Минималистички тетоважи со лавови: дизајни за сите вкусови и нивните одлични значења

тетоважа-на-лав-минималистичка-покривка

На тетоважи со лав тие можат да имаат неколку значења без разлика каква големина ќе го направите дизајнот. Лавот е многу популарно животно во светот на тетоважите бидејќи симболизира сила, храброст, храброст и мудрост.

Тој е крал на џунглата, Тоа е многу заштитно животно со семејниот клан. Затоа, ако имате слободен дух, го сакате контактот со природата и се чувствувате многу силно да го заштитите вашиот семеен клан, тоа е идеалниот дизајн за вас.

Сепак, лавот е жестоко животно кое може да биде многу опасно за луѓето, па затоа една од пораките што оваа тетоважа може да ја симболизира е да се поврзете со сопствената сила и храброст, што може да биде и физички и духовно.

Генерално, тетоважите со лав секогаш изгледаат многу важно и моќно, а дизајните можат да бидат едноставни, во мали димензии како оние што ќе ги видиме во различни дизајни. Но, тие можат да се комбинираат со други елементи и крајната цел е прекрасен дизајн со сета симболика на оваа моќна мачка.

Следно, ќе видиме неколку минималистички дизајни на тетоважи со лав со одлични значења за да донесат моќ и храброст на вашата кожа.

Минималистички тетоважи со лавови во зодијакот

лав-рака-тетоважа
Овој дизајн на мал лав во рака е идеален доколку сте хороскопски знак Лав. Да потсетиме дека знакот Лав е претставен со лав, па затоа, многу луѓе од тој знак се одлучуваат да го добијат овој дизајн поради карактеристиките што ги претставува: храброст, лидерство, храброст, силен, енергичен.

Тетоважи со лав на раката

тетоважа-на-лав-рака-жена.
Овој дизајн е идеален за жени бидејќи е многу нежен и женствен. Може да симболизира силна и борбена личност бидејќи лавовите ги имаат овие карактеристики и кои се типични и за мажите и за жените.

тетоважи со силуета на лав

минималистички-лав-тетоважи
Ова е дизајн кој може да се користи и за мажи и за жени. И покрај тоа што е мала, во која ја гледаме силуетата во црна боја, без премногу детали, со фини линии, таа ги претставува сите карактеристики на оваа смела мачка.

Тетоважа за добивање сила, храброст, самодоверба, ако ви се потребни овие карактеристики во овој период од вашиот живот.

Лав со тетоважа со круна

тетоважа-лав-со-круна
Тоа е мал дизајн, но со големо значење. Тетоважа со лав со круна Тоа е поврзано со авторитет, сила и лидерство, се карактеристики на оваа мачка. Тоа е одличен дизајн ако започнувате нова работа или сакате да стекнете изобилство во сите аспекти од вашиот живот, со храброст и смелост да го постигнете тоа.

Лавови тетоважи со триаголници

лав-со-триаголник-тетоважа
Во овој случај гледаме дека тетоважата на лав со три триаголници е одлична комбинација бидејќи се основни елементи на геометријата и симболизираат смиреност и рамнотежа. Со нивно комбинирање со други елементи или со животни и избирање да направат тетоважи на вашето тело, можете да пренесете чувство на одмор и света симболика.

Минималистички племенски тетоважи со лавови

племенски-минималистички-лав-тетоважи
Иако дизајнот е едноставен, ги гледаме трагите дека се работи за племенска тетоважа со дизајн на лав. На племенски тетоважи со лавови Тие се многу популарни и главата често се вградува во различни дизајни што додава помоќно значење на големото уметничко дело.
Племенскиот лав ја симболизира храброста да се надминат многу аспекти во вашиот живот. Без разлика дали се работи за проблематична врска, загуба на сакана личност или борба со некоја болест. Имајќи го на своја кожа ќе ви ја даде сета сила и енергија да излезете од таа ситуација.

Тетоважи со лавови со геометриски дизајни

геометриска-лав-тетоважа
Во рамките на широката разновидност на тетоважи со лав, наоѓаме дизајни каде геометријата е комбинирана со фигурата на мачката. Оваа комбинација носи нов пресврт во дизајнот, изгледа помодерно, футуристички.

Сенките додаваат сложеност и длабочина на дизајнот што го прави попривлечен. Тие се дел од новите училишни дизајни во оваа многу симболична уметност, која бара многу прецизност.

Тетоважа со лав и лавица

лав-и-лавица-тетоважа
Овој дизајн е многу симпатичен, има лав и лавица, Тоа е идеална тетоважа за да одговара со вашиот партнер. Да се ​​потсетиме дека лавовите се многу заштитнички настроени кон својата гордост и своето семејство. Тоа е одличен дизајн за да го почестите и вашето семејство.

Тетоважи и фрази со лав

тетоважа-на-лав-и-фраза
Во овој дизајн го гледаме малиот цртеж на лав со додавање фраза, тоа може да биде име или датум, збор кој ве мотивира и има духовна важност или врска со вашето внатрешно битие. Додавањето фраза или збор го зголемува значењето на симболиката на оваа голема мачка.

Како што видовме, тетоважите на лав без разлика на големината имаат различни значења и нудат бескрајни можности за дизајн. Лавовите уште од античко време биле синоним за храброст и во многу култури тие се почитувани животни, кои се сметаат за моќни животни со голема мудрост.

Најважната симболика што сакате да ја пренесете кога правите тетоважи со лав се храброста, храброста и смелоста. Да го носите на вашето тело е начин да изразите дека сте ги надминале и ги предизвикавте сите тестови и препреки кои се појавија на вашиот пат со таа сила и храброст.

Исто така, може да претставува моќ и машкост и е поврзан со кралското семејство. Исто така, и покрај жестокоста, тие се и симбол на мирот бидејќи тој може да избере мир, иако има голема моќ и успех само со употреба на сила.

Да се ​​потсетиме на тетоважите кои го претставуваат јагнето лав или крилестиот лав, симболи на мирот кои датираат од библиските времиња.
Исто така, симболизира виталност, тие се здрави, силни и енергични сите карактеристики што нашата култура ги доделува на младите.

Мораме да запомниме дека тие играат многу важна улога во симболиката на културите и религиите ширум светот. Тоа е одличен дизајн за носење без разлика дали сте маж или жена, бидејќи на светот ќе му ја покажете вашата сила и храброст, како и вашата голема самодоверба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.