Tatuazhe në bërryl II: rrjetë merimange

Kuptime të ndryshme për një model të vjetër

Kuptime të ndryshme për një model të vjetër

Tatuazhi mbi të CoDo më e diskutueshme është ajo e rrjetës së merimangës, pasi ka aq shumë interpretime sa ka njerëz. Unë do të komentoj disa dhe do ta sqaroj atë Unë thjesht informoj, Unë nuk pohoj absolutisht asnjë.

Ka disa versione në lidhje me kuptimin e tij për kokëkuqet. Një kokë e lëkurës pretendon se daton që nga koha e Revolucionit Industrial në Londër. Një punëtor tha "" Unë nuk kam punuar për aq kohë sa cobwebs po rriten në krahët e mi "dhe përfundoi duke e bërë atë vizatim tatuazh në bërryl të tij. Me kalimin e kohës, krerët e lëkurës britanike (reagge / Ska & oi!) E miratuan atë si një simbol të përkatësisë së tyre në klasën punëtore. Prandaj simbolizon që ju jeni punëtor.

Të tjerët shkojnë më tej dhe thonë se ishte një simbol i rebelimit, të refuzosh të pranosh kushtet e pasigurta ekonomike në fabrika dhe miniera, dhe të bësh bërryla të tatuazhuara me kobure ishte një mënyrë për të simbolizuar se ata nuk pranuan t'i pranonin dhe nuk preferonin të punonin.

Tatuazh Skingirl

Tatuazh Skingirl

Të tjerë pretendojnë se ajo që simbolizon është një kërcënim i mbuluar për të kapur jo-arianët si pre.

Pse në bërryl dhe jo diku tjetër? Sepse duke ngritur krahun për të përshëndetur, bërryli është i ekspozuar dhe i identifikuar qartë nga ata që e shohin atë.

Grupe të tjera

Tatuazh i naabritydruk

Tatuazh i naabritydruk

Alsoshtë gjithashtu një tatuazh shumë i zakonshëm në burgje dhe shfaqet në pjesë të ndryshme të trupit, siç do ta shpjegoj një ditë tjetër kur të bëj një special për tatuazhet e burgut. Në bërryla simbolizon që i burgosuri ka kryer një vrasje (pra i rrezikshëm) dhe se ai nuk do të hezitojë të përdorë bërrylat si thikë.

Si në çdo vizatim, secili person i tatuazhuar është një botë dhe kuptimet janë të ndryshme; ka edhe nga ata që thonë se e kanë bërë tatuazh me shaka sepse ata kalojnë shumë orë në një lokal dhe rrjetëza rritet në bërryla, ose si klient ose si kamerier (domethënë, tatuazhi i tyre nuk ka kuptim politik ose shoqëror)

Kjo është ajo që unë e kam bërë të qartë duke lexuar shumë informacion mbi këtë temë. Nëse dikush ka një shpjegim ndryshe dhe doni ta ndani, jeni të mirëpritur.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Shikoni përgjigjen e vetme të vërtetë dhe është ajo që mbajnë kokëkuqet, kjo është për shkak se rrjeti i rrëshqitjes rritet nga të qenit në shirit dhe gjithashtu vendoset në një bërryl në varësi të krahut me të cilin mbahet Birra.

 2.   MxM dijo

  Ne kokëkuqet i veshim për orë të tëra me bërrylin mbështetur në banakun e shufrave. Çdo mizë e tatuazhuar në rrjetën e merimangës është një person që ju keni vrarë.