Тетоважи со солзи и нивното значење

Тетоважи со солзи

Иако нема да навлегуваме во детали за односот што светот на тетоважите го чуваше од своето потекло со светот на криминалот и „лошиот живот“, јасно е дека денес овој факт е веќе минато и во денешно време носи еден или повеќе тетоважи не се синоним за лоша личност. За жал За да се дојде до ситуацијата дека многу луѓе продолжуваат да ја имаат оваа идеја за уметноста на тетовирање, постојат некои видови тетоважи кои влијаеле директно на тоа. На пример, јас се осврнувам на тетоважите поврзани со затвореници.

И тоа е тоа, како што добро знаеме и коментиравме по повод во Тетовирање, според кои региони во светот, во затворите постои автентичен вокабулар и метод на комуникација преку тетоважи. Во зависност од тетоважите што ги имате и нивната локација на телото, ќе им испратите порака на останатите затвореници. И покрај ова, и како што велам, не е време да зборуваме за тоа, иако ќе третираме многу деликатен вид тетоважа.

Тетоважи со солзи

Мислам на Тетоважи со солзи и нивното значење. Тие се длабоко симболични дизајни и, доколку се направени на нивната природна локација, односно точно под окото, одлуката треба внимателно да се разгледа. Никогаш не треба да се сфаќа лесно бидејќи е многу чудна тетоважа што може да доведе до грешки и да ви донесе повеќе од еден проблем, иако не треба да биде така.

Како што рековме, Тетоважите со солзи се едни од оние тетоважи кои се поврзани со затворската средина и припаѓаат на организирана криминална банда. Тетоважите со солзи обично се тетовираат на аголот на окото или на самиот образ под него. Тие традиционално го претставуваа времето поминато во затвор. Иако, тие обично се истетовирани за да запомнат дека сме поминале низ многу болен и тажен период во животот.

Од друга страна, тетоважи со солзиВо зависност од бројот на истетовирани солзи, тие исто така можат да претставуваат број на лица убиени од затвореникот.

Фотографии од солзи тетоважи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.