Tatuazhe të vogla me emër

tatuazh i qafës së vogël

Tatuazhet në emër mund të jenë një tatuazh shumë i suksesshëm kur doni t’i shprehni dikujt dashurinë që ndjeni ndaj atij personi. Ndoshta preferoni të bëni tatuazh një fjalë simbolike ose ndonjë fjalë që është e rëndësishme për ju ... megjithëse emrat janë ende një tatuazh i kërkuar falë vlerës së lartë emocionale që kanë.

Por një tatuazh me emrin nuk duhet të jetë shumë i madh, ju mund të mendoni për dizajne të vogla të emrave për të shijuar një stil më diskret. Jo të gjithë duan tatuazhe të mëdha që mund të shihen nga disa metra larg, Tatuazhe të vogla, më diskrete janë gjithashtu një mundësi e mirë për burrat dhe gratë. Ata janë tatuazhe elegante dhe kanë tendencë të pëlqejnë shumë.

tatuazh i vogël në këmbë

Tatuazhet me emër të vogël mund të jenë gjithashtu një mundësi e mirë për të kryer një tatuazh me kuptim për ju pa nevojën që ai të duket shumë. Mund të jetë një tatuazh minimalist, me stil të thjeshtë, ose i shoqëruar nga simbole të tjerë në një dizajn tatuazhi. 

Vendet ideale për të bërë një tatuazh të thjeshtë mund të jenë kudo në trup, për sa kohë që vendi i zgjedhur është një zonë e vogël. Disa shembuj mund të jenë: kyçi, qafa, këmba, ana e gishtit, në klavikulën ...

Tatuazhi i Nadia!

Edhe pse tatuazhet e vegjël në zona të mëdha të trupit gjithashtu kanë filluar të jenë në modë, jeni ju që në fund të fundit do të zgjidhni vendin që dëshironi më shumë për të bërë një tatuazh të vogël në emër. Disa shembuj të tatuazheve të vegjël në zona të mëdha mund të jenë kofsha, ana e gjoksit, krahu, shpina, etj.

tatuazh i vogël frazë

Dhe sigurisht, një aspekt tjetër që nuk mund të humbni është zgjedhja e një shkronje të mirë për tatuazhin tuaj të vogël të emrit. Zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë, por Mos harroni se është thelbësore që ato që thotë të lexohen mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.