Tatuazhe të vogla mbrapa për burra, zbuloni modelet dhe të gjitha sekretet e tyre

Tatuazhe të vogla mbrapa për burra

Tatuazhe mbrapa njeri Të vegjlit janë një opsion shumë i popullarizuar, por gjithashtu shumë i ndërlikuar. Jo të gjitha modelet funksionojnë njëlloj mirë sepse pjesa e pasme është një vend shumë i veçantë, me shumë lëkurë për të mbuluar.

Në këtë artikull ne do t'ju japim disa dizajne si ide për t'ju frymëzuar në tjetrin tatuazh dhe ne do të zgjidhim disa dyshime në mënyrë që dizajni juaj të jetë më i miri.

Pse tatuazhet mbrapa janë një opsion i komplikuar?

Tatuazhe mbrapa për burra Tre të vegjël

Ne tashmë kemi folur shumë herë në blog për tatuazhet në zona që konsiderohet se kanë shumë lëkurë për të mbuluar. Nga këto, pjesa e pasme është zona më e madhe: vështirë se kemi elementë të tjerë për të kornizuar modelin (për shembull, në bust kemi gjoksin, kërthizën, pjesën e përparme të shpatullave ...), me të cilat është e lehtë që një tatuazh shumë i vogël të humbasë në pafundësinë e kësaj zone të trupit.

Tatuazhe të Kurorës së Vogël për Burra

Në fakt, shumë tatuazhistë, nëse mendojnë se modeli juaj është shumë i vogël për ta vendosur në këtë zonë, ata do t'ju paralajmërojnë. Edhe pse mund t’i injoroni, kontrolloni së pari nëse tatuazhi ka të drejtë (në fund të fundit, ai është një profesionist që ka parë shumë të pasme) përpara se të merrni një vendim.

Disa truke për të përfituar nga ky lloj tatuazhesh

Tatuazhe mbrapa për burra Shifër e vogël

(Burim).

Por, me pak fjalë, tatuazhet e vogla mbrapa për burrat nuk janë vetëm një lloj problematik i dizajnit, në fakt, ka dizajne që funksionojnë shumë mirë në këtë vend, për sa kohë që ju dini si të përfitoni nga anatomia juaj ose modeli është i madhësisë së duhur. Këtu janë disa ide:

Tatuazhe në qafë

Tatuazhe të Mbrapa Anchor të Vogla për Burra

Nëse vendosni të vendosni tatuazhin tuaj në pjesën e pasme në zonën e qafës dhe mu në mes të shpatullave, mund të zgjidhni dizajne shumë më të vogla që nëse e bëni, për shembull, në mes të shpinës. Padyshim që këto dizajne priren të jenë më vertikale sesa horizontale.

Zona e shpatullave

Burrat e Vogël Kthejnë Tatuazhet Belgjikë

Tatuazhe të Vogla të Kthimit të Diellit për Burra

Ju gjithashtu mund të përfitoni nga zona e shpatullave, por këto pjesë do të jenë pak më të mëdha. Përfitoni nga forma e rrumbullakosur e zonës për të zgjedhur modelin tuaj.

Brinjët, vend i mirë për një tatuazh

Tatuazhe Mbrapa Fraza të Vogla për Burra

Edhe pse shumë e dhimbshme, Nëse doni një tatuazh të vogël mbrapa, brinjët mund të jenë një nga opsionet tuaja më të mira.. Ndërsa ndodhen në pjesën më të ngushtë të trupit, midis pjesës së pasme dhe torno, ato lejojnë dizajne shumë më të vogla se pjesa tjetër e zonës.

Bëni kujdes me pjesën e poshtme të shpinës

Busulla Burrat e Vogël Kthehu Tattoos

Edhe pse në vitet nëntëdhjetë ishte shumë e zakonshme që njerëzit të bënin tatuazhe në pjesën e poshtme të shpinës, aktualisht nuk është aspak në modë. Në fakt, për gratë në disa vende ajo madje ka konotacion negativ. Edhe pse kjo duhet të na fusë në grep, ne e shënuam atë për çdo rast.

