Некои линиски тетоважи на раката

Тетоважи на линијата на раката

Дали барате тетоважи на рака? Пред нешто повеќе од една недела веќе разговаравме минималистички тетоважи. И мислам дека дизајни за тетоважа што можете да ги видите денес Тетовирање следете ја оваа тема, сепак, мислам дека едноставноста (на изгледот) и елеганцијата што тие особено ја пренесуваат, тетоважи на линија. И од линии на раката ќе разговараме денес. Иако изгледа како многу лесна тетоважа за правење, ништо не може да биде подалеку од вистината.

Неодамна разговарајќи со неколку уметници за тетоважи беше коментирано дека има многу квалитетни тетоважи кои одбиваат да вршат ваков вид тетоважи поради нивната комплексност. Да се ​​направи „круг“ што е, накратко, она што овие линии го претставуваат и целосно се вртат околу раката е многу тешко. И уште повеќе, обидете се да го направите целосно исправен и без да бидете закривени.

Тетоважи на линијата на раката

Дури и да е така, мислам дека огромното мнозинство ќе се согласи со мене дека резултатот што ни го нуди овој вид тетоважи е подеднакво сензуален и елегантен. Патем, се вели дека овој вид тетоважи на мажи е поврзан со геј светот, но во реалноста нема јасна причина да се размислува за тоа. Сè уште се соочуваме со нова урбана легенда (и покрај фактот што многу геј модели направија таква тетоважа).

Реков, се надевам дека ти се допаѓа ова галерија на линиски тетоважи на раката. Ако прифатите, можеме да направиме уште една компилација од ваков вид тетоважи на друг дел од телото.

Значења на линиски тетоважи на раката

Тетоважа со редови со птици

Иако знаеме дека на многу тетоважи немаат значење само по себе, тие секогаш ќе имаат некоја симболика или друга. Вистина е дека во многу случаи ние ќе бидеме тие што ќе му го дадат тоа значење. Верувањата на секое или личните искуства можат да доведат до уникатен резултат.

Во овој случај, зборуваме за а криминална симболика. Одамна, луѓето што извршиле злосторство беа обележани со симболи многу слични на овие типови линии. Се разбира, како што велиме, времето помина и сега, тоа е јасен синоним за минимализмот. Покрај тоа, станува јасно дека елеганцијата и добриот вкус одат рака под рака. Ако ви се допаѓа ваков стил, не се сомневајте дека само вие ќе го имате последниот збор кога станува збор за значењата.

Во која област на раката правам тетоважа?

Дебели линии тетоважа на раката

Ако веќе ви е јасно дека линиските тетоважи ќе бидат ваш избор, сега треба да се одлучите за нивната позиција на раката.

 • Кукла: Тоа е едно од повеќе дискретни тетоважи но во исто време пософистицирано отколку што имаме. Куклата секогаш ги поддржува оние едноставни дизајни кои имаат многу значење, но не и поголема. Линија или неколку од нив ќе бидат совршени за оваа област.
 • Подлактицата: Овде можете да се обложите на сличен дизајн. Две фини линии заедно Тие можат да бидат вашиот најдобар избор, иако не треба да заборавите дека исто така е многу вообичаено да се види како две широки линии се прилагодуваат на оваа област. Lookе изгледа како да носите убава нараквица.
 • Внатрешна зона: Како оригинален модел, наидовме и на линија што преминува од горе надолу низ целата рака. Се разбира, секогаш во внатрешната област на тоа.

Стилови на линиска тетоважа

Тетоважи на линијата на раката на боите

Иако е еден од главните стилови во овој случај, тоа е тоа линиите украсуваат околу раката. На тетоважи како нараквица Тие се едни од најголемите основи во овој тип. Но, бидејќи честопати бараме оригиналност, тогаш опциите ќе продолжат да бидат многу поразновидни отколку што мислиме.

