Tatuazhe me gishta: 5 gjëra që duhet të mbani mend

Tatuazhe me gishta

Po mendoni të bëni gishtat tuaj tatuazh? Nuk është hera e parë në Tatuantes ne flasim për tatuazhe gishti. Një lloj tatuazhi që një server zakonisht e përshkruan si "ekstrem" (nëse largohemi nga zemra ose fjala tashmë e përhapur në profilin e njërit prej gishtave). Dhe është që çdo lloj tatuazhi në gishtat e një dore do të jetë i dukshëm po ose po gjatë gjithë vitit. Dhe, nëse nuk përdorim përbërjen, nuk do të ketë asnjë mënyrë për ta fshehur atë.

Në këtë periudhë të vitit është relativisht e lehtë të hasësh njerëz që kanë tatuazhe me gishta. Për më tepër, një server ka miq, tatuazhi i parë i të cilëve vendoset në njërën nga gishtat e dorës së tij. A është një mënyrë e mirë për të filluar në botën e tatuazheve? Pjesërisht po, edhe pse mund të ketë edhe pikat e saj negative. Kjo është arsyeja pse ne mbledhim 5 gjëra që duhet të mbani mend në lidhje me tatuazhet e gishtave. Nëse po mendoni të bëni tatuazh një ose më shumë gishta, ky artikull do t'ju interesojë.

Tatuazhe me gishta

Ato janë të dukshme gjatë gjithë vitit

Somethingshtë diçka për të cilën kemi diskutuar tashmë. Tatuazhet e gishtave janë të dukshme gjatë gjithë vitit. Nëse tatuazhi nuk është shumë i vogël dhe është në profilin e njërit prej gishtave të dorës, do të jetë pothuajse e pamundur ta fshehësh atë. Dhe po, nëse duam t'i mbulojmë ato, do të duhet të përdorim përbërjen e specializuar për të qenë në gjendje t'i mbulojmë ato. Kjo është arsyeja pse ju duhet të mendoni shumë për idenë e bërjes së një lloj tatuazhi në gishtat e dorës tuaj.

Ata prishen më lehtë

Lëkura e duarve është ajo më e ekspozuara ndaj të gjitha llojeve të agjentëve të jashtëm që ndikojnë në procesin e plakjes së saj. Qoftë për punë apo për arsye të tjera, lëkura e duarve ka nevojë për kujdes të veçantë që të duket e lëmuar dhe e re. Prandaj, tatuazhet e bëra në këtë pjesë të trupit tonë gjithashtu vuajnë nga këto probleme. Pas përvojës time personale, mund ta theksoj atë Tatuazhet e gishtërinjve do të kenë nevojë për rishikime periodike çdo disa vjet Sepse pa marrë parasysh se sa të kujdesshëm jeni, ata do të humbin ngjyrën shpejt.

Tatuazhe me gishta

Hapësirë ​​e zvogëluar për tatuazhe

Padyshim, gishtat e duarve janë një nga zonat e trupit tonë që ofrojnë më pak hapësirë ​​për të bërë tatuazhe. Kjo është për shkak të kësaj Ne jemi të kufizuar nga fakti se vetëm jemi në gjendje të bëjmë tatuazhe të vogla. Zakonisht mund të shohim një letër të tatuazhuar në secilin gisht të dorës për të formuar një fjalë ose simbole të vogla ose sende të tilla si një spirancë, një diamant ose rrufeja, ndër të tjera. Nëse nuk jeni të sigurt për të bërë një tatuazh të vogël, është më mirë të merrni parasysh tatuazhin në një zonë tjetër të trupit tuaj.

Isshtë një nga zonat e trupit në të cilën dhemb më shumë për të bërë tatuazh

Edhe pse kur bëhet fjalë për të bërë një tatuazh, fakti i dhimbjes nuk duhet të jetë një faktor përcaktues në marrjen e një vendimi, duhet ta dini këtë gishtat është një nga vendet ku dhemb më shumë për të bërë tatuazh. Sidoqoftë, dhe pasi tatuazhet që bëhen në këtë pjesë të trupit zakonisht janë shumë të vogla, është një dhimbje krejtësisht e durueshme.

Tatuazhe me gishta

Mund të ndikojë në jetën tuaj të punës

Ashtë një turp, por sot, në shumë profesione fakti i të bërit një tatuazh të dukshëm siç është në gishta mund të ndikojë për t'u kualifikuar për punë të caktuara. Megjithëse nëse kemi vetëm një tatuazh të vogël në njërën nga gishtat që mund të fshihet lehtë, nuk duhet të kemi probleme, është një faktor tjetër që duhet të merret parasysh pasi të bëhesh tatuazh në gishtat e njërës dorë është një vendim kaq i rëndësishëm sikur ta bënim në qafë, për shembull.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.