Disa tatuazhe të linjës në krah

Tatuazhe linje në krah

Po kerkoni tatuazhe në krah? Pak më shumë se një javë më parë kemi biseduar tashmë tatuazhe minimaliste. Dhe unë mendoj se modelet e tatuazheve që mund të shihni sot në Tatuantes ndiqni këtë temë, megjithatë, unë mendoj se thjeshtësia (e paraqitjes) dhe eleganca që ato përcjellin në veçanti, tatuazhe linje. Dhe e linjat në krah do flasim sot. Edhe pse mund të duket si një tatuazh shumë i lehtë për tu bërë, asgjë nuk mund të jetë larg së vërtetës.

Kohët e fundit duke folur me disa artistë tatuazhesh u komentua se ka shumë tatuazheistë cilësorë që refuzojnë të kryejnë këtë lloj tatuazhesh për shkak të kompleksitetit të tyre. Bërja e një "rrethi" i cili është, me pak fjalë, ajo që përfaqësojnë këto linja që shkojnë rreth krahut plotësisht është shumë e vështirë. Dhe akoma më shumë përpiquni ta bëni atë plotësisht të drejtë dhe pa u lakuar.

Tatuazhe linje në krah

Edhe kështu, unë mendoj se shumica dërrmuese do të pajtohet me mua se rezultati që na ofron ky lloj tatuazhi është po aq sensual dhe elegant. Nga rruga, thuhet se ky lloj tatuazhesh tek burrat lidhet me botën homoseksuale, por në të vërtetë nuk ka asnjë arsye të qartë për të menduar për të. Ne jemi akoma përballë një legjende të re urbane (pavarësisht nga fakti që shumë modele homoseksuale kanë bërë një tatuazh të tillë).

Unë i thashë, shpresoj se të pëlqen kjo galeri e tatuazheve të linjës në krah. Nëse pranoni, ne mund të bëjmë një përmbledhje tjetër të këtij lloji tatuazhesh në një pjesë tjetër të trupit.

Kuptimet e tatuazheve të linjës në krah

Tatuazh i linjave me zogj

Megjithëse e dimë që shumë tatuazheve nuk u mungon një kuptim në vetvete, ato gjithmonë do të kenë ndonjë simbolikë apo tjetër. Shtë e vërtetë që në shumë raste ne do të jemi ata që mund t’i japim atë kuptim. Besimet e secilës ose përvojat personale mund të çojnë në një rezultat unik.

Në këtë rast, ne flasim për një simbolika kriminale. Kohë më parë, njerëzit që kryen një krim u shënuan me simbole shumë të ngjashme me këto lloje linjash. Sigurisht, siç themi, koha ka kaluar dhe tani, është një sinonim i qartë i minimalizmit. Përveç kësaj, e bën të qartë se eleganca dhe shija e mirë shkojnë dorë për dore. Nëse ju pëlqen një stil i tillë, mos dyshoni se vetëm ju do të keni fjalën e fundit kur bëhet fjalë për kuptimet.

Në cilën zonë të krahut mund të bëj tatuazh?

Linja të trasha tatuazh në krah

Nëse e keni tashmë të qartë se tatuazhet e linjës do të jenë zgjedhja juaj, tani duhet të zgjidhni pozicionin e tyre në krah.

 • Kukull: Oneshtë një nga tatuazhe më diskrete por në të njëjtën kohë më të sofistikuar se sa kemi. Kukulla gjithmonë mbështet ato dizajne të thjeshta që kanë shumë kuptim, por jo me një madhësi më të madhe. Një linjë ose disa prej tyre do të jenë perfekte për këtë zonë.
 • Parakrahu: Këtu mund të vini bast për një dizajn të ngjashëm. Dy vija të bukura së bashku Ato mund të jenë zgjedhja juaj më e mirë, megjithëse nuk duhet të harroni se është gjithashtu shumë e zakonshme të shikoni se si dy linja të gjera përshtaten në këtë fushë. Do të duket sikur keni veshur një byzylyk të bukur.
 • Zona e brendshme: Si një model origjinal, ne gjithashtu kemi hasur në një vijë që kalon nga lart poshtë në të gjithë krahun. Sigurisht, gjithmonë në zonën e brendshme të saj.

