Tatuazhet më të famshme në fytyrë: një trend i ri që ka gjithnjë e më shumë ndjekës

tatuazhe-në-mbulesë të fytyrës

Tatuazhet e fytyrës nuk janë të reja., janë përdorur në shumë kultura për të mbajtur gjallë rrënjët e tyre tradicionale, është një mënyrë e shprehjes së trupit të përdorur për shekuj.

Në zonën polineziane kishin ndikim maori, aty bënin tatuazhe fytyrat e tyre me dizajne shumë origjinale, më vonë bota perëndimore do t'i merrte si diçka dekorative dhe një mënyrë për të shprehur artin.

Sipas ekspertëve, tatuazhet e para të fytyrës Maori quheshin "moko". Bëhej fjalë për linja që mbulonin fytyrën, çdo dizajn ishte unik, vizatimi merrte parasysh formën, tiparet dhe shprehjen e çdo personi.

Sot tatuazhet e fytyrës janë në modë dhe fitojnë çdo ditë më shumë ndjekës. Më të rinjtë vendosin të bëjnë tatuazh në ballë, faqe, apo edhe në vetulla.

Duhet të dini nëse po mendoni të bëni tatuazhe në fytyrën tuaj, lëkura është shumë më e brishtë se pjesa tjetër e trupit. Prandaj, është shumë më e vështirë të bësh tatuazh, sikur artisti të futet shumë thellë me gjilpërën linjat mund të rrjedhin gjak dhe puna është shumë më e ndërlikuar. Mund të lërë pas një tatuazh të padukshëm që është pothuajse e pamundur të fshihet.

Tatuazhet e fytyrës zbehen pak më shpejt dhe e kanë shumë të vështirë të qëndrojnë në top formë me kalimin e kohës. Gjithashtu, duhet të jeni të kujdesshëm ndaj ekspozimit në diell sepse është e mundur që të ndodhë çngjyrosja e tatuazhit.

Më pas do të shohim disa nga modelet më të famshme dhe më të njohura të tatuazheve në fytyrë, me siguri që ato janë për njerëz të guximshëm dhe me shumë personalitet. Mund të bëni dizajne të vogla dhe diskrete ose pjesë më të mëdha dhe më kreative.

Tatuazhe në fytyrë me zemër

tatuazhe-në-fytyrë-zemër

Ky dizajn është shumë popullor dhe ka shumë mundësi dhe madhësi për të zgjedhur. Por ju mund të zgjidhni diçka më të vogël dhe më abstrakte. Zemra është një ikonë e lidhur me dashurinë, por ajo mund të përfaqësojë guximin për t'u shprehur në fytyrën tuaj.
Gjithashtu në homazh për një qenie të ndjerë, në këto raste ngjyra është e rëndësishme. E zeza mund të përfaqësojë zinë dhe humbjen, dhe e kuqja pasionin dhe dëshirën.

tatuazhe në fytyrën e kryqeve

tatuazhe-në-fytyrë-kryqe

Në rastin e këtij dizajni kryqet në përgjithësi mund të lidhen me besimin dhe fenë, Ata janë një mundësi e shkëlqyer për t'i shprehur ato. Mund të shoqërohet gjithashtu me dashuri dhe përkushtim të pakushtëzuar.

Tatuazhe në fytyrë fjalë ose emra

tatuazhe-në-fytyrë-fjalë-njeri

Dizajni i fjalëve apo emrave brenda botës së tatuazheve po bëhet shumë popullor.

tatuazhe-në-fytyrë-fjalë

Në rastin e tatuazheve në fytyrë, një citim i shkurtër ose një slogan, një fjalë që lidhet me brendësinë tuaj, mund të jetë një shprehje e shkëlqyer e personalitetit tuaj, mund t'ju përshkruajë me një fjalë Çfarë doni t'i shprehni botës?

tatuazhe në fytyrë lot

tattoo-on-the-face-lot

Dizajni i tatuazhet e fytyrës me pika loti ato më së shpeshti shihen pranë njërit sy dhe ndonjëherë në të dy.
Këto lloj dizenjosh janë shpesh intriguese, për një kohë të gjatë u lidh me njerëz që kishin precedentë penalë.

Ju mund të zgjidhni ta bëni këtë dizajn duke përfshirë kuptimin që dëshironi të shprehni. Mund të jetë shprehja e një dhimbjeje specifike në jetën tuaj ose një humbje.

