Tatuazhe me trëndafil të zi: koleksion i dizenjove dhe shpjegim i kuptimit të tyre

Tatuazhe me trëndafil të zi

A keni menduar ndonjëherë pse njerëzit bëjnë një tatuazh me trëndafil të zi? Siç kemi diskutuar tashmë në artikuj të tjerë, ka tatuazhe me trëndafila të të gjitha llojeve dhe, në varësi të ngjyrës së petals, ato kanë një kuptim ose një tjetër. tatuazhet e trëndafilit të zi po bëhen më të popullarizuara dhe gjatë gjithë këtij artikulli ne do të shpjegojmë kuptimin e tij me shumë detaje ndërsa përpilojmë dizajne të ndryshme.

Siç kemi theksuar më parë, kuptimi i tatuazheve me trëndafila Do të ndryshojë në varësi të ngjyrës së petaleve të kësaj lule. Në rastin e trëndafilave të zi, siç do të prisnit, ajo ka një simbolikë të caktuar të errët dhe shoqërohet me aspekte negative. Por, Çfarë nënkupton errësira e tatuazheve të trëndafilit të zi? Për shumë njerëz simbolizon vdekjen dhe dhimbjen.

Tatuazhe me trëndafil të zi

Kuptimi i tatuazheve të trëndafilit të zi

Kjo është arsyeja pse një pjesë e madhe e atyre njerëzve që vendosin për një trëndafil të zi kur bëhet fjalë për tatuazhe, është për shkak se ata dëshirojnë përjetësoni në lëkurën tuaj kujtimin e një të dashur që është larguar nga kjo botë. Nga ana tjetër, ka nga ata që konsiderojnë se tatuazhi i një trëndafili të zi mund të simbolizojë, përkundrazi, shpresën. Kjo sepse këto trëndafila të zi nuk ekzistojnë në të vërtetë.

Ai gjithashtu ka një anë të lidhur me rebelimin sepse ato janë të ndryshme dhe dallohen ndryshe nga të gjitha të tjerat. Për disa kultura, trëndafilat e zi simbolizojnë fundin e një udhëtimi të gjatë dhe të mundimshëm që mund të interpretohet si kulmi i një faze në jetën tonë ose fundi i një cikli. Siç mund ta shohim, Tatuazhet e trëndafilit të zi mund të kenë konotacionet e tyre pozitive.

Fotografitë e Tatuazheve të Trëndafilit të Zi

Vende për të bërë një tatuazh të trëndafilit të zi

L tatuazhe me trëndafil të zi ato janë perfekte si për burrat ashtu edhe për gratë. Por kur bëhet fjalë për të menduar për një vend për të bërë një tatuazh të këtij lloji, është më mirë të mendojmë për madhësinë e tij dhe nëse duam që ai të shihet çdo ditë apo ta veshim atë në një mënyrë më diskrete. Edhe kështu, ka gjithmonë zona të trupit ku kërkesa për të mbajtur një tatuazh të këtij lloji rritet. A doni të dini se cilat janë ato?

Tatuazhe me trëndafil të zi

Krah

Pa dyshim, krahët janë një nga pikturat më të mëdha që kemi kur bëhet fjalë vish një tatuazh. Prandaj, nuk është për t'u habitur që tatuazhet e trëndafilit të zi gjithashtu kryhen në këtë vend. Disa prej tyre do të jenë në shpatull ose teh shpatullash, por shumë të tjerë zgjedhin parakrahin si një nga vendet më të mira për të futur disa trëndafila të mesëm.

