Fotografitë e tatuazheve Illuminati, syri që sheh gjithçka

Tatuazh Illuminati

Brenda botës së tatuazheve ka shumë njerëz që, drejtpërdrejt, janë të përkushtuar për të kërkuar dizajne në rrjet dhe, kur të gjejnë një që atyre u pëlqen Ata shkojnë tek tatuazhi më i afërt për ta bërë atë në lëkurën e tyre. Diçka që mund të na bëjë të bëjmë një gabim serioz për të cilin pendohemi në të ardhmen. Dhe është se ky lloj i njerëzve nuk thellohet në kuptimin ose simbolikën e elementeve që ne do të bëjmë tatuazhe. Një shembull i qartë i kësaj janë të ashtuquajturat tatuazhe iluminati.

Pyes veten, Sa njerëz do të ketë me një buf të tatuazhuar që kap një piramidë me një sy brenda dhe nuk e di vërtet kuptimin e saj? Jam i sigurt që ka shumë më tepër njerëz sesa ne imagjinojmë në këtë situatë. E vërteta është se vitet e fundit këto lloje të dizenjove janë bërë modë, gjë që ka bërë që shumë njerëz të hidhen në bandën e këtij trendi dhe të shtojnë një të këtij lloji në listën e tatuazheve.

Cilat janë Illuminati?

Tatuazh Illuminati në qafë

Por, me atë që tha, dhe Para se të filloj të flas për tatuazhet Illuminati, mendoj se është më mirë të jap përgjigjen në pyetjen vijuese, Cilat janë Illuminati? Urdhri i Illuminati (zakonisht Illuminati) është emri i dhënë grupeve të ndryshme, si reale ashtu edhe fiktive. Historikisht ai gjithmonë i është referuar organizatës Bavareze Illuminati, një shoqëri e fshehtë nga koha e iluminizmit, e cila pretendonte të kundërshtonte bestytninë, paragjykimet, ndikimin fetar në jetën publike, abuzimet e pushtetit shtetëror dhe mbështetur edukimin e grave dhe barazinë gjinore

Sot, Kur flasim për "Illuminati", ne zakonisht u referohemi organizatave sekrete që akuzohen rregullisht se kanë komplotuar për të kontrolluar punët e botës.. Diçka si "Një qeveri në hije". Këto lloj organizatash do të kryenin të gjitha llojet e planeve me qëllim krijimin e një Rendi të Ri Botëror (NWO në anglisht).

Designs Illuminati Tattoo: Piramida ose Syri "Të Gjithë Shikues"

Tatuazh Illuminati në anën e pasme

Pa dyshim dhe në atë aspekt dizenjime tatuazhesh iluminati, ka disa elemente që dallojnë nga pjesa tjetër, sepse ato kanë një famë të caktuar popullore. Siç e përmendëm, ne kemi nga njëra anë piramidën (e përmbysur ose jo) si dhe të ashtuquajturin "sy që sheh gjithçka". Ata janë dy elementë shumë të rëndësishëm që shoqërohen gjithmonë me Illuminati dhe që ne do t'i shpjegojmë në mënyrë koncize dhe të qartë.

Në radhë të parë dhe duke folur ekskluzivisht për piramidëNe jemi përballur me një simbol që përfaqëson shoqërinë dhe radhët e ndryshme të saj. Një trekëndësh barabrinjës që, siç them, përfaqëson shoqërinë në të cilën aktualisht jetojmë. Në pjesën e poshtme të saj, ne do të ishim pjesa më e madhe e popullsisë së botës, ndërsa në pjesën më të lartë të saj, do të banonte një grup i vogël njerëzish (megjithëse disa thonë se ato janë qenie më të shoqëruara me një zvarranik) të cilët do të kontrollonin fatin e botë.

Me fjalë të tjera, ne po flasim për një shoqëri në të cilën shumë pak kanë pushtet mbi shumicën dërrmuese të pjesës tjetër të popullsisë. Në fillim, mund të duket si një tatuazh që përfaqëson mirë realitetin e sotëm. Dhe kështu është, megjithëse shoqërohet gjithmonë me Illuminati ose organizata sekrete.