Tatuazhe të fytyrës me yje

tatuazhe-në-fytyrë-e-yjeve

Ky dizajn është shumë i popullarizuar si për gratë ashtu edhe për burrat. Ato mund të nënkuptojnë prosperitet, bollëk, fat të mirë. Është një dizajn i përjetshëm, mbani mend këtë yjet janë një dizajn i lezetshëm për të ndriçuar rrugën tuaj. Mbi të gjitha, nëse po mendoni të merrni vendime, ose të filloni një rrugë të re në jetën tuaj.

Tatuazhet e fytyrës Maori

tattoos-on-the-face-maories

Këto dizajne në fytyrë korrespondojnë me tatuazhe fisnore të kulturës maori.

tatuazhe-maories-fytyrë-grua.

Ato janë bërë shumë të njohura si nga meshkujt ashtu edhe nga femrat dhe synimi është të japin informacion për familjen, pozitën shoqërore dhe arritjet që kanë arritur në jetën e tyre.

Tatuazhe në fytyrën e vizatimeve gjeometrike

tatuazhe-në-fytyrë-vizatime gjeometrike

Hartimet e Vizatimet gjeometrike në tatuazhe përfaqësojnë ekuilibrin. Ka dizajne të ndryshme me shumë kombinime dhe modele që janë të frymëzuara nga tradita mistike e gjeometrisë së shenjtë.

gjeometrike-tatuazhe-hyrje
Artikulli i lidhur:
Tatuazhe gjeometrike: dizajne origjinale me kuptime mbresëlënëse

tatuazhe në fytyrën e trëndafilave

tatuazhe-në-fytyrë-trëndafila

Tatuazhet me trëndafila kanë qenë gjithmonë shumë të njohura në çdo pjesë të trupit dhe do të vazhdojnë të jenë ashtu siç janë të përjetshëm. Ajo simbolizon dashurinë, bukurinë, bollëkun, festimet, lindjet, ndër të tjera.

tattoo-on-the-fytyre-trëndafila-njeri

Mund të shtohet një ngjyrë për t'i dhënë më shumë kuptim rozë ose të kuqe.

tatuazhe të vogla në fytyrë

tatuazhe të vogla në fytyrë.

Brenda tatuazheve në fytyrë, modelet e vogla janë shumë delikate, Ata janë gjithashtu shumë të habitshëm për të qenë të drejtë në fytyrë. Ju mund të bëni dizajne të një objekti të caktuar shumë të vogla ose thjesht pika. Është për t'ju frymëzuar dhe nëse guxoni, mund të bëni dizajne më të mëdha ose më komplekse.

Për të përfunduar, ne kemi parë një mostër të vogël të modeleve më të famshme dhe të njohura të tatuazheve në fytyrë.
Ka një shumëllojshmëri të gjerë të dizajneve dhe madhësive, por duhet të keni parasysh se çfarë Duhet të mendoni me shumë kujdes për dizajnin që do të bëni pasi ekziston mundësia që nuk mund ta fshini kurrë. plotësisht.

Edhe pse lazerët kanë bërë një rrugë të gjatë në heqjen e tatuazheve, duhet të jeni të vetëdijshëm për këtë ndoshta mund të mbetet një hije shumë e lehtë dhe do të jetë e vështirë të mbulohet pasi fytyra juaj është një zonë shumë e dukshme.
Diçka që duhet mbajtur parasysh është se në shoqëri jo të gjithë njerëzit e shikojnë atë me sy të mirë dhe një tatuazh në fytyrën tuaj mund të ndryshojë jetën tuaj përgjithmonë.

Gjithashtu ka të ngjarë që mund t'ju bëjë të vështirë në vendin tuaj të punës. Mund të sjellë një lloj kufizimi në jetë në përgjithësi pasi tatuazhet e fytyrës shpesh janë lidhur me kulturat e bandave.

Për të gjitha implikimet duhet të mendoni mirë nëse ia vlen të bëni një tatuazh në fytyrën tuaj pasi do t'ju duhet ta prekni herë pas here ndërsa zbehet.

Mos harroni se të gjitha veprimet kanë pasoja, prandaj, duhet të përballeni me vendimet që merrni çdo ditë të jetës tuaj. Nëse i keni marrë parasysh të gjitha implikimet dhe keni zgjedhur dizajnin për t'u lidhur me emocionet dhe stilin tuaj të jetesës, tani jeni gati të jeni në gjendje të bëni tatuazh dhe ta shijoni atë në trupin tuaj.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.