Stilet e tatuazheve të linjës

Tatuazhe linje në krahun e ngjyrave

Edhe pse një nga stilet kryesore në këtë rast, është ai vijat zbukurohen rreth krahut. tatuazhe si byzylyk Ato janë një nga bazat më të mira në këtë lloj. Por meqenëse shpesh kërkojmë origjinalitet, atëherë opsionet do të vazhdojnë të jenë shumë më të larmishme nga sa mendojmë.

 • Vija të trasha: Mund të zgjidhni një lloj byzylyk e cila do të përbëhet nga dy vija të gjera dhe të mbuluara. Sigurisht, nëse i shihni paksa të mërzitshme, gjithmonë mund të zgjidhni një variant për të cilin kemi biseduar. Disa valë lejohen të kapërcejnë rregullin e simetrisë.
 • Vija shumë të imta: Nëse zgjidhni linjat më të mira, atëherë me siguri do të bëni më shumë se një tatuazh dhe ndoshta edhe më shumë se dy. Mund ta vendosni shumë afër dhe gjithashtu do të krijojë një efekt perfekt dhe delikat.
 • Vijat me ngjyra: Edhe pse kur flitet për stilin minimalist, gjithmonë boja e zezë është e përshtatshme. Sigurisht që ka mendime për gjithçka. Nëse dëshironi të krijoni një trend, atëherë ngjyra do të trokasë në derën tuaj, me një kombinim të rrathë që do të zbukurojnë parakrahin tuaj.
 • Vijat me zbukurime: Detajet gjithmonë shtohen dhe do të formojnë një stil të personalizuar. Ju mund të zgjidhni atë karficë origjinale që, në një farë mënyre, thotë shumë për ju dhe personalitetin tuaj. Disa yje, zogj ose inicialet ... ju keni fjalën e fundit!
 • Linjat me efekt gradient: Kështu që të mund të shijojmë të njëjtën origjinalitet, asgjë si tatuazhi i një linje por tjetra, me një efekti gradient ose me efekt blur.
 • Linjat e thyera: Një tjetër nga stilet perfekte për këtë lloji i tatuazheve të linjës në krah, është të zgjedhësh linjat e prishura. Ne nuk kemi gjithmonë nevojë të bëjmë një lloj loop të plotë, por ju mund të zgjidhni goditje të pavarura.
 • Linjat e kurbës: Po, sepse kthesat dhe valët mund të jenë edhe protagonistët e vijave të krahut. Veçantia e tyre i bën edhe më të bukur.

Tatuazh i linjave të lakuara

Përkundër këtij kuptimi disi të errët, ai vjen nga kultura japonezeNuk mund të themi por që ky lloj tatuazhesh gjithmonë përshtaten me të gjithë krahun vetë. Për më tepër, ato nuk kanë diferencime të mëdha midis burrave dhe grave. Të dy mund të përshtatin shijen e tyre me secilin prej modeleve. Opsionet themelore për një dizajn që nuk ka nevojë të jetë i madh ose të ketë shumë ngjyra, madje as një madhësi të madhe, që të dallohet si një nga të preferuarit për shumë.

Fotografitë e Tatuazheve në krah me Lines

Tatuazhe në parakrah
Artikulli i lidhur:
Tatuazhe në parakrah: karakteristikat dhe këshillat

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Josh germosen dijo

  Arsyeja pse lidhet me botën homoseksuale është sepse është ky grup që i bëri ato në modë. Sepse? Epo sepse nga viti 2013 kur të gjithë vendosin foton tipike të = referuar aprovimit të martesës homoseksuale. shumë filluan tatuazhin e thjeshtë = derisa shumë filluan t'i mbyllnin ato dhe prej andej lindi bumi i shiritave edhe pse natyrisht kjo është diçka që jo të gjithë e dinë, kjo është arsyeja pse shumë, për shembull, janë shënuar me një simbol të përkatësisë një rus mafioz pa e ditur atë, pasi me linjat shumë po mbështesin martesën homoseksuale edhe ndoshta pa qenë në favor.

