Tatuazhe nën gjoks

Tatuazhe nën gjoks

En Tatuantes Ne kemi biseduar në shumë raste për ato tatuazhe që përdoren nga gratë për të qenë më sensuale dhe tërheqëse. Dhe, askush që është në botën e tatuazheve nuk mund të mohojë që ekzistojnë disa lloje tatuazhesh që janë perfekte që gratë të duken më seksi. Kjo është për shkak të kësaj sot, ne duam të flasim për disa lloje të tatuazheve seksi për gratë.

Konkretisht, ne do të flasim për gjithçka që lidhet me tatuazhet për gratë në një zonë shumë intime të trupit. Pikërisht nën gjinjtë. tatuazhe nën gjokse Ata kanë fituar popullaritet në vitet e fundit pasi janë një mënyrë perfekte për tu shfaqur më seksi dhe më sensuale. Një lloj tatuazhi shumë intim për vetë gruan, por që vjen i ngarkuar me një dozë të madhe sensualiteti.

Përkundër kësaj, shumë nga gratë që vendosin të bëjnë këtë lloj tatuazhesh janë përfshirë tashmë në botën e artit të trupit dhe Ata kanë lloje të tjera tatuazhesh. Dhe personalisht unë i jap të vërtetën kësaj deklarate pasi gjëja e zakonshme është që, nëse një vajzë vendos të bëjë një tatuazh nën gjoksin e saj dhe se ajo udhëton në të gjithë atë zonë të trupit, nuk do të jetë hera e parë që ajo ka qenë tatuazhuar.

Shtë një zonë më e ndjeshme për të bërë tatuazhe

Tatuazh nën gjoks

Askush nuk mund të mohojë se kjo zonë e trupit të femrës është shumë e ndjeshme. Prandaj, tatuazhi duhet ta marrë parasysh këtë kur bën një tatuazh për të shmangur dhimbjen e tepruar ose një rezultat jo shumë të mirë. Dhe, nëse ka diçka që karakterizon këto tatuazhe (siç kemi thënë më parë), është se ato kanë një vijë të hollë dhe të pastër. Përndryshe, tatuazhi do të humbasë shumë nga efekti i tij.

Dhe duke folur për nivelin e dhimbjes. A është një zonë shumë e dhimbshme? Nga ajo që kam mundur të dëgjoj, po. Dhemb më shumë sesa të bëhesh tatuazh në ndonjë zonë tjetër të trupit, megjithatë, nëse marrim parasysh se shumica dërrmuese e këtyre tatuazheve nuk kanë mbushje ose hije, kohëzgjatja e tatuazhit nuk do të jetë tepër e gjatë. Prandaj, mund të themi se është një dhimbje që mund të bartet pa probleme.

Kur bëhet fjalë për kurimin e tatuazhit, ne gjithashtu duhet të kujdesemi veçanërisht për të për të siguruar që lëkura të shërohet si duhet dhe kështu ne shmangim që ajo të humbasë intensitetin ose të lëshojë bojën e tepërt. Edhe pse natyrisht, kjo nuk varet vetëm nga ne. Përkundër kësaj, ne rekomandojmë kujdes të jashtëzakonshëm kur kuroni tatuazhin.

Kalimi i kohës nuk duhet të jetë pengesë

Tatuazh seksi nën gjokse

Ka nga ata që mendojnë se tatuazhet nën gjoks janë një ide e keqe meqenëse, me kalimin e viteve, kjo zonë e trupit të femrës përkeqësohet dhe, mirë, nuk dua të hyj në detaje. Të gjithë e dimë se çfarë dua të them. Me sa duket, ky nuk duhet të jetë një faktor vendimtar për të bërë këtë lloj tatuazhi ose ndonjë tjetër. Dhe, një tatuazh është një vendim që ne duhet të meditojmë thellë dhe të lëmë mënjanë faktorë më të vegjël sa të mendojmë se si do të dukemi kur të plakemi ose si do të dukemi ditën e dasmës sonë.

