Tatuazhe pendë anash, kujdes për gudulisje!

Tattoos pendë

L tatuazhe pendë ato janë të njohura. Shume e famshme. Ato vijnë në të gjitha format: të mëdha, të vogla, në të zezë dhe të bardhë, me ngjyra, të shoqëruara nga elementë të tjerë të tillë si zogjtë ... Përveç kësaj, ka të gjitha forma dhe madhësi ato vendosen në të gjitha vendet.

Kjo shkathtësi e tepruar mund të ketë rritur popullaritetin e saj. Ose mbase tatuazhe pendë janë të njohura thjesht sepse kuptimi i tyre është i pëlqyer. Sido që të jetë, në këtë artikull do të shohim disa veçanërisht: ato që gjenden anash.

Këshilla për dizajnin

Tatuazhe me pendë anësore

Edhe pse duhet të mendoni shumë për të bërë tatuazhe me pupla, pasi që ka arritur në pikën që duket një dizajn disi i rastësishëm dhe bosh, ne nuk jemi këtu për të gjykuar askënd. Ju mund të pëlqeni puplat për çfarëdo arsye, dhe kjo është arsye e mjaftueshme për të bërë dizajnin që ju pëlqen më shumë.

Thënë kjo, këto lloj tatuazhesh janë më të komplikuara nga sa tingëllon. Për të marrë një pendë të lehtë dhe të bukur do t'ju duhet një tatuazhist me një impuls hekuri dhe shumë shkathtësi që është në gjendje të shtypë hirin e stilolapsit në modelin përfundimtar.

Tatuazhe me pendë anash: si ta orientoni?

Tatuazhe me pendë të kuqe

Çelësi tjetër që do të gjeni në tatuazhet me një pendë anash ka të bëjë me orientimin dhe madhësinë. Ana është një vend mjaft i madh, kështu që nëse po shkoni për një dizajn vertikal të një pendë, rekomandohet që tatuazhi të jetë mjaft i madh.

Nga ana tjetër, nëse doni një tatuazh horizontal, mund të zgjidhni një madhësi më të vogël. Duke pasur këtë orientim, vija horizontale që do të formojë tatuazhi do të prishet me vijën imagjinare vertikale anash.

Shpresojmë që t'ju interesonin këto këshilla për tatuazhet me pendë anësore. Na tregoni, a ju pëlqen tatuazhet me pupla? Çfarë domethënie kanë për ju? Mos harroni se mund të na tregoni se çfarë dëshironi, thjesht duhet të na lini një koment!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.