  1.    Antonio Fdez dijo

   Shtë e vërtetë që tatuazhet e vijave ose shiritave në krah janë adoptuar kryesisht nga bota Gay. Sidoqoftë, nuk është se ky grup ka “prezantuar” këtë lloj tatuazhesh. Ata tashmë ishin duke bërë tatuazhe shumë kohë para se të fillonin ta përdornin. Padyshim, ato kanë ndihmuar shumë për të rritur popullaritetin e saj. Përshëndetje dhe faleminderit për komentin tuaj ;-)

   1.    libny dijo

    Përshëndetje, sapo kam bërë një tatuazh me linja, të cilat përbëhen nga një vijë e trashë në emër të djalit tim të madh, një vijë e hollë që do të thotë jeta ime para dhe pas, pa menduar për të tjerët dhe vetëm për mua si person. Bioseksual, dhe i treti më pak i hollë se i pari dhe më i gjerë se i dyti në emër të djalit tim të vogël, unë mendoj se ne homoseksualët, ose bioseksualët jemi njerëz ashtu si të gjithë të tjerët, ne jemi qenie njerëzore të afta të jemi të lumtur ashtu si jemi .faleminderit ti

    1.    Susana godoy dijo

     Përshëndetje Libny!

     Ju keni të drejtë në fjalët tuaja! Ju i keni dhënë një kuptim shumë personal dhe për të vërtetë ka të bëjë me të. Edhe pse ndonjëherë disa tatuazhe vijnë me një kuptim, secili mund ta interpretojë atë në jetën e tij, ashtu si keni bërë, në nder të fëmijëve tuaj dhe vetvetes.

     Përshëndetje dhe faleminderit për ndarjen e mendimit tuaj me ne

 2.   Javi dijo

  Po mendoj të bëj dy rrathë në kyçin e dorës. Një më i hollë dhe një më i gjerë, por kuptimi i tij do të jetë shumë i ndryshëm nga ai i botës homoseksuale. Ata do të jenë secili fëmijët e mi. Më i hollë më i vogli dhe më i gjerë nga më i madhi

  1.    Antonio Fdez dijo

   Ashtë një ide e mrekullueshme Javi. Jam i sigurt që tatuazhi do të duket shumë mirë. Përveç kësaj, ai do të ketë një kuptim të bukur personal. Të gjitha të mirat!

  2.    Xavier dijo

   Isshtë i njëjti kuptim për mua, jam në proces ... megjithëse nuk jam shumë i interesuar për homoseksualët

  3.    david t. dijo

   Edhe unë e bëra për atë arsye.

 3.   pasatoox dijo

  Dua ta bëj sepse për mua do të thoshte e thjeshtë por komplekse, sepse kam folur me artistë tatuazhesh dhe nuk është shumë e lehtë për ne të themi të bëjmë një vijë të drejtë që shkon përsëri në krah, në rregull?

  1.    Antonio Fdez dijo

   Pikërisht, edhe pse këto tatuazhe mund të duken shumë të thjeshta për tu bërë, ato janë shumë të komplikuara. Dhe nuk është e lehtë të bësh një vijë të drejtë që, sipër, kthen plotësisht krahun për të krijuar byzylykun. Të gjitha të mirat!

 4.   Luani dijo

  Kuptimi do të jepet nga secili në mënyrën dhe shijen e tij, detaji është që ju jeni dakord me linjat dhe duke e pasur atë, thuhet se Sicilianët përdorën një brez të zi në krah si një shenjë zie dhe më vonë ishte gjithashtu një tatuazh

  Përshëndetje!

