Оригинални тетоважи на мајка и ќерка, многу идеи

Тетоважи за мајки и ќерки

Една од главните причини што ги тера луѓето да направат тетоважа на своето тело е loveубовта што ја обработуваат кон член на семејство или пријател. Јасен пример се тетоважи на мајки и ќерка оригинален

Во оваа статија ние ќе зборуваме во длабочина за овој тип на тетоважи, без сомнение, една од најдобрите причини мора да вбризгуваме мастило во кожата.

Причините за тетовирање во чест на нашите родители

Тетоважи за мајки и ќерки

Вообичаено најчесто е да се сретнат млади мајки или татковци кои решаваат да ги почестат своите ќерки или синови со тетоважа. На пример, имињата на момчето или девојчето, нивниот датум на раѓање или дури и цртеж што ги потсетува на нив се многу чести.

Оригинални тетоважи од мајка ќерка

Сепак, во последниве години, станува се повеќе и повеќе модерен отколку мајка и ќерка одат заедно во студиото за тетовирање за да направат заедничка тетоважа. За возврат, овие тетоважи не се ограничени само на чест на синот со имиња и датуми, туку тие имаат тенденција да бараат повеќе личен допир што покажува колку се блиски мајката и ќерката.

Идеи за тетоважи за мајки и ќерки

Оригинални тетоважи сидро на мајка ќерка

Сето ова е многу добро, но, Какви тетоважи за мајки и ќерки можеме да најдеме? Па, вистината е дека опциите се многу разновидни и, како и со кој било друг вид на тетоважа, единствената граница е нашата сопствена фантазија (и квалитетот на уметникот за тетовирање кој ќе нè направи тетоважа).

Половина фраза, идеална и многу популарна

Оригинална фраза за тетоважи на мајка ќерка

(Извор).

Еден од најчестите дизајни во овој вид тетоважи е да се најде фраза поделена на два дела, така што може да биде целосна само ако мајката и ќерката се заедно. Побарајте фраза што ве потсетува едни на други, на пример, од песна, од песна ...

Нецелосни дизајни подготвени за завршување

Мајка ќерка тетоважи на птици

Друга доста интересна опција е да се одлучите за нецелосен дизајн, поделен на половина или што ќе биде завршен кога и двете луѓе се повторно заедно. Тоа е метод за запомнување на нашата loveубов кон мајката или ќерката и секогаш да ја имаме таа посебна личност присутна во нашите сеќавања. И овие тетоважи се прилично убави затоа што покажуваат loveубов кон мајка.

Пар фламинга, симбол на рамнотежа

Оригинални тетоважи од мајка и ќерка во фламенко Оригинални тетоважи на мајка и ќерка од фламинго

Фламинговите се убави животни, со розови тонови изгледаат одлично, а нивната симболика е многу соодветна во заедничката тетоважа помеѓу мајка и ќерка. Фламенко е симбол на удобност што можеме да ја најдеме во друштво на други, како и поддршка и рамнотежа. Побарајте дизајн што ви се допаѓа и на двајцата, можете да изберете фламенко со сув стап, па дури и животни со различна големина за да ви биде јасно кој е најстариот.

Појавување на цвеќе, прекрасен дизајн

Друг елемент што може да даде поголема игра се цвеќињата. Можете да изберете дизајн со цвеќиња чие значење е поврзано со вашиот карактер или дури и со вашите имиња (Роза, Јакинта, Нарциса ...). Ако сакате да го направите уште пооригинален, одберете се за тетоважа која ќе биде комплетна само кога вие двајца сте таму, на пример, со цветна венци на раката.

Сонца и месечина за најмистични

Оригинални тетоважи на мајка ќерка сонце

Меѓу комплементарните елементи, еден што работи совршено помеѓу мајките и ќерките е месечината и сонцето. Тие се две страни на истата паричка, бидејќи едниот го претпоставува денот, додека другиот го преовладува ноќта, а во тетоважата тие работат прекрасно, или со поедноставни дизајни или со други со поезотерен допир.

