Tatuazhe në kyçe: avantazhet dhe disavantazhet

Një tatuazh, të dy kyçet e dorës ose i gjithë krahu si tatuazhi horimono - ju zgjidhni

Një tatuazh, të dy kyçet e dorës ose të gjithë krahun: ju zgjidhni

Zona e kyçit mund të tatuohet jo vetëm individualisht por edhe si pjesë e një tatuazhi total ose të pjesshëm të krahut (sigurisht që të gjithë kemi në mendje tatuazhe jakuza që mbulojnë të gjithë bustin dhe krahët, duke përfshirë kyçet, sikur të ishin një këmishë)

kjo zonë Ajo paraqet një seri pengesash në krahasim me të tjerët që duhet t'i marrim parasysh. Ashtu si pjesët e tjera të trupit me pak mish ose ind dhjamor, tatuazhi në kyçe mund të jetë shume e dhimbshme, (megjithëse jo të gjithë bien dakord për këtë pikë)

Karakteristikat e tatuazhit në kyç

Sa më i përpunuar tatuazhi në kyç, aq më shumë ka të ngjarë të dëmtojë një venë

Sa më i përpunuar tatuazhi në kyç, aq më shumë ka të ngjarë të dëmtojë një venë

Ajo që është e padyshimtë është se është një sipërfaqe e rrezikshme për të bërë tatuazh, veçanërisht pjesa e brendshme e kyçit, pasi furnizimi me gjak i kyçit dhe dorës vjen nga arteriet ulnare dhe radiale dhe kjo është shumë sipërfaqësore kur i afrohemi kyçit (në fakt përdoret për të marrë pulsin).

Për këtë arsye, është thelbësore që tatuazhi të jetë një profesionist i shkëlqyeshëm; Sidoqoftë, edhe duke patur sigurinë absolute që janë (dhe që nuk i keni kurrë) ata që paraqiten venat e trasha (sidomos arteria radiale distale dhe vena cefalike) nuk duhet të rrezikojë të shpohet dhe të dëmtohet rëndë.

Më tej tatuazhi është nga kyçi, aq më lehtë do të jetë ta fshehni

Më tej tatuazhi është nga kyçi, aq më lehtë do të jetë ta fshehni

Shtë një zonë e dukshme, megjithëse mund të mbulohet me mëngët e këmishës në dimër (dhe gjithashtu varet nga sa afër dorës është) do të jetë e dukshme në verë, kështu që nuk duhet të tatuohet nga ata që punojnë në një vend që ndalon tatuazhet , të tilla si gjymtyrët e ushtrisë spanjolle, për shembull.

Tatuazhi në kyç nuk është nga ata që vesh më shumë, por po zbehet me kalimin e kohës meqenëse do të pësojë fërkimin e mëngëve të rrobave, megjithëse mund ta shmangni duke i ngritur sa herë që të mundeni.

Shpresoj që nëse vendosni të bëni tatuazhe në dore ndiqni këto rekomandime në mënyrë që rezultati përfundimtar të jetë i kënaqshëm dhe të mos ju shkaktojë probleme të panevojshme për të cilat më vonë mund të pendoheni.

Më shumë informacion - Zona ideale e trupit tuaj për një tatuazh

Burimet - Enciklopedia.

Fotografitë - Anna Hirsch në Flickr, Deanna Wardin në Flickr, Brian Herbst në Flickr


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.