Byzylykë dhe byzylykë: tatuazhe të ndryshme

Tatuazhet e shportës së luleve.

L tatuazhe me shirit dhe byzylyk Ato janë bërë shumë të njohura vitet e fundit si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Ka një shumëllojshmëri të gjerë të dizajneve dhe madhësive për t'u aplikuar edhe në kyçin e këmbës. Ato janë ideale nëse ju pëlqejnë bizhuteritë, pasi avantazhi i madh është se nuk do t'i humbisni dhe mund t'i vishni gjatë gjithë kohës në çdo rrethanë.

Le të kujtojmë se byzylykët e punuar me dorë mund të oksidohen, byzylykët mund të thyhen, por në këtë rast i merrni me vete Kjo pikë është shumë e rëndësishme, sepse mund të jetë një kujtim i dikujt shumë të veçantë dhe ato emocione do të mbeten gjithmonë me ju.

Ju mundeni inkorporoni aksesorë dhe bëni një dizajn të personalizuar, të vetën, origjinal dhe që nuk ka asnjë të tillë. Modelet mund të ndryshojnë nga të qenit byzylykë dhe byzylykë minimalistë me linja të holla dhe të thjeshta, me lule, kryqe, gurë, duke përfshirë emrat e dikujt që dëshironi të mbani mend, ose nëse ju pëlqejnë bizhuteritë më të zbukuruara, mund t'i dizajnoni gjithashtu sipas dëshirës.

Tatuazh byzylyk me zinxhir.

Ide të ndryshme tatuazhesh për shirita dhe byzylykë

Tatuazh byzylyk i kyçit të këmbës

Tatuazh byzylyk i kyçit të këmbës.

Bëhet në kyçin e këmbës, mund të ketë disa shkronja ose të simulojë një zinxhir. Ju gjithashtu mund të përfshini disa gurë ose pupla, sipas shijes së secilit. Ky dizajn është shumë i popullarizuar në mesin e vajzave adoleshente.

Tatuazhe me delfin në kyçin e këmbës
Artikulli i lidhur:
Tatuazhe me delfin në kyçin e këmbës, koleksion i dizenjove

Tatuazh byzylyk me bimë ose byzylyk botanik

Tatuazh byzylyk botanik.

Janë tatuazhe të thjeshta, mund të paraqesin lule të vogla, degë dhe gjethe të mbështjellura rreth kyçit të dorës. Janë më delikate dhe më të hollë se byzylykët. Nëse ju pëlqen diçka më e trashë në krah, mund të vendosni një tatuazh të byzylyk botanik, me të njëjtën ide, por mund të shkojë rreth krahut tuaj disa herë, duke zënë më shumë hapësirë ​​për tatuazhin.

Tatuazh byzylyk me gjarpër me lule

Tatuazh byzylyk me gjarpër dhe lule.

Është një dizajn mjaft origjinal dhe shumë më ekskluziv. Në këtë rast, gjarpri do të mbështillet rreth kyçit tuaj si një byzylyk, duke shtuar lule dhe Bimëve, e cila i shton tatuazhit një ngjyrë të mrekullueshme dhe detaje shumë delikate.

Tatuazhet e byzylykut minimalist

Tatuazh byzylyk minimalist.

Është një dizajn shumë delikat dhe delikat nëse ju pëlqejnë tatuazhet e holla dhe të thjeshta minimaliste. Ato mund të vizatohen me bojë të zezë në vijë ose me pika. Rezultati është një byzylyk shumë delikat dhe i kufizuar që mund ta mbuloni nëse nuk doni ta lini të dukshëm.

tatuazhe byzylyk me rruzare

Tatuazh byzylyk me rruzare.

Nëse lidheni me fenë dhe ju ndihmon të përqendroheni ose të afroheni me hyjninë tuaj, tatuazhi me rruzare është një simbol i mbrojtjes dhe lidhje shpirtërore. Vetë tatuazhi është një vepër arti dhe nëse vibroni me fenë është ideal për ju.

Tatuazhe dekorative ose me shirit dantelle

Rrathë tatuazhesh me dantella ose zbukuruese.

Janë shumë delikate dhe femërore, ka dizajne dhe modele të ndryshme të stilit të dantellave. Mund të shtohen hijeshi të varura dhe efekti përfundimtar është i ngjashëm me një bizhuteri shumë elegante.

Tatuazhe të plota me shirit të zi

Tatuazh i thjeshtë me shirit të zi.

