Tatuazhe shumë emocionuese minimaliste Disney për t'u kthyer në fëmijëri

tatuazhe-disney-minimalist-hyrje

L tatuazhet e disney, edhe nëse janë dizajne minimaliste apo të vogla, ato janë një mënyrë perfekte për të kujtuar atë botë magjike të fëmijërisë dhe për ta mbajtur atë në trupin tuaj përgjithmonë.

Duke pasur një tatuazh të një prej personazheve tuaj të preferuar në trupin tuaj do t'ju çojë në atë fazë në të cilën keni ëndërruar për kështjella, princa, zana, kafshë që flasin dhe natyrë shumë të gjallë. Është një mënyrë e shkëlqyer për të kujtuar ato filma që na shënuan në fëmijëri, vizatimet që kemi ndarë gjatë gjithë fëmijërisë sonë dhe disa deri më sot janë ende të vlefshme.

Kishte disa studio të tjera në botë në atë kohë, por Disney ishte lideri i industrisë dhe disa nga personazhet e tyre përfshinin Mickey Mouse, Donald Duck dhe të gjithë klasikët e filmave që shumica e fëmijëve u rritën duke parë.

Ata u gjetën gjithashtu në libra dhe komike dhe sot ata bëjnë tatuazhe të Disney që përshkruajnë karikaturat e tyre të preferuara. Është një mënyrë për t'i shprehur botës fëmijërinë e tyre dhe për të treguar se ata ende i duan ata personazhe.

Më pas, do të shohim disa dizajne tatuazhesh minimaliste të Disney-t, por me kuptim të madh për të gjithë fansat e botës së Disney-t.

Mund të gjejmë: princeshat, zuzarët, kafshët e adhurueshme, zanat, magjistarët, superheronjtë, princat dhe mjedise të pabesueshme ku emocionet do të jenë në sipërfaqe dhe madje mund të emocionohemi.

Tatuazhet e Disney Mickey Mouse

Disney-Mickey-tatuazh.

Ky dizajn është një nga personazhet më të preferuar të Disney-t. Miu ikonë ka qenë fytyra e botës së Disney që nga viti 1928, është një klasik i vërtetë. Është një dizajn i mrekullueshëm për t'i veshur dhe ndarë ato komike ose filma të Mickey Mouse dhe për t'i mbajtur mend ato përgjithmonë.

Tatuazh i karrocës së Hirushes së Disney

tatuazh-disney-karrocë-hirushe

Brenda Tatuazhet e Hirushes Disney janë një nga të preferuarat klasike. Le të kujtojmë se karroca duhej ta merrte para se ora të binte mesnate. Është tatuazhi ideal i Disney me kungullin, duke kujtuar atë histori të mrekullueshme. Vendi më i mirë për ta veshur është parakrahu ose kyçi i dorës.

Tatuazhet e Disney Borëbardhës

tatuazhe-disney-borë-bardhë

Ky dizajn i një tjetër klasike, Borëbardha popullore, është një tatuazh i Disney-t për njerëzit që duan të rijetojnë ato momente dhe nostalgji nga fëmijëria.

Tatuazhet e Disney The Castle

Disney-kështjella-tatuazh

Brenda tatuazheve të Disney Kalaja e Disneyland është një nga tatuazhet më të preferuara. Është një dizajn i vogël në të zezë, në vija të lëmuara, një skicë e thjeshtë. Por kështjella që shohim përpara se të shikojmë çdo film njihet në mënyrë të përkryer. Ideale për ta mbajtur atë në krah dhe për ta mbajtur mend përgjithmonë.

Tatuazhe Disney
Artikulli i lidhur:
Tatuazhe Disney, përsëri në fëmijëri

Tatuazhi i Peter Pan Disney

piter-pan-disney-tatuazh

Ky dizajn i Peter Pan përfaqëson pafajësinë dhe guximin për të përballuar sfidat e jetës, lidhet edhe me çlirimin dhe aventurën. Është një dizajn i mrekullueshëm të kujtosh këtë personazh të djalit që nuk donte të rritej, i adhurueshëm.

Tatuazhet e Disney Tinkerbell

disney-tattoo-tinkerbell

Është një dizajn shumë delikat, kjo princeshë e vogël ka fuqi magjike dhe është për të bërë njerëzit e tjerë të fluturojnë pa besuar në të. Ka një mesazh shumë të rëndësishëm dhe është ai ajo i inkurajon njerëzit të besojnë në ëndrrat e tyre se ato mund të realizohen nëse besoni në veten tuaj dhe në fuqinë tuaj për t'u shfaqur.

