Tatuazhe për nëna dhe vajza

Tatuazhe për nëna dhe vajza

Le te jemi te sinqerte. Ne nuk do të ishim këtu ku jemi pa to. Po, ne po flasim për nënat, për ne që jemi dhe do të jemi gjithmonë të parët. Mendimi i parë kur zgjoheni dhe gjithmonë i përhershëm edhe në ëndrrat tuaja.

Ne nuk dimë gjithmonë si ta shprehim atë, si ta demonstrojmë atë, kështu që si mendoni? një tatuazh për nënat dhe vajzat? Një dizajn që përfaqëson të dy ju dhe dashurinë që shprehni për njëri-tjetrin.

Me siguri ju kafshon insekti i kuriozitetit, ndaj gjatë gjithë artikullit do t'ju japim ide që ju frymëzojnë për të gjetur atë dizajn, unik dhe të paçmuar.

Nuk do ta besoni, por kohët e fundit Tatuazhet çiftet kanë parë një rritje të ndjeshme. Një nga më të kërkuarat është tatuazh për nëna dhe vajza

Këto tatuazhe janë zakonisht të vogla, minimaliste, lineare, madje. Modele të pastra, të thjeshta që shkojnë në ekstremin e të qenit jashtëzakonisht të detajuar ose pak konfuze, një siluetë e thjeshtë në lëkurë.

Mos u mashtroni, fakti që një tatuazh është i vogël nuk ju heq rëndësinë. Ndonjëherë i jep një ndjenjë të privatësisë, të familjes, diçka për vetë individin. Ai thjesht zgjedh ta eksternalizojë atë nëpërmjet art tatuazhesh.

Vendi ku ne zgjedhim të mbajmë tatuazhin tonë është thelbësor kur zgjedhim një dizajn në çift me atë të personit tjetër, pasi ato duhet të plotësojnë njëri-tjetrin.

Zonat më të zgjedhura janë zakonisht parakrahu, kyçi i këmbës, kyçet e duarve sepse kur i bashkoni mund të shihni imazhin e plotë të tatuazhit.

Por tani po shkojmë tek ajo që ju intereson më shumë, tek modelet që do t'ju frymëzojnë të bëni një tatuazh të pabesueshëm me një nga njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj.

Dizenjot që shihen më shpesh sot janë ato të silueta, zemra, shigjeta, spiranca, flutura, duar të ndërthurura, simboli i pafundësisë, lulet Ata janë zakonisht një motiv i përdorur gjerësisht në dizajne gjithashtu dhe madje frazat me mesazhe kuptimplote.

Ne filluam!

Siluetë

Padyshim një nga stilet e tatuazheve që janë rritur më shumë sot, edhe pse të thjeshtë, ato janë plot detaje dhe përcjellin të gjithë ndjesinë që duam të shprehim. Dhe është një nga stilet më të përdorura në këtë lloj tatuazhi, ndaj le të fillojmë me të, nëse ju pëlqen apo e keni parasysh prej kohësh, çfarë mendoni për një tatuazh të stilit linear për nëna dhe vajza? ?

Corazones

Një nga modelet më të përdorura në koha për të shprehur dashurinë për një person tjetër, dhe megjithëse duket si një dizajn i përsëritur, nuk është e nevojshme sepse mund t'i jepen forma të ndërlikuara.

Siç mund ta shihni, dizajnet mund të jenë nga zemra që ne i kemi dizajnuar gjithmonë që kur ishim të vegjël. Mund të jetë gjithashtu një dizajn që secili vizaton një zemër dhe tjetri e bën tatuazh. Një zemër me siluetën e nënës dhe vajzës të përqafuar.

shigjetë

përdoret gjerësisht si simbol mbrojtës. Një kuptim që lidhet menjëherë me dashurinë që një nënë ndjen për të bijën, instinktin e lindur mbrojtës që lind nga të paturit e një jete që varet tërësisht nga ajo në kujdesin e saj.

Tatuazhe me shigjeta
Artikulli i lidhur:
Tatuazhe me shigjeta

Ankorat

Nëse nuk e dini kuptimin e tyre, ato zakonisht janë a përfaqësimi i mbrojtjes dhe sigurisë. Sepse tatuazhi i një spirance nënkupton që do të mbroheni nga fatkeqësitë.

