Tatuazhe në qafë, aspekte që duhen marrë parasysh

Tatuazhe në qafë

Edhe pse ne kemi folur tashmë me rastin e tatuazhe në qafëE vërteta është se më pëlqen të shoh dizajne të ndryshme të këtyre tatuazheve në një zonë të trupit që ne mund ta kualifikojmë si "ekstreme" kur bëhet fjalë për tatuazhe. Dhe kur flasim për ekstrem, nuk është për shkak të dhimbjes ose se është një lloj tatuazhi i papërballueshëm gjatë procesit të përpunimit të tij. Përkundrazi për gjithçka që nënkupton të bësh një tatuazh në një zonë të tillë të trupit.

Nëse tashmë keni një numër të madh të tatuazheve të përhapura në të gjithë trupin dhe ju keni arritur në pikën e tatuazhimit të duarve tuaja, Ne e konsiderojmë të mirëqenë se bërja e një tatuazhi në qafë nuk do të jetë problem për ju. Sigurisht, nuk po flasim për një tatuazh të vogël dhe diskret në zonën e pjesës së pasme të qafës ose pothuajse duke arritur në vesh. Përkundrazi, një tatuazh që zë një pjesë të madhe të kësaj zone të trupit.

Tatuazhe në qafë

Nëse jeni burrë, shërimi i tatuazhit është më i rëndë

Dhe veçanërisht nëse jeni një person, mjekra e të cilit rritet fort dhe shpejt.. Padyshim, kur bëni tatuazhin do të duhet të rruani zonën. Sidoqoftë, dhe pas 24 orësh, tatuazhi është praktikisht i freskët dhe procesi i shërimit të zonës sapo ka filluar, për fat të keq, flokët në zonë nuk do të presin që tatuazhi të shërohet dhe të fillojë të rritet.

Çfarë përfshin kjo? Epo, nga njëra anë, një pickim më i madh në zonë gjithashtu një kruarje më i theksuar gjatë shërimit të tatuazhit gjatë ditëve të ardhshme. Në këto raste dhe nëse më në fund bëni një tatuazh në qafë, rekomandimi im është që gjatë ditëve të para të përpiqeni ta mbani zonën të ajrosur mirë (edhe nëse është dimër). Sigurisht, nëse është një tatuazh i vogël, vështirë se do të kemi probleme të kësaj natyre.

Tatuazhe në qafë

Një tatuazh që duket shumë i mirë për gratë

Ka disa tatuazhe që, në varësi të madhësisë, modelit dhe / ose formave të tyre, mund të duken më mirë në trupin femëror sesa tek mashkulli ose anasjelltas.. Sidoqoftë, kur flasim për tatuazhet në qafë, e vërteta është se ato duken njësoj të mira si për gratë ashtu edhe për burrat. Thjesht duhet të hidhni një vështrim në galerinë e mëposhtme të imazheve, në të cilën ne mbledhim të gjitha llojet e tatuazheve në këtë zonë të trupit.

Fotografitë e Tatuazheve të Qafës


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Alfredo dijo

    Unë dua tatuazhe