Tatuazhe të vogla këna, një stil i përkohshëm dhe i bukur

Tatuazhe të vogla këna

L tatuazhe këna të vogla nuk janë shumë, në fakt, dizenjot tradicionale janë zakonisht shumë të ndërlikuara dhe plot detajeSidoqoftë, nëse jeni duke kërkuar, nuk është e pamundur të gjesh dizajne më diskrete.

Në këtë artikull do të shohim disa tatuazhe këna i vogël dhe ne do të flasim për këtë stil të tatuazhit të përkohshëm. Pra, vazhdoni të lexoni nëse jeni të interesuar!

Tatuazhe të vogla këna, modele për të zgjedhur

Tatuazhe të këna me gisht të vogël

Përveç modeleve që mund të gjeni në shëtitoren e pothuajse çdo plazhi (të cilat përfshijnë delfinë, dragoi, zanë, hënë, diell, djaj të vegjël ... mirë, modelet më të zakonshme), ka një numër dizenjimesh më tradicionale që mund të merrni në konsideratë.

Ato janë me shumë bukuri dhe, megjithëse disi më të mëdha, padyshim që janë edhe më të habitshme. Zonat ku përdoren më shumë këto dizajne janë në duar dhe këmbë. Përveç kësaj, nëse gjeni një specialist, ata mund t'ju bëjnë një model të personalizuar ose me dorë të lirë, ose me përdorimin e një pulle.

A është e rrezikshme këna?

Duhet të mbahet mend se, nëse këna nuk përzihet me aditivë të tjerë, nuk ka rrezik kur e përdorni. Sidoqoftë, duhet të keni kujdes me të ashtuquajturën këna të zezë, pasi ajo mund të përmbajë elemente që mund të na japin një kohë të vështirë, të tilla si nitrat argjendi apo edhe krom.

Normalisht këto aditivë përdoren vetëm për ngjyrosjen e flokëve, pasi, të aplikuara në lëkurë, ato mund të shkaktojnë raste të alergjive ose inflamacioneve, ndër të tjera. Kështu që, Nëse dëshironi të jeni të sigurt, mos harroni të bëni tatuazhe vetëm me profesionistë!

Shpresojmë që ky artikull mbi tatuazhet e vogla të këna dhe rreziku i përdorimit të kënasë së zezë ka qenë i dobishëm për ju. Na thuaj, a e ke bërë ndonjëherë tatuazh veten me këtë lloj pigmenti? Si ishte përvoja? Mos harroni se ju mund të na tregoni gjithçka që dëshironi, thjesht duhet të na lini një koment!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.