 • Дебели линии: Може да се одлучите за еден вид нараквица кој ќе биде составен од две широки и покриени линии. Се разбира, ако изгледаат малку досадни, секогаш можете да се одлучите за варијација за која зборувавме. На одреден бран е дозволено да го прескокне правилото на симетрија.
 • Многу фини линии: Ако се одлучите за најдобрите линии, тогаш сигурно ќе направите повеќе од една тетоважа, а можеби дури и повеќе од две. Можете да го поставите многу близу, а исто така ќе создаде совршен и нежен ефект.
 • Линии во боја: Иако кога зборуваме за минималистички стил, секогаш црното мастило е адекватно. Секако дека има мислења за сè. Ако сакате да создадете тренд, тогаш бојата ќе ви тропне на вратата, со комбинација на нараквици кои ќе ја красат подлактицата.
 • Линии со украси: Деталите секогаш се собираат и ќе формираат персонализиран стил. Можете да ја изберете таа оригинална брошка што, на некој начин, кажува многу за вас и вашата личност. Некои starsвезди, птици или иницијали ... го имате последниот збор!
 • Линии со градиентен ефект: За да можеме да уживаме во истата оригиналност, ништо како тетовирање на една линија, освен на следната, со а градиентен ефект или со ефект на замаглување.
 • Скршени линии: Уште еден од совршените стилови за ова тип на линиски тетоважи на раката, е да се одлучат за скршени линии. Ние не секогаш треба да правиме еден вид целосен обрач, но можете да изберете независни потези.
 • Линии на кривини: Да, бидејќи кривините и брановите исто така можат да бидат протагонисти на линиите на рацете. Нивната особеност ги прави уште поубави.

Тетоважа со закривени линии

И покрај тоа малку нејасно значење, тоа потекнува од јапонската култураНе можеме да кажеме, но дека овој вид тетоважи секогаш се прилагодува на целата рака. Покрај тоа, тие немаат големи разлики помеѓу мажите и жените. И двајцата можат да го прилагодат својот вкус на секој од дизајните. Основни опции за дизајн кој не треба да биде голем или да има многу боја, па дури и голема големина, за многумина да се истакне како еден од омилените.

Фотографии на Тетоважи на раката со линии

Тетоважи на подлактицата
Поврзана статија:
Тетоважи на подлактицата: карактеристики и совети

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

26 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Oshош гермозен dijo

  Причината зошто е поврзана со хомосексуалниот свет е затоа што токму оваа група ги направи модерни. Затоа што? Па затоа што од 2013 година кога сите ја ставија типичната фотографија од = се однесува на одобрување на хомосексуални бракови. многумина започнаа да ја тетовираат едноставната = сè додека многумина не почнаа да ги затвораат и оттаму се роди бум на лентите иако секако тоа е нешто што не го знаат сите, затоа многумина, на пример, беа обележани со симбол на припадност руски мафијаш, без да го знаат тоа, како и со репликите, многумина поддржуваат хомосексуални бракови дури и без да бидат во прилог.

  1.    Антонио Фдез dijo

   Точно е дека линиските тетоважи или нараквиците на раката се во голема мера усвоени од геј-светот. Сепак, не дека оваа група го „воведе“ овој вид тетоважи. Тие веќе тетовираа многу пред да започнат да ја користат. Очигледно, тие многу помогнаа да се зголеми нејзината популарност. Поздрав и благодарам за вашиот коментар ;-)

   1.    Либини dijo

    Здраво, штотуку направив тетоважа со линии, кои се состојат од густа линија во име на мојот најстар син, тенка линија што значи мојот живот пред и потоа, без да размислувам за другите и само за мене како личност. Биосексуалец, и третиот помалку слаб од првиот и поширок од вториот во името на мојот најмлад син, мислам дека ние хомосексуалците или биосексуалците сме луѓе исто како и сите други, ние сме човечки суштества способни да бидеме среќни исто како што сме .благодарам ти

    1.    Сузана бодој dijo

     Здраво Либини!

     Во право си со твоите зборови! Вие му дадовте многу лично значење и навистина станува збор за тоа. Иако понекогаш некои тетоважи имаат одредено значење, секој може да го протолкува во својот живот, исто како што сте го сториле тоа, во чест на вашите деца и себе.

     Поздрав и благодарност што го споделивте вашето мислење со нас

 2.   Јави dijo

  Размислувам да направам две нараквици на мојот зглоб. Еден потенок и еден поширок, но неговото значење ќе биде многу поразлично од тоа на геј светот. Секој ќе биде мое дете. Најтенкиот најмалиот и најширокиот од најголемите

  1.    Антонио Фдез dijo

   Одлична идеја е Јави. Сигурен сум дека тетоважата ќе изгледа одлично. Покрај тоа, тој ќе има убаво лично значење. Се најдобро!

