Tatuazhe për vëllezërit origjinal

Tatuazhe për vëllezërit

Dëshironi t'i tregoni atij personi se edhe pse ndonjëherë do ta vrisnit, do ta doni gjithmonë dhe do të jeni aty për ta? Keni menduar për një tatuazh? E dini çfarë një tatuazh vlen sa një mijë fjalë.

Ndonjëherë fjalët janë të panevojshme, veçanërisht kur bëhet fjalë për të përcjellë dashurinë që ndjen për ata njerëz që përbëjnë botën tuaj, ata të cilëve u falni gjëra që nuk i lejoni askujt tjetër. Po, po flasim për vëllezërit, ata njerëz të vegjël që, edhe pse ndonjëherë të bezdisshëm, nuk do të dinit çfarë të bënit pa ta. Çfarë mënyrë më të mirë për të treguar dashurinë tuaj sesa me tatuazhet origjinale të vëllezërve apo motrave?

Ata prej jush që kanë vëllezër e motra e dinë se për çfarë po flasim, sigurisht. Nuk ka rëndësi nëse janë vëllezër e motra më të mëdhenj apo më të vegjël, vëllezërve u lejohen gjëra që askush tjetër nuk i bën dhe ndonjëherë është e vështirë për ne të përcjellim se si ndihemi ndaj tyre, që ne i duam, se jeta nuk do të ishte e njëjtë pa shoqërinë e tyre, pa marrëzitë, grindjet, "të urrej", "nuk jemi më vëllezër", "nuk do të flas më kurrë me ty". Pas gjithë kësaj fshihet një dashuri e pabesueshme, e thellë dhe e pazëvendësueshme. Sepse për shumë beteja të pësuar, momentet e çmuara peshojnë më shumë. Lojërat, shakatë, bashkëfajësia. 

Pra, ky postim ka të bëjë me këtë, se si ne mund të përcjellim se i duam ata përmes tatuazheve, a tatuazh për vëllezërit, sepse çfarë tjetër mund të transmetojë dashurinë, veç një dizajn që do të zbukurojë lëkurën tuaj përgjithmonë, që do t'ju shoqërojë në vitet e ardhshme, në pleqërinë tuaj. Do të mund të krahasoni se si ka ndikuar kalimi i kohës në vizatim, për të parë se kush fiton.

Epo, ne do të fillojmë me disa dizajne që ata mund t'ju ndihmojnë të gjeni atë frymëzim për të krijuar dizajnin që ju përshtatet më së miri, brenda tatuazhit nuk ka kufi, kufiri është imagjinata juaj.

Tatuazhe gjeometrike për vëllezërit

Siç e dini me siguri dhe nëse nuk jua shpjegojmë përsëri, Tatuazhet gjeometrike simbolizojnë ekuilibrin, simetri, me vija të ngurta, rrathë dhe më shumë figura. Ky stil është i lidhur ngushtë me gjuhën alkimike dhe është një nga stilet e tatuazheve që po fiton shumë fansa. Dhe me këtë kuptim pas saj, është një nga stilet që i përshtatet më së miri asaj që ne kërkojmë, një tatuazh për vëllezërit. Edhe pse të ngjashme, të ndryshme. Ato plotësojnë njëra-tjetrën, balancojnë njëra-tjetrën, formojnë një tërësi.

Tatuazh për vëllezërit me duar të ndërthurura

Tatuazh i duarve të bashkuara ose të ndërthurura simbolizoj Bashkimi, marrëdhëniet mes njerëzve, qofshin të një gjaku apo jo. Një tatuazh për vëllezërit me duart e tyre të ndërthurura do të ishte një ide e mrekullueshme. Një mënyrë për të provuar lidhja mes jush, cfare do 

Siç e shihni, Dizenjot ato mund të jenë shumë të ndryshme. Gjithashtu në varësi të Numri i vëllezërve ndikon në dizajn. Një ide tjetër është të marrësh duart tuaja si shabllon dhe me ndihmën e artistit të tatuazheve ju krijoni një dizajn të personalizuar. Nëse keni një mbresë ose një tatuazh që reflektohet edhe në dizajn. Ose thonjtë e lyer, e rëndësishme është që ju përfaqëson.

