Tatuazhe për Peshoren. Shenja juaj gjithmonë me ju

Ka shumë tatuazhe për Peshoren

Për ata që kanë lindur nën ndikimin e Peshores, ky artikull është për ju. Le të njihemi pak më mirë Karakteristikat e kësaj shenje të zodiakut. Nëse keni lindur midis 23 shtatorit dhe 22 tetorit, urime sepse jeni Peshore.

kjo është një shenjë mashkullor, kardinal dhe të lidhura me element ajri, në lidhje me Ujorin dhe Binjakët. Ajo drejtohet nga planeti venus dhe brenda rrotës zodiakale është në pozicionin e shtatë. 

Peshorja përfaqëson ekuilibrin, ekuilibroni, por nuk jeni gjithmonë aq harmonikë. Bilanci është qëllimi, por derisa të arrish atje mund të shkosh shumë dhe të bësh shumë gabime.

Të lindurit me këtë emër janë zakonisht njerëz të ëmbël, qesharak por me karakter. Normalisht i shoqërueshëm dhe shumë kreativ. Edhe pse pjesa negative e të qenit kaq kreativ është se ato mund të bëhen pak të kota.

Por është e rëndësishme të mbani mend se jo të gjithë të lindurit në Peshore kanë të njëjtat tipare, pasi çdo person është unik, si dhe tatuazhet që e përfaqësojnë atë.

Nëse jeni duke kërkuar për frymëzim se si të përfaqësoni veten përmes tatuazhit, shenja e zodiakut që ju përfaqëson është një fillim i mbarë.

Tatuazhet e Peshores dhe kuptimi i tyre

Siç kemi përmendur, një nga Karakteristikat më relative të Peshores është kreativiteti, arti në përgjithësi. Normalisht, ata tërhiqen nga çdo shprehje e artit, si fotografia, muzika apo vizatimi, kështu që është e zakonshme që tatuazhet e Peshores të përfaqësojnë këto cilësi.

Në këtë postim do t'ju japim ide për t'ju ndihmuar të gjeni dizajnin që ju përfaqëson më mirë ose që ju frymëzon të dizajnoni diçka unike dhe të pabesueshme si ju.

Ju e dini që ka shumë stilet e tatuazheve, por ne do të përqendrohemi në ato që kanë pasur lulëzim:

Peshorja dhe minimalizmi

Ky stil është një nga më të përdorurit në këtë lloj tatuazhesh. Nëse është dizajni juaj i parë dhe preferoni diçka pak më diskrete, stili minimalist është gjëja juaj. Këtu është një shembull se si një tatuazh kile do të dukej në lëkurë:

stil linear

Ju gjithashtu mund të zgjidhni këtë lloj dizajni, nëse jeni duke kërkuar për diçka të thjeshtë por në të njëjtën kohë plot detaje. Tatuazhet e Peshores nuk anashkalohen me këtë lloj stili. Tatuazhi juaj Libra mund të dizajnohet me linja dhe më shumë aksesorë.

Dhe vendet ku do të dukej e mrekullueshme do të ishin:

  • Qafa | Nape
  • gishtat
  • Kukull

Peshorja dhe konstelacioni i saj

Një tjetër dizajn që mund t'ju frymëzojë për të gjetur modelin tuaj të tatuazhit në Libra që do t'ju shoqërojë gjithmonë. Konstelacioni i Peshores, nën të cilin keni lindur, mund të jetë një dizajn i shkëlqyeshëm për një tatuazh.

Gjeometri

L tatuazhe gjeometrike Ata janë gjithashtu një frymëzim i madh për këtë lloj tatuazhi: plot detaje, ku mund të shtoni çdo karakteristikë të Peshores me të cilën ndiheni të identifikuar.

Como Peshorja është një shenjë që i jep përparësi ekuilibrit, tatuazhet gjeometrike janë shumë të përshtatshme për të përfaqësuar shenjën zodiakale të Peshores përmes një tatuazhi. Ata simbolizojnë ekuilibrin dhe harmoninë. Me linja precize, të vazhdueshme dhe madje të përsëritura, por në të njëjtën kohë plot delikatesë.

alfabeti alkimik

Nëse doni diçka të vogël më misterioze dhe kjo do t'i bëjë njerëzit t'ju ndalojnë t'ju pyesin për kuptimin e fshehur pas tuajit tatuazh paund, ju mund të zgjidhni një dizajn që i kombinon të gjitha thelbi i librave me alfabetin alkimik.

Në këtë dizajn, për shembull, ne kemi simboli i paundit, elementi i tij që është ajri, i cili përfaqësohet nga një trekëndësh dhe një vijë në krye përmes tij. Dhe planeti sundues, Venusi. Por dizajnet mund të ndryshojnë, mund të shtoni nëse jeni grua apo burrë, ose se si ndiheni të identifikuar. Nëse ndjeni, për shembull, tërheqje ndaj hënës, alfabeti alkimik është i gjerë dhe dizajni mund të ndryshojë shumë nga njëri në tjetrin.

Një prekje realizmi për Peshoren

Por nëse ajo që kërkoni është diçka më e guximshme, pse jo një tatuazh kile si ky? plot forca dhe të cilët përfaqësojnë plotësisht personalitetin e Peshores, krijues duke kërkuar ekuilibër. Edhe pse Peshorja është një shenjë mashkullore, ajo zakonisht përfaqësohet në formën e një gruaje.

me një prekje të ngjyrës

Mos harroni se nëse Black Work nuk është gjëja juaj, mund të personalizoni modelet tuaja të Libra duke shtuar të gjithë ngjyrën që dëshironi, ose zgjidhni ngjyrat që përfaqësojnë më së miri personalitetin tuaj.

Tatuazhet e Peshores për djemtë

Djema, mos mendoni se ju kemi harruar: këtu kemi dizajne për të gjithë, kështu që tani është radha juaj të përgatiteni që frymëzimi të rrjedhë.

Dizajne për tatuazhe për Peshoren plot forcë, por që kërkojnë ekuilibër të brendshëm. Se ato përfaqësojnë të gjithë krijimtarinë që keni fshehur Dhe çfarë doni të shprehni? Do ta sjellim në jetë përmes tatuazhit, në mënyrë që të rrjedhë gjithçka që përfaqëson Peshorja.

Siç mund ta shihni, dizajnet janë shumë të ndryshme: nga tatuazhet gjeometrike tek ato me një prekje realizmi. Ndaj djema, shpresojmë t'ju kemi ndihmuar sadopak edhe ju.

Nëse vendosni për një dizajn tatuazhi për Peshoren, shpresojmë që ky artikull t'ju ketë ndihmuar sadopak për të gjetur frymëzimin për të dizajnuar një tatuazh që është vërtet mbresëlënës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.