Simbolizon qetësinë, stabilitetin, qetësinë. Gjithçka që nënkupton dashurinë e nënave.

Harroni modelet e zakonshme, siç mund ta shihni me një spirancë të thjeshtë, mund të bëhen dizajne të pabesueshme, plot detaje, fine dhe elegante.

Në këto dizajne, për shembull, simbolet e tjera të përmendura tashmë janë të përziera, një spirancë me zemër, me një shigjetë në fund, madje edhe me fjalën familje të ndërthurur.

Lëreni imagjinatën tuaj të fluturojë.

fluturat

Me siguri ju tashmë e dini kuptimin e saj, feminiliteti, evolucioni, metamorfoza dhe një dizajn i bukur për t'u ndarë, secili prej jush do të bëjë një tatuazh një pjesë e fluturës dhe kur të bashkoni krahët, për shembull, do të shihni imazhin e plotë.

Mbajnë duart

Siç tregon edhe fjala e ndërthurur, ajo nënkupton bashkimin e dy njerëzve që e duan njëri-tjetrin për shkak të një lidhjeje të thellë, siç është ajo mes nënave dhe vajzave të tyre.

Nëse ajo që duam të shprehim është ajo lidhje, tatuazh i duarve të ndërthurura Është një opsion i shkëlqyeshëm, këtu janë disa ide.

Një ide origjinale është që ju të bëni një foto të kapur për dore dhe që tatuazhi që bëni të jetë në një stil realist, që të gjitha detajet të shihen, qartë.

Në tatuazh duhet të lini imagjinatën tuaj të fluturojë, ky është çelësi.

Tatuazhe të duarve të bashkuara
Artikulli i lidhur:
Tatuazhet e duarve të bashkuara: vëllazëria dhe bashkimi

Pafundësi

Diçka e përjetshme, nëse qëllimi ynë është të shprehim atë ndjenjë, atë të nje dashuri pa fund, si ajo e vajzave nga nënat e tyre dhe anasjelltas, që duket si a tatuazh pafundësi.

Ka shumë mënyra për ta dizenjuar, mos qëndroni me pafundësinë tipike, mund ta personalizoni duke shtuar fraza në mes, emrat tuaj.

Nuk është e nevojshme t'i përmbaheni as bardh e zi, nëse ju duket e butë ose nëse nuk i përshtatet stilit tuaj, pse të mos provoni një dizajn me bojëra uji.

Lule

Lulet, edhe pse janë një dizajn i përsëritur, nuk ju lënë kurrë indiferentë. Nga të gjitha format dhe ngjyrat, me kuptime të fshehura, kush nuk ka kërkuar kurrë gjuhën e luleve për të shprehur diçka?

Ju mund të zgjidhni lule me një kuptim të fshehur që vetëm ju e dini. Zgjidhni lulet tuaja të preferuara dhe jepini atyre një prekje me imagjinatën tuaj, personalizoni ato, ose me fraza që funksionojnë si kërcell, me ngjyra fantazi, vendosni ju.

Fjalë të kota

Frazat po fitojnë shumë forcë në botën e tatuazheve si një mënyrë për të shprehur vlerat, idetë apo ndjenjat.

Dizenjot për më të rrezikshmit, kush nga ju guxon? Këtu ju lëmë një frazë që mund t'ju ndihmojë të dizajnoni tuajën, me të cilën i jepni zë asaj që ndjeni.

Fraza tatuazhesh për nënën dhe vajzën

E rëndësishme është që dizajni t'ju përfaqësojë të dyve, siç ju kemi rekomanduar, lëreni imagjinatën tuaj të egër, merrni atë që ju pëlqen më shumë dhe krijoni diçka të pabesueshme, të çmendur dhe unike.

Dhe mbi të gjitha, pasi të keni bërë, kuroni mirë dhe ndiqni rekomandimet e artistit që keni zgjedhur për të dizenjuar një tatuazh kaq të rëndësishëm.

Do të donim të dinim se çfarë do të bënit tatuazh.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.