  2.    Xavier dijo

   За мене е исто значење, јас сум во процес ... иако не ме интересираат многу хомосексуалците

  3.    Дејвид Т. dijo

   Јас исто така го направив тоа од таа причина.

 3.   пастатокс dijo

  Сакам да го сторам тоа, бидејќи за мене тоа би значело едноставно, но комплексно, затоа што разговарав со уметници за тетоважи и не ни е многу лесно да кажеме да направиме права линија што ќе се врати на раката, добро?

  1.    Антонио Фдез dijo

   Точно, иако овие тетоважи изгледаат многу едноставни, тие се многу комплицирани. И не е лесно да се направи права линија што, одозгора, целосно ја врти раката за да се создаде нараквица. Се најдобро!

 4.   Лав dijo

  Значењето ќе го даде секој на свој начин и вкус, деталот е дека се согласувате со линиите и тоа да го имате, се вели дека Сицилијанците користеле црна лента на раката како знак на жалост и подоцна тоа било исто така тетоважа.

  Честитки!

 5.   Дана dijo

  Сакам тетоважи, имам неколку, вистината е, сакам таков дизајн на паралелни линии затоа што за мене бракот беше таков во одреден момент сме добро паралелни, но понекогаш тој или јас минуваме низ пад во животот и секогаш еден на двајцата Да се ​​биде таму со појасен ум за другиот е тоа за мојата сила и слабост. И така, ние сме, но и двајцата носиме иста линија или насока

 6.   Леонардо dijo

  Здраво. Вистината е, не мислам дека ваквата тетоважа ја дефинира вашата сексуална наклонетост, бидејќи разговарав со неколку хетеросексуалци кои го сакаат овој дизајн и дека тие би го направиле тоа, има значење што го има и треба да се напомене дека ако тоа се должи на повеќе истории на домородните племиња на Латинска Америка и користеле паралелни линии за репрезентативни дизајни на нивната облека и артефакти, исто така, дизајнот се користи за обележување на нивните тела за различни обреди на нивните богови, ритуали и прослави; Ова го прават повеќе од 2000 години, така што е прилично старо и ништо ново, но многу декоративно.

  Јас лично сум исправен и го искористив за да покријам друга тетоважа стара повеќе од 13 години, која беше навистина погубна и ми изгледаше како добар дизајн од истата причина што не ми се чини дека има симбол на која било секта , група, социјална класа или масонерија, но сепак сметам дека не треба да се размислува многу за другите за да се истетовираат ако е важна личната смисла.

  Благодарам

 7.   Алехандро Нуњез dijo

  Имам два круга кои ја опкружуваат левата рака. Мазен што ја претставува сегашноста и нејасен што ја претставува иднината што се гради.
  Поздрав.

 8.   Виџета: с dijo

  Јас го истражувам ова, бидејќи пред неколку месеци, едно лице кое се сметаше за славно, направи видео во кое беше предизвикан да ги наслика телата тетоважите што би сакал да ги има на своето тело, и секој го даде своето значење, освен оние ленти.
  Неговите обожаватели (вклучувајќи ме и мене), ние сме опседнати со прашањето дека тој е геј и има партнер, за што тој не кажува ништо, очигледно тие се наши претпоставки, тој не рече ништо за тоа да биде геј, или да има партнер, но , некој најде слика во која тие рекоа дека тие ленти на левата рака ја означуваат неговата сексуална ориентација кон геј страна, и [иако би сакал * - * тој да потврди дека е хомосексуалец <3 и дека неговиот дечко е „-“] мене, мислам дека не значи тоа.

