkesë të rëndësishme erotike, pasi përfaqësonte një thesar i fshehur në trupin e femrës.

Gratë në Evropë dhe Amerikë ende i veshin ato sepse janë një aksesor tradicional në dasma, plus seksi apeli dhe joshja e rripave me llastik është ende në rritje. Është inkorporuar një sistem inovativ, i cili do të ketë rripa llastik, por të përhershëm në trup përmes tatuazheve.

Brenda tatuazheve me llastik, arsyeja pse ato janë bërë kaq të njohura është gama e gjerë e dizajneve të tyre. ju mund të merrni një dizajn unike dhe e personalizuar duke përfshirë zgjedhjet tuaja të modës, gjë që gjithashtu zvogëlon shanset që ju të dëshironi të hiqni tatuazhin. Gjithashtu, mund të jeni kreativ sa të doni.

Tatuazhe me rrip llastik dhe ide dizajni

Tatuazhet me llastik janë shumë të ngjashme me ato reale dhe kanë të gjitha elementet si: dantella, kordon, dekorim metalik, dhe mund të inkorporoni të gjitha llojet e elementeve si lule, ose të jeni më të përpunuar dhe të detajuar, të shtoni gurë, zinxhirë, gjithçka. ju doni të shtoni për të dekoruar ato është e vlefshme.

Tatuazh rrip llastik me lule

Tatuazh rrip llastik me lule

Modelet me lule të inkorporuara janë një opsion që do të jetë gjithmonë femëror në kofshën e një gruaje.

Tatuazh rrip llastik me lule

Përveç luleve, mund të inkorporoni harqe, shirita dhe ato mund të jenë me ngjyrë ose të zezë për të qenë më të ngjashme me ligën origjinale.

Tatuazhe Minimaliste Garter

Tatuazh me rrip llastik minimalist

Un tatuazh minimalist Mund të jetë shumë e thjeshtë dhe elegante, por gjithsesi do të duket e bukur në këmbën tuaj. Vijat dhe pikat e vogla do të rrisin sensualitetin tuaj, duke dhënë një imazh shumë delikat.

Tatuazhe me rripa llastik me armë

Tatuazh rrip llastik me pistoletë

Nëse keni parë një film të James Bond-it, femrat vendosin armë në rripat e tyre, është një imazh shumë seksi dhe i fuqishëm. Është gjithashtu një tatuazh shumë femërorEdhe nëse mban një armë.

Tatuazh rripi llastik me kamë ose thikë

Tatuazh rrip llastik me kamë

Nëse ju pëlqejnë filmat, shumë gra në filma aksion shpesh mbajnë kama dhe thika sekrete brenda llastikeve. A tatuazh me kamë nën rripin e llastik është imazhi i përsosur i bukurisë dhe erotizmit, është një simbol i mbrojtjes për të luftuar kur është e nevojshme.

Tatuazh rrip llastik me fjongo dhe harqe

Tatuazh me rrip harku

Ky lloj dizajni është shumë femëror, delikat, por gjithsesi seksi në të njëjtën kohë, opsioni ideal për femrat romantike dhe ëndërrimtare.

Tatuazh rripi me llastik me dantella

Tatuazh rripi me llastik me dantella

Dantella është një nga pëlhurat më delikate për të bërë të brendshme, prandaj këto dizajne janë shumë estetike dhe rezultati është i bukur për t'u parë.

Tatuazhe me dantella dhe llastik me gurë.

Mund të shtoni edhe aksesorë si perla, gurë të çmuar apo çdo lloj zbukurimi, një larmi kombinimesh për të gjitha shijet.

 Tatuazhe me rrip llastik me dizajne 3D

Tatuazhe me rrip llastik 3d

L tatuazhe realiste me efekte 3D Është një art trupor shumë realist. Në këtë lloj tatuazhi duket e mahnitshme sepse është shumë e vështirë të dallosh nëse është i vërtetë apo jo.

