Tatuazhet në qafë, a lëndojnë?

Tatuazhe në qafë

Ne gjithmonë jemi duke menduar për dhimbjen. Sigurisht, kur flasim për të bërë një tatuazh, është plotësisht logjike. Ne dëshirojmë t'i veshim këto modele në lëkurën tonë, kjo është shumë e qartë për ne. Por është gjithashtu e vërtetë që në më shumë se një rast i japim disa xhiro para se të hedhim hapin. A dhembin tatuazhet në qafë?.

Shtë një zonë që ka gjithnjë e më shumë rëndësi për të shprehur idetë tona. Qafa është një kanavacë perfekte si për simbolet ashtu edhe për frazat e vogla dhe madje edhe një prekje minimaliste. Përveç kësaj, brenda tij, ju mund të zgjidhni anën, pjesën e përparme ose zverkun. Cila mendoni se është zona më e dhimbshme për tu bërë tatuazhe?

Tatuazhe në qafë

Ju gjithmonë duhet të ndaleni dhe të mendoni çfarë lloj dizajni është për ne dhe zonën për të zgjedhur. Nëse e keni të qartë se do të jetë qafa, hapi tjetër do të jetë të vendosni në cilën pjesë të tij. Padyshim, një nga këto pjesë më të zgjedhura është pjesa e pasme ose qafa. Ka shumë njerëz të famshëm dhe të zakonshëm që mbajnë simbole të caktuara ose dizajne të vogla gjeometrike. Diçka shumë simbolike, por gjithmonë diskrete.

Letra kineze tatuazhe në qafë

Ka dizajne të tjera që kapen nga pas veshëve dhe që zbresin në anën e qafës. Në këtë rast, ne mund t'i shohim ato tek burrat dhe gratë. Por është e vërtetë që në të parën, për shkak të mjekrës, mund të jetë pak më shqetësuese në fillim të shërimit. Kështu që duhet ta lini gjithmonë jashtë. Sidomos kur bëhet fjalë për një dizajn mjaft të gjerë që prek zonën e mjekrës. Përndryshe, nuk do të keni probleme më të mëdha se një tatuazh bazë.

A dhembin tatuazhet në qafë?

Ju tashmë prisnit pyetjen dhe si e tillë, edhe përgjigjen. E vërteta është se ne kurrë nuk lodhemi të themi se dhimbja është diçka relative. Më shumë se gjithçka sepse çdo person ka një prag tjetër dhimbjeje. Çfarë mund të jetë shumë e dhimbshme për disa, të tjerët e tolerojnë atë mjaft mirë. Duhet ta dini që zonat ku lëkura është më e trashë, do të lëndojnë më pak. Përkundrazi, kur afrohemi më afër pjesëve me kocka, atëherë po që dhimbja do të jetë pak më e fortë.

Dizajne Tatuazhesh Qafa

Nëse vendosim një shkallë nga 1 në 10, duhet thënë se tatuazhet në qafë do të lëndojnë rreth 4. Kjo do të thotë, nuk është dhimbja më e keqe. Një dhimbje mesatare, që nëse zgjidhni një tatuazh i thjeshtë dhe diskret, me siguri do ta toleroni në mënyrë të përsosur. Por unë këmbëngul, gjithnjë do të varet nga secili. Isshtë vetëm një përafrim kur flitet për një shkallë dhimbjeje. Me siguri do të gjejmë dëshmi për ata që mezi lëndojnë dhe të tjerët, që panë të gjitha yjet dhe disa yje. Po kjo para qafës, mund të jetë dhimbje më e fortë. Edhe pse nëse nuk e kishit në mendje këtë fushë, as ju nuk duhet të shqetësoheni. Nuk është e zakonshme të zgjidhni këtë zonë për një tatuazh të parë. Sidoqoftë, duhet të theksohet se nëse modeli juaj do të jetë në qafë, atëherë niveli i dhimbjes do të jetë ende më i ulët se sa u përmend.

Emrat tatuazhe në qafë

Po, zona e qafës ose pjesa e sipërme e shpinës Shtë midis dy dhe tre prej 10. Pra, është përsëri një lajm më i mirë se ai i mëparshmi. Pra, jini të përgatitur të përjetoni siklet, por jo dhimbje të forta. Procesi i shërimit do të zgjasë afërsisht tre javë. Ju do të duhet të ndiqni udhëzimet e tatuazhistit dhe të pastroni zonën, si dhe të aplikoni kremin e rekomanduar. Ju do të shihni se sa shpejt harroni gjithçka që lidhet me dhimbjen dhe do të shijoni tatuazhin tuaj të përsosur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.