Птици летаат во слобода

Оригинални тетоважи во кафез за мајки и ќерки

Прекрасна тема за оние мајки и ќерки кои сакаат оригинални тетоважи од мајка и ќерка со кои треба да изразат дека доаѓа време кога ќе треба да ја пуштиме нашата ќерка да лета ... но и понатаму да се сеќавате на нас. Одете по некомплетен дизајн во кој едниот е отворен кафез, а другиот е стадо птици.

Часовници, затоа што времето не поминува за вас

Оригинален часовник за тетоважи на мајка и ќерка

Времето е уште еден од најголемите протагонисти на тетоважите, па затоа не е невообичаено дури и да глуми во дизајни помеѓу мајки и ќерки. Времето, на крајот на краиштата, е единственото нешто што сме и што ни го даваат нашите мајки при раѓање: цел живот да расте и да живее живот.

Цртежи што ве овековечуваат засекогаш

Тетоважи на мајка ќерка

Многу кул идеја, што сигурно сте ја виделе во други статии, е да се одлучите за дизајн кој ќе ви прикаже на поинаков и најзачудувачки начин: земете цртеж од мали и направете тетоважа. Најчесто е да се избере цртеж на ќерката, иако прекрасен е и цртежот за тоа како мајката го замислувала своето семејство кога била мала.

Unalome тетоважи, цел живот во една линија

Оригинални тетоважи од цвеќе на мајка ќерка

Уаломе оригинални тетоважи од мајка ќерка

Веќе разговаравме доволно за овие curубопитни тетоважи, во кои се создава персонализирана линија од најважните искуства во животот на една личност. Како што можете да си замислите, Тоа е особено кул идеја во случај на тетоважи на мајки и ќерки, што може да се комбинира совршено.

Тетоважи на животни кои ве илустрираат

Мајка ќерка тетоважи оригинални тигри

Оригинални тетоважи од мајка и ќерка тигар

Пред да зборувавме за фламинго, но има многу повеќе животни кои можат да изгледаат одлично во тетоважа. Без разлика дали сакате да ја покажете страната на медресата на едната (со лавици и младенчиња, на пример), жестокоста на двајцата (тигрите) или едноставно вашата loveубов кон жабите, тетоважи на животни се опција со илјадници можности.

Стрелки, секогаш напред

Ако, пак, сакате дизајн кој е многу, многу едноставен, можете да ги изберете стрелките. Овие можат да бидат долги или кратки, или да имаат интегриран симбол (како што е бесконечност), но во секој случај тие секогаш имаат значење слично: секогаш треба да одите напред, уште подобро ако го сторите тоа заедно!

Оригами тетоважи, уметност на хартија на вашата кожа

Конечно, Тетоважата со оригами може да биде и басна, особено ако сакате да се одлучите за значење што покажува дека иако сте различни луѓе, имате иста основа (за да можете да се одлучите за брод и авион од хартија, на пример) или за едноставна меморија од детството.

Фотографии од тетоважи за мајки и ќерки

Како што велиме, идеална опција е да се одлучите за тетоважа која е нецелосна, освен ако не сте со вашата мајка или ќерка. Можеби вашата инспирација можете да ја најдете во следната галерија за тетоважи со уште повеќе дизајни за мајки и ќерки и конечно да можете да направите тетоважа во друштво на вашата мајка или ќерка. Во секој случај, чекор што и двајцата ќе го направите и кој ќе послужи за уште повеќе обединување на вашата врска. Сигурно нема да зажалите.

Оригиналните тетоважи од мајка и ќерка се многу убави и многу кул начин да покажат колку сте блиски, нели? Кажете ни ако имате, ако сакате одреден дизајн или какви идеи имате за вашиот дизајн, само треба да ни оставите коментар!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.