Tatuazhet e luftëtarit Geisha

Admirimi dhe kurioziteti ndaj kulturës orientale ka qenë gjithmonë i pranishëm. Dhe në botën e tatuazheve, një tatuazh geisha është një nga motivet më të përsëritura, me stil anime/manga, realist, neo, me shpata, maska ​​oni, lule, fansa... Dizenjot janë shumë të larmishme. Në këtë postim do të fokusohemi në tatuazhet e geishave luftarake.

Një personazh që ka gjeneruar gjithmonë shumë kuriozitet. I ngatërruar gabimisht me femrat e natës, një geisha konsiderohej shumë më tepër si "gruaja perfekte". Të aftë për të argëtuar burrat dhe për t'i bërë ata klientë besnikë. Dinak dhe i zgjuar. Përfaqëson joshjen dhe tërheqjen që gratë e bukura dhe inteligjente mund të krijojnë. 

Geishat u trajnuan që nga fëmijëria, maikos, në artet e bukura, muzikë, vallëzim, këndim, të gjitha me qëllim të argëtimit të klientëve meshkuj. Ata ishin njohës të mirë të kulturës, historisë, madje edhe politikës. Ata duhet të jenë gjithmonë të rregulluar mirë dhe të jenë dëgjues të mirë.

Ata simbolizonin feminitetin, bukurinë. Si rregull i përgjithshëm ata përdornin ngjyrën e kuqe, si në buzë ashtu edhe në kimonot e tyre. Kjo ngjyrë simbolizon pasionin, joshjen, cilësitë e pranishme në çdo geisha.

Në kulturën lindore, Tatuazhet geisha nuk janë vetëm një dizajn i zgjedhur nga gratë: Ajo është veshur me krenari edhe nga meshkujt, të cilët zgjedhin dizajne më të dhunshme, apo me motive më luftarake.

Siç kemi komentuar në fillim, Një nga temat më të përsëritura kur kërkoni një dizajn geishe për tatuazh është ajo që e përfaqëson atë si një luftëtare, gjithë feminitetin dhe bukurinë., me një prekje force, herë me armaturë samurai, herë me shpatë. Nëse jeni duke kërkuar për një dizajn që kombinon këto tre cilësi, ky artikull është për ju. Dhe ju e dini, djem dhe vajza, gjinia nuk ka rëndësi këtu.

Kur kërkojmë një dizajn që përfaqëson gjithçka ose që duam, ndonjëherë nuk mund të gjejmë ato që duam ose që kemi imagjinuar, madje se cila zonë do të ishte më e përshtatshme për të bërë tatuazh këtë lloj dizajni. Këtu do t'ju tregojmë disa dizajne që mund t'ju ndihmojnë gjeni frymëzim, ose me çfarë mund të merrni një ide më të qartë se çfarë dëshironi të dekoroni lëkurën tuaj. Pastaj varet nga imagjinata juaj dhe të gjeni një artist tatuazhesh që mund t'i sjellë në jetë idetë tuaja. Shkoni për të.

Geisha me tatuazh shpate

Siç mund ta shihni në imazhe, mënyra se si përfaqësohet geisha është me një kombinim të bukurisë femërore në ekuilibër me forcën e brendshme të çdo gruaje. Mund të interpretohet si metaforë. Geishat ishin luftëtarë në zemër, të gatshëm për të mbijetuar me çdo kusht, armët e tyre nuk ishin katanat apo thikat, por las palabras, mënyra e tij e të vepruarit.

geisha në forca të blinduara

Në këtë lloj dizajni kombinohen edhe të gjitha cilësitë që kemi komentuar gjatë gjithë postimit. Edhe pse ne duam diçka delikate që përfaqëson bukurinë, ajo nuk duhet të jetë edhe një dizajn i fuqishëm, që përcjell forcë dhe një ndjenjë lufte. Një mënyrë origjinale për të përfaqësuar shoqërinë e sotme përmes një personazhi me kaq shumë histori. Pra, nëse jeni duke kërkuar për diçka të tillë, që pasqyron luftën tuaj të brendshme, lëkura e Geishës së Armored Warrior do të ishte një vend i mrekullueshëm për të filluar. Këto janë vetëm ide, mund të shtoni të gjitha detajet që dëshironi, ta bëni më realiste. Gjëja më e rëndësishme është që ajo të pasqyrojë atë që dëshironi të përcillni.

Tatuazh me maskë geisha

Por ka mundësi që të kërkoni diçka me një prekje fantazie, misteri. Kjo është arsyeja pse ne ju sjellim këto modele geishash luftëtare me maska ​​me qepe, e keqe. Më parë, kishte njerëz që i konsideronin ata demonë, të aftë për t'i çmendur njerëzit dhe për t'i manipuluar me vullnetin e tyre, demonë. me të tijën grimi ia fshehu fytyrën, ata krijuan një “maskë” me të cilën u përballën me botën. Bojën e tij luftarake, diçka që e bëjmë edhe sot, shumë prej nesh e vendosim grimin për të fshehur pasiguritë apo për t'u zbukuruar, e fshehim në një farë mënyre. Të njëjtën gjë bënë edhe ata, kur erdhi nata vunë bojën e luftës dhe hynë në “fushëbetejë”, festime, ceremoni çajore, shfaqje. Gjithmonë ka luajtur rolin e gruas perfekte.

Nëse ajo që dëshironi është një dizajn që, përveç cilësive që kemi përmendur, është i mbështjellë me një aureolë fantazie, ky është dizajni juaj. Nëse po kërkoni një mënyrë për të nxjerrë në pah atë mister, pse të mos zgjidhni një dizajn si ky?

zonat për të bërë tatuazh

Nëse pak a shumë tashmë e keni dizajnin, por jeni ende pak në dyshim zona më e mirë për tatuazhe geisha juaj e mrekullueshme luftëtare. Ne do t'ju tregojmë se cili do të ishte alternativa më e mirë për këtë lloj dizajni.

prapa

Zona e parë që ne rekomandojmë është padyshim pjesa e pasme. Është një zonë e gjerë ku tatuazhet e mëdha duken të mahnitshme. Me siguri do t'ju rekomandojë edhe artistja e tatuazheve.

Ju mund të bëni një tatuazh geisha në shpinë

Krah

Zona e dytë janë krahët, është e rëndësishme që artisti i tatuazheve të përshtatet në mënyrë të përsosur dizajn në krah në mënyrë që rezultati të jetë ashtu siç pritej.

Tatuazhet duken mirë në krahë

këmbë

Edhe pse është një nga zonat më të dhimbshme për të bërë tatuazh, është zona e tretë që ne rekomandojmë. Rezultati ia vlen.

Një tatuazh geishe lufte në këmbë

Shpresojmë se ju ka ndihmuar të gjeni frymëzimin që ju nevojitet. A ka ndonjë prej jush tashmë një geisha që zbukuron lëkurën tuaj? Edhe një gjë: është thelbësore që vendi ku do të bëni tatuazh të ketë licencë dhe të gjitha produktet të jenë të sterilizuara. Ndiqni gjithmonë rekomandimet e bëra nga tatuazhisti për kurat e mëvonshme në mënyrë që tatuazhi të shërohet në mënyrë të përsosur.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.