Mano

Pjesa e sipërme e dorës gjithashtu ka dimensionet perfekte për të akomoduar një tatuazh të këtij lloji. Në këtë rast, ju mund të zgjidhni një trëndafil të zi të vetëm ose atë që ka një fund gjeometrik, i cili gjithashtu është zakonisht një tjetër nga idetë më të mira për t'u marrë parasysh. Nëse po mendoni të merrni një trëndafila të zi tatuazh në dorë, atëherë mund të jesh i rrëmbyer nga një prej atyre më realistëve, me hije të errëta dhe gjethe që marrin dorën, siç themi ne, por gjithashtu arrijnë zonën e kockave të kyçit.

prapa

Kemi parë gjithashtu tatuazhe të shumta me trëndafila, por në pjesën e pasme. Këtu mund të hyni gjithashtu dizajne shumë të larmishme. Ato që shkojnë nga tehu i shpatullave dhe janë më të thjeshta, tek ato që zënë një pjesë të madhe të lëkurës dhe bashkohen me ide të tjera ose simbole personale. Një ide tjetër është të vishni tre trëndafila të mëdhenj që shkojnë nga njëra shpatull në tjetrën, domethënë horizontale. Por nëse ju pëlqen që unë të vizatoj shtyllën kurrizore, tatuazhet vertikale janë gjithashtu shumë aktuale. Ju mund të zgjidhni disa trëndafila të këtij lloji, nga një pjesë e qafës te pusi në rajonin e mesit.

Tatuazh i trëndafilit të zi në shpatullën e shpatullave

Llojet e tatuazheve të trëndafilave të zinj

Për burrat

Gjithmonë do të varet nga shija e personit. Por është e vërtetë që tatuazhe me trëndafil të zi për burra Ata zakonisht janë të përqendruar në vende si duart, gjunjët ose këmbët, si dhe krahët. Përveç kësaj, ato shoqërohen me disa trëndafila ose një më të habitshëm dhe zona gjithashtu të tatuuara me bojë të zezë, për t'i shoqëruar ato. Projektimet me stil gjeometrik janë perfekte në këtë rast, por edhe ato realiste me disa pika shiu midis petaleve.

Tatuazhe trëndafili në këmbë

Për gruan

Ndonjëherë takohemi trëndafila të vegjël, me kërcellin dhe ferrat e tyre. Edhe pse nga ana tjetër, opsioni për të parë vetëm trëndafilin dhe petalet e tatuazheve është një nga idetë e shkëlqyera. Zona e shpatullave, si dhe shpatullat e shpatullave janë disa nga të pandehurit në këtë çështje. Në zonën e gjoksit ose në kofshë ato konsiderohen gjithashtu vende shumë sensuale dhe perfekte për një dizajn si ky.

Trëndafila të zinj dhe të kuq

Megjithëse një nga kuptimet e tyre është i lidhur me vdekjen, duhet përmendur gjithashtu se ata janë sinonim i forcës dhe pasionit për të ndjekur shtigje të reja. Megjithëse mund të shoqërohen me pikëllimin dhe pikëllimin për humbjen e një të dashur, ato mund të shihen si ato stabiliteti dhe qetësia. Trëndafili i kuq tregon sakrificë por edhe dashuri apo pasion. Pa dyshim, ato mund të kombinohen në tatuazhe për t'i dhënë një ekuilibër kuptimit përfundimtar. Ju mund të kombinoni trëndafilat që përmendëm, ose gjithashtu, të dy ngjyrat në të njëjtën lule.

Trëndafila të zi të tatuazhuar

Trëndafila gotikë të zinj

Trëndafilat e zinj, në këtë rast ato do të shkojnë me bojë të zezë si në skajet e tyre ashtu edhe në mbushje. Ngjyra e zezë do të jetë ngjyra kryesore e një tatuazh si kjo. Por po, gjithmonë mund ta shoqëroni me të tjerët detaje për ta bërë atë edhe më gotik. Disa kafka, korba ose ndoshta detaje të tjera të errëta do të jenë perfekte për t'i dhënë fund tatuazhit tonë.

Me emrin e personit

Pa dyshim, në varësi të kuptimit që i japim, ne mundemi gjithmonë shtoni inicialet ose emrat të njerëzve tanë më të dashur. Të dyja në pjesën e petaleve dhe rrjedhin do të jenë perfekte për të shkruar këtë emër. Ju mund të zgjidhni disa shkronja me një përfundim gotik dhe do të keni një rezultat më shumë se mahnitës.

Imazhe: Pinterest, googlechrome2016.ru, www.a2048.com


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.