Tatuazhe të vogla dhe të lehta

dizajne të lehta dhe të vogla

Duhet pranuar se mini stil ne jemi të kënaqur. Tatuazhe me dizajne të vogla dhe të lehta kanë ardhur për të qëndruar. Në botën e tatuazheve ka shumë opsione, që nga dizajnet që mbushin zona të mëdha të lëkurës, si psh shpina, dhe që i bëjnë njerëzit t'i vënë re menjëherë; të, nga ana tjetër,  ata që preferojnë diçka më diskrete, vizatime të vogla që kalojnë pa u vënë re. Ata dekorojnë një pjesë të vogël të lëkurës. Dhe ju, cilën preferoni?

Ne, në këtë artikull, do të flasim për këtë të fundit. Në artikujt e mëparshëm kemi folur për stilin minimalist, linear me silueta, por në këtë rast le të flasim për tatuazhet i vogël dhe i lehtë, pothuajse i ngjashëm me një vizatim për fëmijë. Dhe që edhe pse mund të kalojnë pa u vënë re nga të tjerët, do të jenë plot ndjenja për ne. Një tatuazh që ka një histori të fshehur pas tij nuk duhet të jetë i madh. Këto dizajne mezi masin disa centimetra dhe mund të jenë simbole, ndonjë formë gjeometrike... Lista është e gjatë.

Pse dizajne të vogla?

Ka disa arsye që mund të na bëjnë të zgjedhim këtë lloj dizajni: ndonjëherë mund të jetë për shkak të arsye pune. Mjerisht, ekziston ende stigma që lidhet me tatuazhet dhe çfarë lloj personi i mban ato, diçka krejtësisht e gabuar, por gjithsesi ndodh. Shumë kompani kanë një politikë strikte "Pa tatuazhe ose piercing" midis kërkesave të tyre. Që do të thotë se duhet t'i mbulojmë nëse janë në zona që shihen, kështu që një tatuazh i vogël mund të ndihmojë. Kjo është shumë më e lehtë për t'u mbuluar sesa një mëngë krahu, për shembull.

Një arsye tjetër mund të jetë se a stil më minimalist, i thjeshtë, ose për shkak se thjesht dëshironi tatuazhin në një zonë të vogël të trupit, si gishti, pas veshit ose në një zonë intime, madje mund të ndodhë që të mos dëshironi që ai të shihet, si një sekret.

Por e vërteta është se ky opsion stili mbart me vete disa avantazhe, të tilla si, për shembull, se ato janë shumë më tepër shpejt për të bërë, dhimbja është dukshëm më e vogël, diçka që vlerësohet! Çmimi është më i lirë dhe koha e shërimit është më e shkurtër. 

Zgjedhja e tatuazheve të vogla dhe të lehta

Tani le të shkojmë te gjëja e rëndësishme, a e keni marrë defektin e tatuazhit tani që vera ka mbaruar? Apo më në fund keni vendosur dhe do të bëni tatuazhin tuaj të parë? Në këtë rast, një tatuazh i vogël dhe i lehtë është alternativa më e mirë për të filluar. Ndoshta keni parasysh të shkoni në një studio për të marrë këshilla, gjë që është e mrekullueshme, por është gjithmonë mirë të shkosh me një ide bazë. Diçka me të cilën ndiheni rehat, pasi do të zbukurojë një pjesë të trupit tuaj, qoftë edhe mini. Kështu që nëse ajo që ju nevojitet është një frymëzim i vogël ose një shtytje e lehtë për t'ju ndihmuar të vendosni, ne do t'ju tregojmë disa dizajne të bukura për tatuazhin tuaj të ardhshëm, ide të vogla, të lehta dhe të bukura që do t'ju pëlqejnë.

pilivesa

A ju tërheq ky insekt i vogël fluturues? Si rregull, insektet nuk janë zakonisht kafshët më të njohura, por pilivesa janë një prej tyre. nga më të zgjedhurit për të bërë tatuazh. Zakonisht lidhen me krijimtarinë dhe lirinë. Dhe ka atë pikën origjinale.

Zemër

Një nga klasikët e mëdhenj dhe një mundësi e shkëlqyer si tatuazhi i parë; e thjeshtë dhe e thjeshtë. Gjëja më e mirë është se përshtatet në shumë zona të trupit, gishtat, shpatullat, pas veshit... Ja disa shembuj.

pikëpresje

Një nga modelet më të tatuazhuara, edhe pse duket e thjeshtë dhe e pakuptimtë, nuk mund të jetë më larg realitetit. Është një simbol që përfaqëson forcën e brendshme, një pikë kthese në jetë. 

Përveç kësaj, dizajnet mund të jenë shumë kreative, në formën e një mace, me zemër, madje edhe një notë muzikore. Dhe nuk ka pse të jetë një vepër e zezë, mund të jetë me ngjyra, me bojëra uji ose të kuqe, do të jetë brutale.

Aeroplanët

Adhurues të udhëtimit, të lirisë? Nëse përgjigja është po, këto dizajnet e avionëve Do t'i doni dhe jam i sigurt se do të duken të shkëlqyera në lëkurën tuaj.

Rosas

Një të vogël, diskrete dhe e thjeshtë rozë, pas veshit ose në pjesën e pasme të qafës, nëse keni flokë të gjatë ose mesatarë, do të shihet vetëm nëse i lidhni flokët lart, përndryshe do të jetë sekreti juaj. Edhe pse nëse ju pëlqen stili pixie, asgjë sekrete.

Valët 

Dashamirët e detit? Atëherë kjo valë e vogël do t'ju bëjë të dashuroheni dhe gjithashtu do t'ju kujtojë ndjesinë që të jep sodit detin Mund ta kombinoni me një diell si në imazhet që ju lëmë.

Astros

Një tjetër dizajn i vogël që do të duket i mahnitshëm është ky kombinim i vogël. Ose veç e veç, një në çdo gisht, për shembull, ose pas veshit. Opsionet janë të pakufishme.

buzëqeshje

Si jeni një fytyrë të qeshur? Një kujtesë e vogël që nuk duhet të humbisni buzëqeshjen tuaj. Në mot të keq, fytyrë të mirë!

Kamera fotografike

Adhurues të fotografisë? Atëherë ky është dizajni që po kërkoni, diçka që përfaqësojnë atë dashuri për të kapur momentet më të rëndësishme të jetës suaj.

kafene

Le të shohim, ngre duart lart kafeinas, ata që pa një kafe në mëngjes nuk janë njerëz. Ky dizajn është për ju.

Kafshët

Ndoshta ju preferoni diçka pak më "të lezetshme", si kafshët tuaja shtëpiake, gjurmët e tyre, për shembull. Ose një kafshë për të cilën ndiheni të prirur.

libra

Kush nuk është kapur nga një histori e mirë në një moment të jetës së tyre? Nuk ka pse të jetë një roman, mund të jetë një manga, një roman grafik, madje edhe një fik. Por me siguri ju ka përthithur dhe pa e kuptuar keni pasur kaq shumë në mëngjes. Nëse jeni një nga këta, atëherë a vizatim i vogël dhe i lehtë i një libri Do të ishte e mrekullueshme si një tatuazh.

Siç mund ta shihni, modelet e vogla dhe të lehta janë shumë të ndryshme.

Dhe nëse për fat e keni vendosur tashmë, mbani mend se është shumë e rëndësishme që të bëni tatuazh në një vend që respektoni të gjitha masat higjienike, dhe ajo ndiqni udhëzimet e tatuistit sa për kurat e mëvonshme që të mos ketë infeksion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.