Prandaj, nëse doni të bëni një tatuazh seksi në zonën pak poshtë gjinjve tuaj, shmangni mendimin se si do të dukeni kur të jeni më të rritur ose në situata të tjera në të ardhmen. Shtë një zonë shumë intime që mund të fshihet pa probleme (madje edhe në verë). Lëreni imagjinatën tuaj të fluturojë dhe të dukeni më sensuale falë këtij lloji tatuazhesh.

Kuptimi i tatuazheve nën gjoks

vajzë me tatuazhe nën gji

Duket se një nga alternativat më të mira është tatuazhe nën gjoks. Ka shumë gra që e zgjedhin dhe nuk habitemi. Më shumë se gjithçka, sepse dizajnet janë gjithashtu shumë të ndryshme. Ata mund të shkojnë nga zona qendrore në përcaktimin e pjesës së gjoksit.

Nga njëra anë, duhet thënë se kuptimi i tatuazheve nën gjokse lidhet me vetë modelin. Një fis nuk është e njëjtë me një lule. Secili prej tyre do të ketë simbolikën e vet dhe gjithashtu atë që vetë personi dëshiron ta japë. Akoma, duhet thënë se kur mendojmë për zonë specifike që do të bëjmë tatuazh, gjithashtu ka kuptimin e vet.

Ndoshta është pak më estetike por nuk mund të humbasim rastin të flasim për sensualitetin dhe tërheqjen. Dy arsye të fuqishme pse duhet të veshim një dizajn të tillë. Përveç kësaj, ne duhet të nxjerrim në pah feminitetin. Shumë i konsiderojnë ato si tatuazhet me seksi të botës. Çfarë kuptimi më të mirë për ta sesa ky!

Stilet dhe llojet më të mira të tatuazheve për nën gjoks

Tatuazh në gjinj

Ne kemi ardhur në këtë pikë, ne pyesim për stilet në të cilat mund të bëjmë një tatuazh të këtij lloji. Më poshtë keni një të plotë galeri në të cilën ne mbledhim lloje të ndryshme tatuazhesh nën gjoks. E tyre është të luajnë me vetë formën e gjinjve dhe të krijojnë kompozime gjeometrike bazuar në linja. Mund të gjejmë gjithashtu tatuazhe të duarve të Fatimas, kafka apo edhe trëndafila.

Një tjetër alternativë interesante është të bëni tatuazh një frazë ose fjalë që ndjekin konturin e gjinjve.. Përveçse luan me konturin e gjinjve, është gjithashtu shumë mirë nëse një tatuazh qendror bëhet vetëm midis të dy gjinjve dhe që vetë tatuazhi të shtrihet nën të dy gjinjtë. Shumica dërrmuese janë tatuazhe të zeza, megjithëse mund të shohim edhe disa me detaje me ngjyra. Sigurisht, siç kemi thënë më parë, gjëja e tij është që tatuazhi të jetë elegant, i imët dhe madje minimalist. Në këtë mënyrë gruaja mund të luajë me sensualitetin e saj që, në fund, ta tregojë veten shumë më seksi sesa ajo për të cilën po flasim me këto tatuazhe.

Shumë burra e konsiderojnë një grua të tatuazhuar të papërmbajtshme dhe është e qartë se nëse merrni llojin e tatuazhit siç duhet, mund të merrni shumë pikë. Dhe për ju, çfarë mendoni për këtë lloj tatuazhesh të dedikuar posaçërisht për gratë? Ne i duam ata.

Fotografitë e tatuazheve seksi për gra

Më poshtë keni një galeri të shembuj tatuazhesh nën gjoksepër t'ju frymëzuar për të bërë një tatuazh të këtij lloji:

Tatuazhe diskrete në gjoks
Artikulli i lidhur:
Tatuazhe diskrete të gjoksit - vetëm për gratë!

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.