 5.   Pastaj dijo

  Unë i dua tatuazhet, kam disa, e vërteta është se e dua atë model të vijave paralele, sepse për mua martesa ime ka qenë e tillë në një moment të caktuar ne jemi shumë paralel, por nganjëherë ai ose unë po kalojmë një rënie në jetë dhe gjithmonë një nga të dy Të jesh atje me një mendje më të qartë për tjetrin është kjo për forcën dhe dobësinë time. Dhe kështu që ne jemi, por gjithmonë që të dy mbajnë të njëjtën linjë ose drejtim

 6.   Leonardo dijo

  Përshëndetje. E vërteta është, unë nuk mendoj se bërja e një tatuazh si ky përcakton prirjen tuaj seksuale, pasi kam folur me disa njerëz heteroseksualë që e pëlqejnë këtë model dhe se ata do ta bënin atë, ka kuptimin që ka dhe duhet të të theksohet se nëse kjo është për shkak të disa historive, fiset vendase të Amerikës Latine përdorin dhe përdorin linja paralele për modelet përfaqësuese të veshjeve dhe artefakteve të tyre, gjithashtu modeli përdoret për të shënuar trupat e tyre për ritet e ndryshme të adhurimit të hyjnive, ritualeve dhe festave të tyre; Ata e kanë bërë këtë për më shumë se 2000 vjet, kështu që është një simbol mjaft i vjetër dhe asgjë e re, por është shumë dekorativ.

  Personalisht, unë jam i drejtë dhe e kam përdorur atë për të mbuluar një tatuazh tjetër që ishte më shumë se 13 vjeç i cili ishte me të vërtetë katastrofik dhe dukej si një dizajn i mirë për të njëjtën arsye që nuk më duket se ka një simbol të ndonjë sekti , grupi, klasa shoqërore ose Frimasoneria, por unë ende mendoj se nuk duhet menduar shumë për të tjerët për të bërë një tatuazh nëse kuptimi personal është gjëja e rëndësishme.

  Falënderim

 7.   Aleksandër Nunez dijo

  Kam dy rrathë që rrethojnë krahun tim të majtë. Një e qetë që përfaqëson të tashmen dhe një e paqartë që përfaqëson të ardhmen që po ndërtohet.
  Përshëndetje.

 8.   Wigetta: v dijo

  Unë jam duke e hetuar këtë, sepse nja dy muaj më parë një person i konsideruar i famshëm, bëri një video në të cilën ai u sfidua të pikturonte në trup tatuazhet që do të dëshironte të bënte, dhe secili dha kuptimin e tij, përveç atyre vija.
  Fansat e tij (përfshirë edhe mua), ne jemi të fiksuar pas çështjes që ai është Gay dhe ka një partner, të cilin ai nuk thotë asgjë, padyshim që ato janë supozimet tona, ai nuk ka thënë asgjë për të qenë Gay, apo për të pasur një partner, por , dikush gjeti një imazh në të cilin ata thanë se ato Vija në krahun e majtë nënkuptonin orientimin e tij seksual drejt anës Gay, dhe, [megjithëse do të doja * - * që ai të konfirmonte se ai ishte Gay <3 dhe se i dashuri i tij është "-"] mua, nuk mendoj se do të thotë kjo.

  ~
  Faleminderit për informacionin që më ndihmuan shumë, shpresoj dhe nuk kam qenë i lodhshëm me gjërat e mia; -;

 9.   Fer901 dijo

  bandat e zeza nuk nënkuptojnë homoseksualitetin, shumë miq të mi heteroseksualë i veshin ato dhe disa të famshëm që nuk janë homoseksualë, si dhe tajlerin Josef dhe paulo dybala. siç thotë më sipër është një legjendë urbane

 10.   ANTONIO OSORIO dijo

  I TATUA ATA DY RRESHA T TH TJERA DHE NJ TH Hollë në mes të tyre, më shumë se gjashtë vjet më parë dhe secili që i jep atë domethënie që ata duan të japin atë për prindërit e mi dhe vija e hollë ishte unë! TË FALA!!!!

 11.   Vlera Fran dijo

  Sipas një blog që gjeta, në kulturën tonë perëndimore veshja e një byzylyk të zi të qepur ose të lidhur me rroba është një shenjë zie për një të dashur pas vdekjes së tyre. Në mënyrë që të mbajnë mend atë mik apo anëtar të familjes së humbur përtej gjatësisë së rripit të rrobave, shumë njerëz zgjedhin të bëjnë tatuazhe në shirita të zi. Do të jetë një kujtesë dhe nderim i përhershëm për një person të veçantë.