Zgjidhni zgjedhjet horizontale ... ose vertikale

Tatuazhe të vogla mbrapa për burra

(Burim).

Nëse doni një tatuazh të vogël, por të gjatë në të njëjtën kohë, qoftë i gjerë apo i lartë, mund të zgjidhni një model të ngushtë që shkon nga shpatulla në shpatull ose që ndjek shpinë. Duke qenë afër këtyre vendeve, dizajni nuk do të humbasë aq shumë në zonë ose do të duket më i vogël se sa është në të vërtetë.

Konsideroni modelet e së ardhmes dhe të kaluarën

Tatuazhe mbrapa për burra Tre të vegjël

Ndonjëherë një tatuazh i vogël është thjesht pjesë e një koleksioni të dizenjove të vogla që përbëjnë një dizajn të madh. Edhe nëse mendoni se në parim dëshironi vetëm një tatuazh, është pozitive që të keni në sa pjesë të ardhshme dëshironi të vishni në zonë. Mbi të gjitha, boja krijon varësi!

Tatuazhe të Vogla të Kthimit të Diellit për Burra

Dhe e njëjta gjë vlen për ata që tashmë kanë shumë dizajne: ndonjëherë tatuazhi ynë i ardhshëm nuk përshtatet mirë me pjesën tjetërKjo është arsyeja pse vlen të merren parasysh më shumë se një vend për ta vendosur atë.

Ide për t'ju frymëzuar

Mandalas

Tatuazhe të Vogla Mbrapa Mandala Për Burra

(Burim).

Mandalas, duke qenë mjaft i detajuar, duket bukur në pjesën e sipërme të shpinës, pak poshtë qafës.

Sorrat dhe zogjtë e tjerë

Tatuazhe të Kthimit të Zogjve të Vogël për Burra

(Burim).

Zogjtë janë idealë për t’u vendosur në pjesën e sipërme të shpinës. Me krahët e zgjatur ato janë shumë të bukura, ose me dizajne super të thjeshta, në të cilat shënohet vetëm profili, ose me pak më shumë detaje, në të zezë dhe të bardhë ose me ngjyra. Duket se një nga tatuazhet më të njohura të pasme për meshkuj është ai i një korbi, ata janë të adhurueshëm!

Fjalët (ose frazat)

Burra të vegjël hebraikë që rikthejnë tatuazhet

(Burim).

Fjalët janë gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme për t'u veshur në shpinë. Ato janë dizajne të vogla, por ato mund të zgjaten ose përqendrohen aq sa t’i përshtaten personit të tatuazhuar.

Fisnor

Kthehu Tattoos Për Burra Deti i Vogël

Një dizajn fisnor në anën e pasme mund të jetë përgjigja për këdo që dëshiron një tatuazh mjaft të vogël, ndërsa ende heq dorë nga të qenit tërheqës. Projektimet horizontale janë veçanërisht të freskëta, pasi në rastin e zogjve, ato janë të kornizuara mirë nga shpatullat.

Në çifte

Tatuazhe të vogla mbrapa për burra

(Burim).

Së fundi, Një ide tjetër e mirë për të bërë disa tatuazhe të vogla mbrapa të vogla për burrat është të zgjidhni dy pjesë të vogla, një në secilën shpatull. Edhe pse janë të vegjël, duke qenë dy nuk do të jenë aq të pafuqishëm. Merrni parasysh zgjedhjen e dy projekteve identike ose shumë të ngjashme ose që ato të jenë në formë në mënyrë që gjeometria të jetë harmonike.

Tatuazhe të vogla mbrapa kineze për burra

(Burim).

Shpresojmë që ju ka pëlqyer dhe frymëzuar ky artikull mbi tatuazhet e vogla mbrapa për burra. Na thuaj, ke ndonjë tatuazh si këto? Çfarë mendoni për këtë vend? Mos harroni të na tregoni gjithçka që dëshironi në komente!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.