Tatuazh Illuminati në krah

Lidhur me Sy gjithë shikues ", i njohur gjithashtu si Syri i Arkitektit të Madh, është një simbol që përfaqëson vigjilencën e vazhdueshme të disa oligarkëve mbi pjesën tjetër të qytetit. Përveç kësaj, kësaj duhet t'i shtojmë kuptimin e syrit shpirtëror / metalik të njerëzve.

Aktualisht, mund të gjejmë nga "Sytë Masonikë" në "Illuminati eyes", mjafton të bëjmë një kërkim të shpejtë në rrjet për të parë dëshmimin e interpretimit të artistëve të ndryshëm të tatuazheve në këtë element të një ngarkese të thellë simbolike që çon shumë njerëz për të kapur në lëkurën e tyre në kombinim me lloje të tjerë të elementeve, qoftë një lule apo një kafshë, për shembull.

Shumë njerëz zgjedhin të bëjnë një tatuazh piramida e përmbysur me njërin sy të mbyllur brenda Shtë një formë proteste për të treguar "Ata që na sundojnë" Ata kurrë nuk mund të na kontrollojnë

Bëni shumë kujdes me simbolet e Illuminati që bëni tatuazhe

Tatuazh Illuminati për burra

E vërteta është, në fillim kur isha duke e shkruar këtë artikull kisha disa dyshime nëse duhej ta përfshija këtë pjesë, apo jo, më në fund e kam inkurajuar veten që kur, sa më shumë informacion të kemi në tryezë, aq më mirë. Kështu që ne mund të krahasojmë të gjitha të dhënat dhe të marrim një këndvështrim më të saktë të, në këtë rast, të tatuazhe iluminati. Dhe ka nga ata që mendojnë se tatuazhet Illuminati, veçanërisht ato të lidhura me simbole djallëzore ose energji të errëta, mund të ndikojnë negativisht tek ne.

Diçka që unë do të lidhja me atë artikull për të cilin kam shkruar duke folur tatuazhe dhe akupunkturë. Në mënyrë të veçantë, ka disa njerëz që tregojnë se disa tatuazhe të kësaj natyre nuk janë të mira për dridhjet tuaja si një amplifikues i energjisë. Nëse jeni nga ata njerëz që i kushtoni shumë rëndësi këtyre llojeve të çështjeve, jam i sigurt se do të jetë një hendikep për tu marrë parasysh kur bëni këtë lloj tatuazhesh.

Piktura Tattoo Illuminati

Më poshtë keni një të gjerë Ndriçoni galerinë e tatuazheve Kështu që të merrni disa prej tyre si shembull, ato me siguri do të shërbejnë si një ide për ju kur të bëni tatuazhin tuaj të frymëzuar nga ky simbol.

Tatuazh gjithë qafë syri
Artikulli i lidhur:
Tatuazhe gjithë-shikuese të syve në dizajne shumë origjinale

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ronald Cuevas dijo

  Kam përfshirë një sy, stil shumë Illuminati, në një dizajn tatuazh far, por preferoj t'i jap një kuptim tjetër nga ato të përmendura këtu

 2.   sebastian e. dijo

  Artikull i shkëlqyeshëm, shumë faleminderit për informacionin.

 3.   Jessica dijo

  pershendetje, faleminderit shume per inf. Unë dua të bëj një tatuazh të një syri njerëzor dhe i jap dy kuptime, i pari për fëmijët dhe familjen time jam gjithmonë vigjilent për çdo eventualitet dhe shumë pak herë nuk e kuptoj si duhet, në heshtje kuptoj shumë gjëra dhe në heshtje bëj atë që duhet të bëj, edhe pse ka raste kur ekspozoj gungat e mia në mënyrë që ata të mos i marrin parasysh ose diskutuar ato, në rastin e fëmijëve të mi gjithmonë mbi të gjitha dhe arsyeja tjetër është se gjithmone me ka pelqyer hudhra e madhe me qerpike te bollshme, ndersa syte i kam te kundert, jane qerpike kineze dhe shume te shkurtra, krahasuar me fotot dhe shpjegimi i postimit nuk ka lidhje me ate qe dua.

 4.   Diego dijo

  Secili jep kuptimin e tij përkatës.

 5.   Sergio Sanchez dijo

  Epo për mua është rendi i ri botëror që do të vijë