  ~
  Ви благодарам за информациите што многу ми помогнаа, се надевам и не бев досаден со моите работи; -;

 9.   Фер901 dijo

  црни банди не значат хомосексуалност, ги носат многу мои пријатели хетеросексуалци и неколку познати личности кои не се хомосексуалци, како и тилерот Јосиф и Пауло Дибала. како што вели погоре тоа е урбана легенда

 10.   АНТОНИО ОСОРИО dijo

  ГИ ТЕТОВИРАВ ДВЕ ДВА ГОСТИ ЛИНИИ И ПОТЕНО СРЕД НИВ, ПОВЕЕ ОД ШЕСТ ГОДИНИ ПОВЕЕ И СЕКОЈ КОЈ ГО ПОДАРУВА ОСТАНУВАЕТО ШТО САКААТ ДА ГО ПОДАРИТЕ ЗНАЧИ МОИТЕ РОДИТЕЛИ И ТИНАТА ЛИНИЈА БЕШЕ МЕ! Со почит !!!!

 11.   Фран вредност dijo

  Според блогот што го најдов, во нашата западна култура носењето црна нараквица зашиена или прицврстена за облека е знак на жалост за некој близок по нивната смрт. Со цел да се сеќаваат на изгубениот пријател или член на семејство над должината на ткаенината, многу луѓе избираат да имаат тетоважа на црна лента на кожата. Тоа ќе биде трајно потсетување и почит кон посебна личност.

  Тоа е поврзано со жалост и страдање.

  Во воена средина тие можат да се однесуваат на битки или искуства што ги доживеале или на загуба на пријатели или придружници на бојното поле.

  Тие исто така се користат за поставување цели и лични мотивации. Тие можат да се однесуваат на бројот на победи и лични цели што некој ги постигнал или сè уште сака да ги постигне. Тоа е потсетник да не се откажуваме од она што го зацртавме.

  Некои домородни племиња користат ленти за да се подготват за битки со цел да ги заплашат своите противници. Во други, тие исто така служат за означување на положбата во племето, бројот на ленти / ленти и местото на обележаното тело, го одразува рангот што го држи членот на племето.

 12.   qkrajotinports dijo

  Вие самите му давате на значењето бидејќи потеклото не е познато, но ако го истетовирав би му дала значење дека сакам да ми биде врежано на кожата и тоа ќе биде рана што ја имам и никогаш нема да се затвори

 13.   ХРИСТИЈАН dijo

  Здраво, јас само ги направив и не го знаев нивното значење, ги направив едноставно затоа што ми се допаѓаа и секако секој си го дава своето значење

 14.   Пепе dijo

  Тетоважата нема никакво значење, самата тетоважа е направена така што секој може да го стави своето значење

 15.   Карлос dijo

  Како е правилен начин да се направат овие тетоважи за да не бидат искривени

 16.   Сузана бодој dijo

  Здраво Карлос !.

  Овие типови тетоважи имаат некои „трикови“ што уметниците за тетоважи ги прават во пракса. Од една страна, тие мора да изберат ексклузивна игла за да направат дизајн од ваков тип и со тоа, млазница што се прилагодува на дебелината на иглата. Покрај тоа, со добра стабилност, „стисокот“ ќе ни помогне. Најдоброто е оној што е поудобен за држење. Од друга страна, калибрирани машини, истегнување на кожата пред да се истетовира секоја линија, итн. тие се оние основни чекори што се потребни за да се добие добар резултат. Практиката, исто така, прави овие видови тетоважи да изгледаат совршено.

  Се надевам дека разјаснив дел од твоето сомневање
  Ви благодарам многу за коментарот.
  Се најдобро!.

 17.   Себастијан dijo

  Имав ваков вид тетоважа со дебела линија на подлактицата за да ги претставувам сите времиња што си ги пресеков и деновите што ги претрпев и не бев никаде близу смртта. Не знам дека тоа е мојата претстава за тетоважата.

 18.   Сузана бодој dijo

  Здраво Себастијан!

  Како што велите, секој има свое претставување на тетоважата и на тој начин му дава свое значење. Се надевам дека тие лоши времиња, за кои вие раскажувате, се зад нас. Секогаш гледај напред!

  Ви благодарам многу што ја споделивте вашата приказна со нас!
  Поздрав

 19.   Xavier dijo

  Имам теорија во која оваа конкретна тетоважа е сопственост на оние мажи кои сакаат да прават тупаница и тоа е знак за тоа колку далеку треба да оди раката во таа сексуална пракса што може да биде и за стрејт мажи и за мажи.