Ky lloj tatuazhesh të lëmuara të zeza shoqërohen me vdekjen, prandaj, njerëzit që marrin këtë lloj byzylyk është për shkak se kanë pësuar vdekje. humbja e një të dashur, është një mënyrë për t'i kujtuar ata një simbol zie.

Ata janë gjithashtu të lidhur me forcën dhe fuqinë, guximin, mund të bëhen tatuazhe përreth biceps, për të manifestuar dhe shprehur atë ndjenjë.

Tatuazhe fisnore në krahë

Tatuazh byzylyk fisnor.

Ky lloj dizajni ekziston për shumë vite dhe është pjesë e traditës së qytetërimeve fisnore.
Këto fise bënin tatuazhe byzylykë për të shënuar përkatësinë dhe identitetin e tyre, secila kishte një dizajn specifik për të ditur se cilit fis i përkisnin. Gjithashtu ky lloj tatuazhi lidhet me fuqinë dhe mençurinë.

Tatuazhet e byzylykut kelt

Tatuazh me shirit kelt.

Ky lloj tatuazhesh janë më të popullarizuara tek femrat, në dizenjot e tyre mund të shohim modelet e ndërlidhuras me nyje që shtrihen deri në pafundësi. Ky lloj tatuazhi lidhet me dashurinë dhe lidhjen shpirtërore mes njerëzve.
Ata janë gjithashtu të lidhur në kulturat mesjetare me magjinë dhe gjithashtu përdoren gjerësisht në kultura gotike.

Tatuazhe të byzylykëve të ndryshëm

Tatuazh byzylykësh të ndryshëm.

Mund të bëhen disa tatuazhe si byzylykë të ndryshëm, me dizajne të ndryshme, vija të trasha ose më të fundme dhe delikate. Ose edhe disa linja gjeometrike shumëngjyrëshe në sasi të mëdha, ato janë shumë delikate dhe të fundme, ideale për femrat.

Tatuazhe byzylykësh ose byzylykë me valë deti

Tatuazh në krahë me valë deti.

Janë dizajne të bukura që paraqesin lëvizjen.Ky lloj tatuazhi shoqërohet me fillime të reja dhe simbolizon ciklin e jetës.
Mund të bëhen më të hollë ose më të trashë si byzylyk, janë ideale për njerëzit që e duan detin dhe lidhen me madhështinë dhe fuqinë e tij. Ai gjithashtu përfaqëson lëvizjen e vazhdueshme të jetës dhe forcën e natyrës.

Tatuazh me shirit me gjemba

Tatuazh byzylyk me gjemba.

Ky lloj dizajni lidhet me forcën, gjithashtu një aspekt fetar, mbrojtje, guxim, udhëheqje dhe këmbëngulje. Nëse dëshironi të demonstroni ndonjë nga këto aspekte, është ideale ta bëni këtë byzylyk, gjithashtu për të treguar anën e fortë dhe të vrazhdë të personalitetit tuaj. Mund të jetë një dizajn për burra dhe gra.

Tatuazhet e byzylykut të peizazhit

Tatuazh byzylyk me peizazhe.

Këto dizajne janë ideale për njerëzit që e duan natyrën dhe lidhen me të duke pasur një shpirt të lirë.
Mund të nënkuptojë gjithashtu një vend ku në një moment dëshironi të udhëtoni. Ka dizajne të bukura, kështu që ju keni shumë për të zgjedhur. Mund të jenë peizazhe pyjesh malore, liqene, deti, me hënë ose diell etj.

Përfundim

Zgjidhni modelin ose dizajni për byzylykun ose byzylykun Është diçka shumë personale, pasi ka një pafundësi kuptimesh dhe simbolesh. Disa janë për t'i ekspozuar botës ndjenjat ose historitë e jetës, të tjera stile më dekorative, sikur të ishin bizhuteri të vogla të ngulitura në lëkurën tuaj.

Për të vendosur, duhet të zgjidhni atë që dëshironi t'i shprehni botës dhe çfarë simbolizon për ju. Ka dizajne të panumërta për të dyja burrat si për gratë dhe mund të gjeni atë që i përshtatet preferencave tuaja ose ju përfaqëson në një farë mënyre.

Sa i përket kostove, varet nga lloji i tatuazhit, pasi disa kërkojnë më shumë bojë dhe kohë nga artisti dhe janë më të shtrenjta, por të tjerët janë gjithashtu shumë më të thjeshtë dhe më të lirë. Zgjedhja varet nga ju, por të gjitha janë vepra të bukura arti në lëkurën tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.