Tatuazh me rrip me llastik mandala

Tatuazh me rrip me llastik mandala

Kujtoj se tatuazhe mandala ato simbolizojnë spiritualitetin, prandaj, në varësi të aksesorëve që i plotësoni, ato kanë kuptime të ndryshme.
Nëse i shtoni lulen zambak uji, ajo do të simbolizojë paqen shpirtërore, mund të jetë gjithashtu Fillime të reja. Është një dizajn ideal për të bërë këtë lloj tatuazhi, pasi mund të dëshirojë të shprehë një fillim të ri në një marrëdhënie, besnikëri dhe përkushtim.

Si të zgjidhni dizajnin e duhur për tatuazhet me llastik?

Para së gjithash, si në të gjitha llojet e tatuazheve, duhet të mendoni se çfarë doni t'i tregoni dhe shprehni botës. Cilat janë bindjet dhe vlerat tuaja për të ditur se çfarë lloj aksesorësh mund të përdorni për të krijuar një stil unik që i përshtatet qëllimit tuaj.

Këta aksesorë përfshijnë: yje, hënë, diell, lule zambak uji, kafshë, kafka, armë, pupla, spiranca etj. Secili prej aksesorëve të tij do të ketë një kuptim të veçantë për ju dhe ju do ta inkorporoni atë, sipas asaj që ata simbolizojnë brenda jush.

Tatuazh rripi me llastik me pendë

Sa për kuptimin e të bërit veten një tatuazh me rrip llastik në kofshë ju përshkruan si një grua shumë të përditësuar dhe me karakter të vendosur.
Shtojini sharm personalitetit tuaj, do të duket shumë seksi dhe diçka shumë e rëndësishme është që do ta ndani me personin që dëshironi, pasi nuk është e nevojshme të shihet me sy të lirë.

Ngjyrat e tatuazheve me llastik dhe kuptimet e tyre

Sipas ngjyrës që mbizotëron në tatuazh Do të ketë një kuptim tjetër, atëherë ne do t'ju tregojmë gjithçka.

 • Azet e zeza: Janë të zeza ose mbizotëron kjo ngjyrë, mund të ketë kuptime të ndryshme, ndonjëherë shoqërohet me energji negative, diçka që nuk doni ta mbani mend, lidhet edhe me vdekjen. Megjithatë, ngjyra e zezë shoqërohet edhe me emocione të forta me fuqi dhe luks.Pra, nëse zgjidhni këtë ngjyrë do të dini se çfarë dëshironi të përfaqësoni në botë.
 • green: Nëse ky ton është ai që mbizotëron, do të tërhiqni në jetën tuaj karakteristikat e kësaj ngjyre si: fat, fat, lidhet me pjellorinë, natyrën dhe rritjen.
 • Red: Garterat e kuqe përfaqësojnë rrezikun dhe pasionin, janë gjithashtu të lidhura me zjarrin, joshjen dhe fuqinë. Është një ton me karakteristika shumë intensive, nëse e mbani në këmbë e dini saktësisht se çfarë doni të tërhiqni në jetën tuaj.
 • Rosa: Ngjyra rozë për garteret tuaja lidhet me dashurinë dhe pastërtinë, me rininë, feminitetin par excellence. Pafajësia dhe romanca, është një tatuazh ideal për një grua të re që po fillon jetën e saj.
 • white: Tatuazhet me llastik të bardhë nënkuptojnë pastërti dhe pafajësi.Le të kujtojmë se për shumë kultura, e bardha lidhet me të shenjtën dhe hyjnoren. Ky lloj tatuazhi mund të përdoret nga vajzat e reja për të treguar veten si të dëlirë dhe të pastër deri në martesën e tyre.

Tani ju keni një spektër të gjerë për sa i përket dizajnit dhe kuptimit të ngjyrave për t'ju frymëzuar dhe për të zgjedhur atë të duhurin për ju nga shumëllojshmëria e tatuazheve me llastik. Suksese ne zgjedhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.