Новата тетоважа на Марио Касас пристигнува со деценија задоцнување: актерот прави племенска тетоважа

Новата тетоважа на Марио Касас

Младиот шпански актер Марио Касас Деновиве го „ловеа“ со одење во студио за тетовирање за да направи тетоважа на еден од глуждовите. Касас не е актер кој многу му се дава на светот на уметноста со мастило и тело, сепак, се чини дека неодамнешните настани во неговиот живот (и лични и професионални) го натераа да донесе одлука да направи тетоважа. Сепак, многу се плашам од тоа Новата тетоважа на Марио Касас доцни една деценија.

И пред да трчате до крајот на овој напис да го напишете своето мислење за да го искажете своето несогласување со мојата изјава, дозволете ми да објаснам. Кога велам дека Нова тетоважа Марио Касас Пристигнува неколку години доцна, се должи на видот на дизајнот што го избра шпанскиот актер. Е за мало племенско подрачје на глуждот на левата нога.

Новата тетоважа на Марио Касас

Очигледно, и како што јасно објаснив во бројни написи за мислење, секоја личност е слободна да го тетовира дизајнот што најмногу го сака на своето тело. Биди А. племенските, сугестивна фраза во интимна област или така „деведесеттите“ нараквици од трње. Сепак, откако ги погледнав сликите што го придружуваат написот, не можев да мислам дека ако нема ништо поинтересно од тоа да можеш да го фатиш во телото.

Во последниве години видовме како се појавуваат нови стилови на тетоважи како „акварел“ или „точкаст“. Без да ги оставам настрана типовите тетоважи кои се во мода во последно време, како што се малите и чиј состав не е преоптоварен. Преглед обележан, но фин и без пополнување. Минималистички тетоважи се исто така уште една многу интересна опција. Како и да е, ќе мора да почекаме актерот да објави фотографија на неговите социјални мрежи „Претставувајќи се“ неговата нова тетоважа од денес не ја има.

Извор - Europa Press


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Химена dijo

    Тоа племе го имаше со години, тоа веќе беше видено во некоја друга пригода. Мислам дека новата е направена од внатрешната страна на ногата бидејќи на други фотографии од тој ден можете да видите област покриена со филм.