Tatuazh i bukuroshes së gjumit të Disney

Disney-bukuroshja-e fjetur-tatuazh

Është një dizajn shumë i bukur për të kujtuar princeshën Aurora e cila është protagoniste e filmit Bukuroshja e Fjetur. Tipari më i rëndësishëm i tij është pasioni, dashuria, lidhja me natyrën tek kafshët. Ajo u shpëtua nga princi i saj simpatik. Është një histori dashurie e të gjitha kohërave, ideale për ta mbajtur dhe kujtuar gjithmonë.

Disney bën tatuazhe aristokatët

tattoo-disney-the-aristocats

Është një klasik i madh i Disney-t, filmi është prodhuar në vitin 1970. Ishin aventurat e koteleve Marie, Berlioz dhe Toulouse, në të cilat shërbëtori anglez dëshiron t'i heqë qafe për të trashëguar pasurinë e zonjës Adelaide.

Është një tatuazh ideal që mund të funksionojë mes mikeshave apo motrave më të mira, bëni një tatuazh që përputhet me Toulouse dhe Berlioz.

Tatuazh Disney Rapunzel

Disney-Rapunzel-tatuazh.

Ky dizajn është për t'i kujtuar Rapunzel vajzës së vogël që jetonte në kullë dhe flokët e saj të artë kishin fuqi magjike. Është një dizajn shumëngjyrësh ku ne shohim flokët e saj të gjatë për të kujtuar këtë histori të mrekullueshme.

Tatuazhet e Disney Dumbo

disney-dumbo-tatuazhe

Ky klasik i Disney-t është një personazh tërheqës. Elefantët simbolizojnë mbrojtjen, dashurinë dhe shoqërinë, Zakonisht përfaqëson bashkimin familjar. Është një tatuazh ideal për të bërë tatuazh nënën dhe djalin, nënën e fëmijës Dumbo dhe Dumbo, për të shprehur dashurinë e pakushtëzuar.

Disney The Little Mermaid Tattoo

tattoo-disney-the-little-mermaid

Es një dizajn i mrekullueshëm për të veshur sirenën e vogël Ariel në lëkurën tuaj pasi simbolizon një akt rebelimi, thyeni konventat shoqërore për të qenë në gjendje të filloni rrugën tuaj dhe të realizoni ëndrrat tuaja.

Tatuazhet e Disney Mbreti Luan

tatuazhet-disney-the-luan-mbret

Mbreti Luan Është një nga të preferuarit e Disney-t, kujtojmë se ishte një film që shënoi jetën e një brezi të tërë dhe vazhdon të bëjë edhe sot e kësaj dite. Prandaj, shumë fansa zgjedhin të bëjnë një tatuazh për ta mbajtur mend atë dhe për të mbajtur trupin e tyre personazhet e njohur.

Ju gjithashtu mund të bëni tatuazh frazën që thotë "kujto kush je" që identifikon filmin dhe mund t'ju japë motivim dhe gëzim për ta kujtuar atë gjithmonë në lëkurën tuaj.

Së fundi, ne kemi parë disa nga tatuazhet e Disney-t për të kujtuar personazhet fantastikë që janë bërë klasikë të të gjitha kohërave.

Të gjithë ata filma që kanë qenë pjesë e fëmijërisë, Ata kanë lënë mesazhe, vlera dhe mësime të gjithë atyre që ishin fëmijë në ato vite, për ta mësuar më vonë dhe për ta zbatuar në brezat e ardhshëm.

Këto histori që kanë shënuar shumë prej nesh që tani jemi të rritur, tregoni histori rreth emocioneve njerëzore që mësojnë për vlerat, miqësinë, familjen, dashurinë, jeta. Ata ju ftojnë të mësoni nga përvojat dhe gabimet e kaluara, të vlerësoni atë që kemi, të mos dorëzoheni përballë fatkeqësive.

Këto tatuazhe nuk na çojnë në një udhëtim në atë kohë, për t'u takuar me fëmijën e brendshëm, për të kujtuar një kohë të lumtur, tejkalim dhe përjetimesh dhe tani që jemi të rritur i kujtojmë me shumë dashuri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.