Tatuazhe në pjesën e poshtme të shpinës ose në pjesën e poshtme të shpinës

Nuk është shumë e zakonshme të shohësh një mashkull vetëm në këtë zonë

Nuk është shumë e zakonshme të shohësh një mashkull vetëm në këtë zonë

Sot është radha e mesit. Ju zakonisht nuk shihni shumë tatuazhe për burra që zënë vetëm këtë zonë, por më tepër vizatime që zënë të gjithë pjesën e pasme si horimoni ose Maori; si dhe tatuazhe që zënë gomarin dhe ngjiten deri në mes.

Tatuazhet ekskluzive të kësaj zone janë zakonisht më tipike për gratë, megjithëse ato mund të shtrihen edhe në hip ose anash (të tilla si tatuazhet e rrëshqanorëve, retë e fluturave, yjet, petalet e luleve, etj.) si dhe të zënë tërë pjesën e pasme (pa shkuar më tej, ka edhe gra me tatuazhe horimono që mbulojnë tërë trupin e tij)

Karakteristikat e tatuazheve në mes

Zënia e një pjese të shpinës është shumë sensuale

Zënia e një pjese të shpinës është shumë sensuale

konsumator: konsiderohet të jetë një zonë jo shumë e dhimbshme; Gjithsesi, ka mendime të të gjitha llojeve pasi që sa më pak mish të ketë një zonë, aq më e dhimbshme do të jetë ta bëjmë tatuazhin, dhe kësaj shtohet se ka njerëz me më shumë ndjeshmëri se të tjerët.

estetikë: Nëse e vetmja arsye pse e bëni tatuazh këtë zonë është sepse ju duket seksi të ju them se ky model quhet "Tattoo of theoxs". Unë nuk jam duke e thënë atë, unë e kam parë atë në të gjitha realitetet e tatuazheve amerikane (meqë ra fjala, unë e shoh këtë koment veçanërisht nënçmues që vjen nga njerëzit në përputhje me çfarë tatuazhe, pa marrë parasysh se sa tatuazhe janë)

Me sa duket është një tatuazh që u bë modë midis prostitutave Meqenëse klienti që e pëlqen sipas asaj pozicioni mund ta konsiderojë atë erotik. Sido që të jetë, ajo që duhet të merrni parasysh është modeli pikërisht për shkak të kësaj, pasi një zgjedhje e keqe mund ta shndërrojë atë anti-sëmundje (Mbaj mend një vajzë që duhej të mbulonte një veçanërisht të tmerrshme, sepse burri i saj do të hiqte gjithçka sa herë që e shihte).

Ky model nuk ka një reputacion të mirë

Ky model nuk ka një reputacion të mirë

Më mirë zgjidhni një dizajn që nuk kufizohet në shtrirjen nga e majta në të djathtë si ai në këtë foto, por luani me një pjesë të shpinës, hipit ose anës në një mënyrë që është më sensuale dhe më pak e dukshme.

Dhe çfarë lidhje me epidurale? A do të ma vendosin nëse e bëj tatuazh këtë zonë? Do të të përgjigjem nesër.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   yarbelis dijo

    Unë i dua tatuazhet në pjesën e poshtme të shpinës. Këto punë janë super