Tatuazhe nga Zelda, po aq mundësi sa rupees në bar

Tattoo Zelda

Hej! Dëgjo! Sot ne kemi përgatitur një artikull në lidhje me tattoos Zelda! Kështu që lexoni këtë artikull që të përgatiteni, ata thonë se është e rrezikshme të shkosh vetëm.

Çfarë është Legjenda e Zeldës?

Tattoos këmbët Zelda

(Burim).

Fillimi i sagës filloi me konsolën e parë Nintendo, NES, në vitin 1986. Lidhja, jo Zelda, duhej ta shpëtonte Princeshën Zelda, tani po, nga kthetrat e Ganonit të lig. Por për këtë ai do të duhej të mblidhte 8 fragmentet në të cilat Zelda ndau Triforcën e Urtësisë në mënyrë që Ganon të mos e merrte atë.

Dhe kjo, pak a shumë, është historia që përsëritet në shumicën e lojërave (disa, si Majora's Mask, marrin një rresht tjetër): Ganon përpiqet të marrë Triforce për të pushtuar botën, dhe Zelda dhe Link përpiqen ta shmangin atë. Mund të tingëllojë si një komplot i thjeshtë, por në të vërtetë ndjek skicën themelore të të gjitha historive heroike për të cilat flet Joseph Campbell në Heroi me një mijë fytyra. Ndoshta kjo është arsyeja pse duke përsëritur një skemë që të gjithë e kemi brendësuar, saga e videogame arrin të na bllokojë aq shumë (dhe rastësisht na tundon me komike, lodra, koncerte ...).

Tatuazhe Zelda, nga çfarë mund të frymëzohemi?

Tattoos Shield Zelda

(Burim).

Këtu keni mundësi për të ndaluar një makinë. Nga një Lidhje, Zelda, Ganon ose një personazh tjetër, si mbreti, i dorëzimit që ju dëshironi (unë mbaj një nga Lidhjet e Zgjimit të Linkut). Ju gjithashtu mund të bazoheni në një objekt, të tilla si shpata kryesore ose Triforce. Apo ndoshta kombinoni Triforce me fytyrën e secilit karakter (ata thonë se secili fragment i Triforce është i lidhur me një karakter).

Shfrytëzoni rastin t’i jepni një ngjyrim, ato duken shkëlqyeshëm me pjesët e bazuara në këto lojëra video!

Dhe deri më tani artikulli i sotëm. A po planifikoni të bëni tatuazhe Zelda? A e keni tashmë një? Lini mesazhet dhe mendimet tuaja në zonën e komenteve.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.