Tatuazhe kafshësh

Një dizajn tjetër që mund t'ju ndihmojë të gjeni frymëzimin që ju nevojitet janë tatuazhet e kafshëve. Një kafshë shtëpiake, për shembull, ose një kafshë që të gjithë vëllezërit e motrat e pëlqejnë shumë. Kjo ju përfaqëson, me të cilin ndiheni të bashkuar. Mos harroni se do të jetë një tatuazh mes vëllezërve që do t'ju shoqërojë gjatë gjithë jetës, dizajni duhet të jetë i përsosur. Se me kalimin e viteve vetëm duke i hedhur një sy, do t'ju prekë si ditën e parë.

Modelet që ju prezantojmë janë vetëm një shembull, siç e kemi përmendur zgjidhni kafshën çfarë më mirë Unë ju përfaqësoj. Dhe nëse, si në rastin e tatuazhit të elefantit, jeni më shumë se dy, mund ta modifikoni derisa rezultati të jetë i pabesueshëm.

Tatuazh me silueta

Tatuazhet siluetë janë gjithashtu një nga stilet e preferuara për këtë lloj tatuazhi. Minimaliste, e thjeshtë dhe në të njëjtën kohë plot detaje. Me vetëm disa rreshta krijohet imazhi i dëshiruar. Ju mund të bëni një fotografi, për shembull, që kur keni qenë i vogël si referencë për tatuazhin dhe kështu të krijoni tatuazhin e përsosur të vëllait ose motrës.

Tani mund të filloni të kërkoni nëpër albumet e fotografive për të gjetur fotografinë që do të dekorojë lëkurën tuaj. Fotot e turpshme nuk ia vlejnë. Kërkoni atë në të cilën dashuria dhe lidhja mund të perceptohen që ekziston mes jush.

Fraza për tatuazh mes vëllezërve

Ndoshta preferoni diçka pak më diskrete. Ju mund të keni një frazë që ju pëlqen, ose një fjalë që dëshironi ta mbani së bashku. Siç e kemi komentuar, fraza nuk ka rëndësi, e rëndësishme është kuptimi që ka për ju.

nga Ohana, Çfarë kujtimesh të fëmijërisë sonë atje? Kush nuk e ka parë Lilo & Stitch? Ohana e tij mitike, familja, e ndjenjën e përkatësisë aq thellë. Zakonisht është një nga fjalët më të zgjedhura për të tatuazhe mes anëtarëve të familjes. Ose deri në pafundësi e më gjerë, fraza me kuptime të fshehura. Apo si thua për diçka me një atmosferë miqsh?

Ka mijëra kombinime ose fjalë "të rralla" për të zgjedhur. Filloni të kërkoni atë që funksionon më mirë për të gjithë vëllezërit. Dizajni gjithashtu nuk duhet të jetë i njëjtë për të gjithë, si të gjithë vëllezërit, secili është i ndryshëm, kështu që pse jo, tatuazhi për vëllezërit që ju bashkon nuk mund të jetë gjithashtu i ndryshëm në pamje, por i njëjtë në thelb?

Tatuazhe për vëllezërit e vdekur

Ndonjëherë tatuazhi nuk mund të jetë për t'u ndarë, nëse jo te kujtosh, kujtoni atë personin e pazëvendësueshëm i cili fatkeqësisht nuk është më fizikisht këtu, por nëse kujtesa e tij është aty, kush ishte ai? Ai vëlla apo motër që nuk është më këtu, por doni që unë t'ju shoqëroj gjithmonë, që është në lëkurën tuaj.

Shpresojmë që modelet që kemi paraqitur do t'ju ndihmojnë të gjeni dizajni që ju përshtatet më së miri. Dhe këshilla jonë e fundit e ditës është që pasi të zgjidhni vendin ku do të bëni tatuazh, sigurohuni që respekton të gjitha masat sanitare. Dhe pasi të keni përfunduar, ndiqni rekomandimet që artisti i tatuazheve, mendoni se nëse jo rezultati nuk do të jetë ashtu siç pritej dhe mund të mos shërohet siç duhet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.