  Ajo shoqërohet me zi dhe vuajtje.

  Në mjedisin ushtarak, ata mund t'u referohen betejave ose arritjeve të përjetuara, ose humbjes së miqve ose shokëve në fushën e betejës.

  Ato përdoren gjithashtu për të vendosur qëllime dhe motivime personale. Ata mund t'i referohen numrit të fitoreve dhe qëllimeve personale që dikush ka arritur ose akoma dëshiron të arrijë. Shtë një kujtesë për të mos hequr dorë nga ajo që kemi vendosur të bëjmë.

  Disa fise autoktone përdorin vija për t'u përgatitur për beteja në mënyrë që të frikësojnë kundërshtarët e tyre. Në të tjerët, ato shërbejnë gjithashtu për të treguar pozicionin brenda fisit, numrin e vija / bandave dhe vendin e trupit të shënuar, pasqyron gradën që mban anëtari i fisit.

 12.   qkrajotinports dijo

  Ju vetë i jepni kuptimin pasi origjina nuk dihet por nëse do ta bëja tatuazh do t'i jepja një kuptim që unë dua që ajo të gdhendet në lëkurën time dhe për mua do të ishte një plagë që kam dhe nuk do të mbyllet kurrë

 13.   CRISTIAN dijo

  Përshëndetje, thjesht i bëra dhe nuk e dija kuptimin e tyre, i bëra thjesht sepse më pëlqyen dhe natyrisht secili jep kuptimin e tyre

 14.   Pepe dijo

  Tatuazhi nuk ka kuptim, tatuazhi vetë është bërë në mënyrë që secili të mund të vendosë kuptimin e tij

 15.   Carlos dijo

  Si është mënyra e saktë për të bërë këto tatuazhe në mënyrë që ato të mos jenë të shtrembër

 16.   Susana godoy dijo

  Përshëndetje Carlos !.

  Këto lloj tatuazhesh kanë disa 'marifete' që artistët e tatuazheve i vënë në praktikë. Nga njëra anë, ata duhet të zgjedhin një gjilpërë ekskluzive për të bërë një model të këtij lloji dhe me të, një grykë që përshtatet me trashësinë e gjilpërës. Përveç kësaj, me një stabilitet të mirë, 'kapja' do të na ndihmojë. Më e mira është ajo që është më e rehatshme për tu mbajtur. Nga ana tjetër, makineritë e kalibruara, shtrirja e lëkurës para tatuazhimit të secilës linjë, etj. ato janë ato hapa themelorë që nevojiten për të marrë një rezultat të mirë. Praktika gjithashtu i bën këto lloj tatuazhesh të duken perfekte.

  Shpresoj se kam sqaruar disa nga dyshimet tuaja
  Faleminderit shumë për komentin
  Të gjitha të mirat !.

 17.   Sebastian dijo

  Kam bërë këtë lloj tatuazhi me 1 vijë të trashë në parakrah për të përfaqësuar të gjitha kohët që kam prerë veten dhe ditët që kam vuajtur dhe nuk kam qenë asgjë nga vdekja, nuk e di se është përfaqësimi im i tatuazhit

 18.   Susana godoy dijo

  Përshëndetje Sebastian!

  Siç thoni ju, secili ka përfaqësimin e tij të tatuazhit dhe kështu, i jep asaj kuptimin e vet. Shpresoj që ato kohëra të këqija, për të cilat ju tregoni, të jenë prapa nesh. Gjithmonë shiko përpara!

  Faleminderit shumë për ndarjen e historisë tuaj me ne!
  Pershendetje

 19.   Xavier dijo

  Unë kam një teori në të cilën kjo tatuazh i veçantë është në pronësi të atyre burrave që duan të bëjnë grushta dhe kjo është shenja se sa larg duhet të shkojë krahu në atë praktikë seksuale që mund të jetë si për burrat e drejtë ashtu edhe për burrat.