Стилови на тетоважи: геометриски

Геометриски тетоважи

Се враќаме на нашата серија статии во кои сакаме да истражуваме и да разговараме за различните стилови на тетоважи што постојат денес. Некои од нив се со нас многу, многу години, додека многу други роден релативно неодамна. Денес ќе зборуваме за еден од стиловите за тетоважа кои се во мода меѓу хипстерските мода и другите субкултури и урбани мода. Геометриски стил на тетоважа.

Тоа е стил чие име кажува сè. Кругови, квадрати, триаголници и други геометриски форми имаат место во овој вид тетоважи. Многу е вообичаено да се најдат тетоважи на животни чија форма е направена од овие типови форми. Како што велиме, тоа е стил на тетоважи, кој стана модерен релативно неколку години. И има различни доблести.

Геометриски тетоважи

Од една страна мораме es минималистички стил на карактер во кој има простор само за фини, чисти потези во црно. Бојата е дозволена во ретки прилики, а во најголем дел од времето, тоа се должи на спојување со други стилови на тетоважи, за што ќе коментираме подоцна. Не можеме навистина да кажеме дека геометрискиот стил на тетоважа има дефинитивно потекло, туку станува популарен со текот на годините. Особено што овој вид едноставни, елегантни и „чисти“ тетоважи како што сакам да ги дефинирам, се во мода.

Стил што може да се спои со други

Геометриски тетоважи

И тоа е една од главните доблести што можеме да му ја дадеме на геометрискиот стил на тетоважа. Како што можете да видите на сликите (и во галеријата на крајот од статијата), тоа е еден вид тетоважа која совршено може да се вклопи во други стилови. Интересна комбинација е да се создаде геометриски дизајн и потоа да се додаде допир на боја со акварел во стил на тетоважа (акварел). Ние исто така можеме да го сториме истото со создавање геометриски форми, но како точка. Затоа, исто така, би изгледало одлично со допир на стил на тетоважа со точки.

Слики од геометриски тетоважи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.