Takimi i tatuazheve: Eva Krbdk

Tatuazhe Eva Krbdk

Vetëm disa orë më parë, ndërsa po shihja Tumblr duke parë të gjitha llojet e modeleve të tatuazheve, unë hasa në disa dizajne që më tërhoqën shpejt vëmendjen për shkak të delikatesës, bukurisë dhe gjallërisë që ato transmetuan. Unë shpejt kam filluar të hulumtoj mbi artist tatuazhesh i cili ishte pas këtyre krijimeve dhe i dha, me të, Eva Krbdk. Një artist popullor turk i tatuazheve.

Edhe pse fillimisht Eva Krbdk u trajnua në Stamboll (Turqi), aktualisht është duke bërë tatuazhe në një studio në New York (Shtetet e Bashkuara). Stili i tij karakteristik dhe dizenjot e njohura shpejt kanë bërë që shumë njerëz të vendosin të kapin në lëkurën e tyre disa prej peizazheve që Eva di të bëjë në mënyrë të përsosur, duke kombinuar stile dhe teknika të ndryshme që janë në modë.

Tatuazhe Eva Krbdk

Dhe pikërisht kjo mund të jetë një nga shkaqet kryesore të popullaritetit që Eva Krbdk po fiton (prova e tyre janë pothuajse gjysmë milioni ndjekës të saj në Instagram). Thjesht hidhni një vështrim të shpejtë në tatuazhe që ka bërë Eva Krbdk për të kuptuar se ai ka arritur të gjejë ekuilibrin perfekt midis stileve po aq moderne sa ai «Akuarel» dhe realizëm.

Përveç kësaj, për vështirësinë e përdorimit të më shumë se një teknike, ne kemi faktorin hapësirë. Artisti turk i tatuazheve është i aftë të krijojë tatuazhe me nivel të shkëlqyeshëm të detajeve pavarësisht nga madhësia e tyre e vogël. Megjithëse do të jetë e vështirë të bësh një takim me këtë artist tatuazhesh, gjithmonë mund të presim që ajo të shihet nga disa nga panairet më të rëndësishëm të tatuazheve në Evropë për të përfituar nga rasti.

Fotografitë Eva Krbdk Tattoo


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.